Duyuru

Collapse
No announcement yet.

depresif, yalniz, arkadassiz ve issizler icin mesgale önerileri

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• depresif, yalniz, arkadassiz ve issizler icin mesgale önerileri

Iyi aksamlar forumcu arkadaslarim,

Baslikta yazdigim durumdayim aynen.

Günler, saatler dakikalar gecmek bilmiyor...

Bana önerisi olan arkadaslar var mi acaba aranizda ?

(Maalesef hayatimi sonlandiramiyorum, cesaret edemiyorum o ise)

Tesekkürler

ilaç tedavisine başla gazete al iş ilanlarına bak ara dur ne iş olursa farketmez görüşmelere git... maksat kendini değerli hissetmen .... iş kura kayıt yaptır meslek edindirme kursları açılıyor devamlı her hangi birine katıl ...

KuzuZade
    Derdest etti gönlümü serabınla gelen nazarın, n'ola ki aslına rücu etse suret-i nigarın..BeyZade
    BEYNİNİZİ değiştirin , HAYATINIZ değişsin... ( Dr. Daniel G. Amen )
    Psikiyatrik rahatsızlığı olan bu kitabı okusun etkili çözüm bulacaksınız. !

Yorum

hayatini sonlandirmak icin ne bahaneler sunuyorsun kendine bilmiyorum ama hicbisey hickimse bunu yapmaya degmez.hayatta tek onemli sey var senin hayatin.bende depresifim,yalnizim issizim ustelik bes yildir gozum kapali guvendigim sozum ona adam beni terketti.ama benim yapabilecegim birsey yok.okuldan yeni mezun oldum.is yok ne yapayim kendimimi asayim.
      neyse sana kizilmasini degil oneri verilmesini istemissin.ben ingilizce kursuna yazildim mesela.evde oldugum zamanlar da tarihi siyasi belgeseller izliyorum.kitap okuyorum.ders calisiyorum.mutfakta yemekle falan ugrasiyorum.stres atmak icin birebir.yeni tarifler deniyorum.
      Gözlerinin icine baska hayal girmesin:105:

Yorum

arkadasim oyle hemen ilac alma.burda herkes ilaca sariliyor hemen.once kendine guven.ilacsiz halledebilecegin bir problemin var bence.kisa surede asarsin sen bu isi.ilac falan alma

Yorum

karabulutlar27 engelliydin diye hatırlıyorum, nette engellilerin açtığı forum falan yok mu oradan seninle aynı durumda olan kişilerle arkadaşlık kuramıyor musun?
          Her şey güzel olacak...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: enerji528 View Post
            karabulutlar27 engelliydin diye hatırlıyorum, nette engellilerin açtığı forum falan yok mu oradan seninle aynı durumda olan kişilerle arkadaşlık kuramıyor musun?
            merhaba enerji528,

Engelli sitelerine takilmayi denedim, cok fazla olmadi bir kac gün oldu aslinda.

Uzülerek gördümki bircok engelli benim durumumdaymis.

Dahada karamsar bir psikolojiye büründüm.

Kaderimiz bu ise ben bu kaderi yasamk istemiyor. Kaderimse cekerim diyenlerden'de olamiyorum.

Cok karmasik bir durumdayim bu konuda. Engelli olmama ragmen engelli insanlarin karsisinda kendimi iyi hissetmiyorum buda enteresan bir durum.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: zöhre yıldızı View Post
              arkadasim oyle hemen ilac alma.burda herkes ilaca sariliyor hemen.once kendine guven.ilacsiz halledebilecegin bir problemin var bence.kisa surede asarsin sen bu isi.ilac falan alma
              Iyi aksamlar arkadasim,

Bir, bir bucuk sene ilac kullandim ama pek bir numarasini gördüm (beni ruhsuz, hisslerden yoksun birine cevirmesi haric).

O arada bir "sosyal is" bulmustum isime zarari olmasin diye birakmistim. O gunden beri almadim ilac falan.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: karabulutlar27 View Post
                merhaba enerji528,

Engelli sitelerine takilmayi denedim, cok fazla olmadi bir kac gün oldu aslinda.

