Duyuru

Collapse
No announcement yet.

17 yaşında hayattan bıktım...

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

Orjinal yazı sahibi: durgun01 View Post
    bırakın küçük enişteyi.. gibi
    yok ya seni hiç pozitif görmemiştim ona güldüm, inandığın şeyi neden yaşamazsın madem diyosun
    ........

Yorum

Şimdi sen, lanet olasıca haline şükret. Hiç ailesi olmayan, sokaklarda aç ve 40 kilo olan, besinsizlikten yüzüne bakılmayacak çocuklar var.
      İlk önce şükret. Boşlukta olan insan, ölüme de acıya da en yakın olandır. Dinine sarıl, sahip çık bir yahu.
      Gözün mü kör ha? Güneşin güzelliğinin gözünü yakması mı sorun? Operadaki 100 kilo adamın o bardak çatlatan sesini mi duydun da, üzüldün? Bir tarz bul. Örneğin rap dinle. Böyle bol giyin, güzel grafitli tişörtler filan. Ya da ne bileyim, başka bir giyim tarzı. Yakışıklı bir oğlan teklif etti geçenlerde umursamadım, ama çok güzel giyimli (rapciler gibi giyinmişti, ben öyleyimdirde) bir oğlan teklif bile etmedi arkadaş ortamında sohbet ediyordu sürekli benimle. O daha çok ilgimi çekti. Yani her şey tip mip değil.
      Bu konuyu aş. Kendine güven. Bak aynaya "Hah, ne de yakışıklıyım. Bir iki rütuşla tamamdır." de. İlla Alaaddin'in cini gelip sihirli değneğini tokunduracak değil ya. Kendi büyünü kendin yap!
      Ha, birde bir psikoloğa gitmende yarar var
      Bakış açısı önemlidir.

Yorum

yüzünü neden takıyorsun ki bu kadar?belki de sorun hormonel birşeydir,bir endokrine görünmeyi deneyebilirsin,ayrıca beraberinde bir psikoloğa da öyle,seninle yaşıtım,benim de annem babam ayrı,sevdiğim kişiyi platonik seviyorum,kolay dersleri anlamayıp zor denilenleri anlayabiliyorum,herkesin zekası farklıdır,benim de sevgilim hiç olmadı,ama bunlara pek takılma derim,önümüzde bir sınav var ona bakalım dostum

Yorum

Orjinal yazı sahibi: MoRbİd View Post
          yok ya seni hiç pozitif görmemiştim ona güldüm, inandığın şeyi neden yaşamazsın madem diyosun
          bunlar dert mi hacı benimki dertte ondan kurtulamıyorum yoksa böyle şeylerin 1 haftalık işi var.
          Herşey ummadığın kadar güzel olacak.. sabret.

Yorum

bak bnde liseye gidicem çok korkuyom bnde ne boy var nede kilo güzelde değilim zatenn

Yorum

Orjinal yazı sahibi: 55gokhan55 View Post
              Artık hayattan bıktım bunu ergenligin getirdigi bunalim Olarak gorebilirsiniz ama degil. 14 yasindan beri her gun intihar etmeyi planliyorum ama bir turlu o cesareti topluyamadim bu gunlerde bu istedigim agir basmaya basladi...

İstedigim hic bir seye sahip degilim ne 1. Siniftan beri sevdigim kiza ne iyi bir liseye ne iyi bir fiziksel gorunume nede iyi bir aileye. Hayatim boyunca hicbir seyde basarili olamadim aslinda diger kisilerden farkli bir zekam var yazililar gibi Kucuk seylerde basariliyim ama buyuk sinavlarda ne kadar calissamda basarili olamiyorum. Yakin diyebilecegim bir arkadasim yok tek arkadasim iphone'um ve bilgisayarim. Sinif arkadaslarim be cevremdeki kisiler hep dis gorunusumle alay ediyor artik biktim .... Hic sevgilim olmadi(aslinda tipim kotu degil ama kicuk gosteriyorum boyumda uzun sayilir hic bir kiz bana bakmadi bile)

17 yasindayim ama 14 yasinda bi cocuk gibi gosteriyorum (boy olarak degil yuzum kucuk gosteriyor) saat 20.00 dan sonra internet kafeye gittigimde kimlik istiyorlar traji komik degil mi ?

