Duyuru

Collapse
No announcement yet.

double depresyon

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• double depresyon

hayatım yaklaşık 12 13 yaşından beri bu hastalıklarla uğraşmakla geçti.obesesyon,depresyon,anksiyete...10 senedir ilaç kullanıyorum bir kaç sene öncesine değin epeycede iyileşmiştim ama bazı ailevi sorunlar nedeniyle hastalığım tekrarladı.ilk majör depresyon atağımı 3 sene önce geçirmiştim onu kısa sürede atlattım 2 ay sürmüştü.iyileştikten sonrada maddi sebelerle doktora gidemedim o sıradad ailevi sorunlarım dewam ediyordu.sürekli kendimi hasta hissediyordum sürekli sinirlilik sonunda bu sonbaharda çok ağırlaştım.dr 2 senedir distimide yani kronik depresyonda olduğumu şimdi de majör depresyon geçirdiğimi söyledi.4 aydır rahatsızım 2 aydırda tedavi görüyorum bazı gelişmeler war ama hala çok acı çekiyorum.distimi üstüne majör elimizde nur topu gibi bir double yani çifte depresyon war üstelik çok ağır anksiyetelerde,sıkıntı,titreme,sebepsiz korkular.hergün 3 paxil 1 atarax 1 desyrel kullanıyorum doktor neden bilmeme bir türlü yatıştırıcı yazmmıyor ne yapabilirim bilmi yorum pazartesi öğretmenliğe başlıyacağım bu halde bu anksiyeteden yerinde duramaz haldeyken nasıl olacak bilmiyorum çok korkuyorum.fikirleriniz ve cevaplarınızı bekşliyorum.dayanmk gercekten cok zor

Kullandığınız ilaçlar anksiyetenize henüz cevap verememişler

Merhaba Neredith,

Her nekadar doktorunuz anti anksiyetik (sakinleştirici) etkisinde faydalanmak üzere Atarax yazmışsada size yeterli faydayı sağlayamadığı bir gerçek. Keza Desyrel’de Anksiyete ile birlikte olan veya olmayan muhtelif tipte depresyonlar da kullanılan bir antidepressan olmasına rağmen anksiyeteniz üzererinde faydalı tesirini henüz sağlayamamış. Bu iaçları 2 aydır kullanmanıza rağmen ağır anksiyeteden yerinde duramazken öğretmenliğe başlamızda korkmakta haklısınız. Belki anksiyetenezin had safhaya erişmesi bu korkunuz yüzündendir. Hele Ptesi okula ders vermeğe gidin, baktınız anksiyeteniz yüzünden görevinizi yapamamaktasınız.

Bu durumda size en faydalı gelecek olan ilaç sizi hemen sakinleştirerek görevinizi yapmanızı sağlayacak olan, yeşil reçete ile satılabilen benzodiazipin grubu ilaçlarından biridir. Bunlar benim bildiklerim arasındaki sırasıyle Nervium, Xanax, diazem ve rivotrildir. Tercihim bağımlılık riski az fakat tesiri yeterli, uzun süreli olan (8-10 saat) Nervium’um olanıdır. 3 aya kadar günlük 5mg aşmamak suretiyle devamlı kullanılmasında bağımlılık riskinin olmayacağını doktorum söylemişti.

Doktorunuz bu ilaçlarınızı 2 ay önceki duruma göre yazmış olsa gerek.. Bilmem şu andaki durumunuzdan haberi varmı. Doktorunuzun 2 ay önce yazdığı ilaçların anksiyetenize faydalı gelebilmesi çok uzun zaman alabilir.Bu süre içinde bilemediniz 3-4 ay süreyle benzodiazepin gurupundaki ilaçlardan birini okula gidiş saatinden 1-2 saat önce almanızın mutlaka faydasını göreceğinizden eminim.

Benim fikrim doktorunuza bilemediniz telefonla burada yazdıklarınızı tekrarlayıp bir yeşil reçete sakinleşticisi yazmasını talep etmenizdir, veya en kısa zamanda kendisine bu amaçla görünmenizdir. Baktınız muaffak olamadınız o zaman başka bir doktora gidip şansınızı denemektir. Her doktor bir olmuyor çoğunlukla bağımlılık riskini bahane edip sizin anksiyetenin ızdırabını çekmenize, göz yumuyorlar. Bazıları ise daha insani davranıp talebinizi geri çevirmeyip sizi sakinliğe kavuşturacak yeşil reçe ilaçlarını yazabiliyorlar.

Sevgiler U34
    Çaresizseniz Çare sizsiniz. U34

Yorum

İşleniyor...
    X