Uzülerek gördümki bircok engelli benim durumumdaymis.

Dahada karamsar bir psikolojiye büründüm.

Kaderimiz bu ise ben bu kaderi yasamk istemiyor. Kaderimse cekerim diyenlerden'de olamiyorum.

Cok karmasik bir durumdayim bu konuda. Engelli olmama ragmen engelli insanlarin karsisinda kendimi iyi hissetmiyorum buda enteresan bir durum.
                Anladım bulut ama siteden kafadengi bir kişi bulsan yeter gerçekten çok faydası olur. İlaç kullan diyeceğim ama evde tek başına dışardan soyutlanmış bir şekilde durunca ilaç da pek fayda etmiyor.
                Her şey güzel olacak...

Yorum

ben senin engelli oldugunu bilmeden konustum.ozur dilerim.tutarsiz oneriler sunmus olabilirim.engelin nedir ogrenmemizde sakinca var mi.evde de kendine mesgale bulabilirsin.tv programlarini takip edebilirsin.belgeseller.kitap,filmler cok ise yarar sanirim

Yorum

Orjinal yazı sahibi: enerji528 View Post
                    Anladım bulut ama siteden kafadengi bir kişi bulsan yeter gerçekten çok faydası olur. İlaç kullan diyeceğim ama evde tek başına dışardan soyutlanmış bir şekilde durunca ilaç da pek fayda etmiyor.
                    Dogru söylüyorsun dostum,

Insanlarin ilgisini cekemiyorum sanki. Yani bir görüsüyorum, iki görüsüyorum, ücüncüsu olmuyor, yada olmadi diyelim gecmis zamani kullanmam gerek.

Kimse bu haftasonu ne yapiyorsun diye sormayinca bende kendim sormaya cesaret edemiyorum, hep bir reddedilme veya bu hissi doguran seyler diyelim.

Sansimi cok denedim yani...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: zöhre yıldızı View Post
                      ben senin engelli oldugunu bilmeden konustum.ozur dilerim.tutarsiz oneriler sunmus olabilirim.engelin nedir ogrenmemizde sakinca var mi.evde de kendine mesgale bulabilirsin.tv programlarini takip edebilirsin.belgeseller.kitap,filmler cok ise yarar sanirim
                      Rica ederim, önemli degil. Sundugun bütün öneriler yapabilecegim seyler aslinda, saglik durumum bunlara engel degil allah'a sükür.

Engellime gelince ortopedik, bacaklardan sorunluyum.

Ben kendimle ilgili söyle bir tespite bulundum ana engellim ortopedik, ama ben kendime bir zihinsel engel yaratim. Sorunumu kafama takarak, kompleks yaparak, kendimi kabullenmeyerek soyutlanmama katkida bulundum. Kendime cok ama cok kiziyorum.

Yorum

evet bu konuda haklisin.engel insanin zihninde baslar.disardan bir insan bile seni engelin nedeniyle soyutluyorsa asil engelli odur.hickimse engelli olmayi tercih etmez.ama hayat herkese esit davranmiyor.sen bedensel engelli olabilirsin ama disarda o bedeni tam olup da ruhu insanligi eksik o kadar insan var ki.kendinle barisik ol.sen pek cok insana gore cok ustunsun bence.sana acidigim icin konusmuyorum seninle.yanlis anlama.kendinin farkina var istiyorum.hersey zihinde baslar ve zihinde biter.eger sen kendine boyle hayiflanirsan tabiki insanlar seni soyutluyor gibi hissedersin.kimseye aldirma.engelini once kafanda bitir.ne kadar basarili sporcular var engeli oldugu halde yuzebilen atletizm yapan basketbol oynayabilen.bunlari kendine ornek al.icini yasama sevinciyle doldur gerisi gelir.

Yorum

karabulutlar27 artık benden birilerini bulmanın zamanının geldiğini düşünürken aradığım ilk forumda senin cümlelerini gördüm ve bu foruma katıldım. özellikle parantez içi olmak üzere diğer cümlelerinin hepsi beni anlatıyor demek biraz klasik olacak ama öyle.

Yorum

İşleniyor...
                          X