Ben neden dunyaya geldim yaraticinin oyuncagi miyim bu bi lanet mi . Bu dunyaya gelmeyi ben secmedim. Boyle biri daha fazla yasamali mi ... Ben artik dayanamiyorum bitmeyen aile baskisi ve sinav stresi yoruldum bu kucuk yasimda tek cikis ölüm...
              Olaya "sahip olmak" bakımından bakıp da moralini bozma çünkü kendi özgüvenini kazandığın an emin ol özgüveninin yerine gelmesi için yani kendini mutlu hissetmek için lise, kız, aile, şu, bu gibi dayanaklara ihtiyacının olmadığını anlayacaksın. Şu anda bulunduğun yaşlar hayatının en önemli geçiş süreci. Bu tür melankolik düşünceler ileride geçer fakat bu sadece geçmekle kalmasın, kendinle tamamen barışmış bir şekilde bu süreci tamamla. Senin yaşınla başınla tipinle bir alakası yok, özgüveninle bir alakası var, sen en çirkin adam da olsan eğer özgüvenin varsa çevrendeki insanları enerjinle büyülersin ve karşı tarafa taviz bile vermezsin her hangi bir dalga geçme, aşağılanma konusunda. Tamamen enerjinle, duruşunla, kendine olan güvenle alakalı bu. Korkularınla, geçmişteki yaralarınla, sırlarınla yüzleşmen gerek. Dolu yaşların olduğu için belki ailenden birisine anne ya da babana içten bir nefret beslemiş olabilirsin, bunları boşaltıp, kendinle yüzleşmen ve kendini tam olarak ifade etmen gerek ve küçük şeylere kafanı takıp moralini düşürmemelisin. Hayat uzun bir maraton ama eğer kendine dayanırsan lise, kız, aile, şu, bu gibi tüm dışsal konular elinde oyuncak olur açıkçası, oyuncaktan kastım moralini bunlardan değil kendi varlığından sağlarsın fakat korkular bu kendimizi tanımamıza, kendimizle barışmamıza engel olur ve biz dışarıdan bir dayanak ararız, dışarıdan moral sağlarız kendimize ama dışarıdaki dayanağı elimizden aldıkları vakit moralman dip yaparız.

Tek yapman gereken tüm korkularınla yüzleşmek ve her an herkese karşı kendini tam, net bir şekilde ifade etmek. Bunu yaparsan özgüvenini, özsaygını kazanırsın ancak.

Ve inançlı olursan bu artı bir destek olur senin için. Yukarıda bir arkadaş dinine sarıl demiş. Bunu da göz ardı etmemek iyi olur.

Sağlıcakla.

Yorum

17 yaşında olup sevgilim olmaması bana da koyuyor..Yakışıklı mıyım değil miyim bilmiyorum ama
                bu sevgili işinin tip olmadığını tavır ve hareketle olduğunu çevremde kızların ayıptır söylemesi öyle denmez ama BARZO tipli elamanların insanlara b.k gibi davranan elemanlarla çıktıklarını görünce anladım..Hele Türk kızıysa sorun böyle.

Yorum

17 yaşındayım bi bakkala gittim yanımdada komşumzun kızı vardı benden iki yaş küçük ablasımısın dediler . bende atlattım böyle şeyleri ama zorlada olsa tip konusunu önemsememeyi öğreniyosun . Çirkinde olsa bir kız arkadaş edin çevrendekileri aldırma onlar senden iyi değiller çünkü . kadınları öğrenmeni sağlar daha rahat konuşabilrsin kızlarla kendine güvenin gelir .

Yorum

küçük gösteriyorsan sakal bırak koyu renkli şeyler giy ağırbaşlı ol
                    push push. you. can do it!

Yorum

Hayatın kahrolası oyunlarından sadece bir tanesi olduğu için kafaya takmaya değmez.Ama senden boşvermeni,umutsuzluğa sürüklenmemeni istemek pek makul olmaz sanırım.Yani sen 'amannn boşver hayat bu gelip geçerr' diyecek kadar olgunluğa erişemedin henüz.Bu sebeple her şeyi zamana bırakmalısın.

Yorum

biraz bana benziyosun sanki tek farkımız benim kısa olmam belkide kıskanıyolardır sınavlarını falan

Yorum

Orjinal yazı sahibi: 55gokhan55 View Post
                          Artık hayattan bıktım bunu ergenligin getirdigi bunalim Olarak gorebilirsiniz ama degil. 14 yasindan beri her gun intihar etmeyi planliyorum ama bir turlu o cesareti topluyamadim bu gunlerde bu istedigim agir basmaya basladi...

İstedigim hic bir seye sahip degilim ne 1. Siniftan beri sevdigim kiza ne iyi bir liseye ne iyi bir fiziksel gorunume nede iyi bir aileye. Hayatim boyunca hicbir seyde basarili olamadim aslinda diger kisilerden farkli bir zekam var yazililar gibi Kucuk seylerde basariliyim ama buyuk sinavlarda ne kadar calissamda basarili olamiyorum. Yakin diyebilecegim bir arkadasim yok tek arkadasim iphone'um ve bilgisayarim. Sinif arkadaslarim be cevremdeki kisiler hep dis gorunusumle alay ediyor artik biktim .... Hic sevgilim olmadi(aslinda tipim kotu degil ama kicuk gosteriyorum boyumda uzun sayilir hic bir kiz bana bakmadi bile)

17 yasindayim ama 14 yasinda bi cocuk gibi gosteriyorum (boy olarak degil yuzum kucuk gosteriyor) saat 20.00 dan sonra internet kafeye gittigimde kimlik istiyorlar traji komik degil mi ?

Ben neden dunyaya geldim yaraticinin oyuncagi miyim bu bi lanet mi . Bu dunyaya gelmeyi ben secmedim. Boyle biri daha fazla yasamali mi ... Ben artik dayanamiyorum bitmeyen aile baskisi ve sinav stresi yoruldum bu kucuk yasimda tek cikis ölüm...
                          sıkıntı yapma bilader 2 sene sonra yüzüne bir olgunluk gelir aynı durumu ben de yaşamıdım.bu arada samsunun neresinden ?
                          ALL COPS ARE BASTARDS !

Yorum

İşleniyor...
                          X