Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Neden mutsuz ve yetersizim hayata karşı ?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Serciboi
    adlı üyemiz Neden mutsuz ve yetersizim hayata karşı ? konusunu başlattı

Neden mutsuz ve yetersizim hayata karşı ?

Merhaba arkadaşlar,
    Ben 24 yaşındayım ve sanırım uzun zamandır yaşama sevincimi ve umutlarımı kaybettim.
    Askerliğimi yapmadan önce çok hızlı bir hayatım vardı bir sürü gereksiz insan vardı çevremde bir sürü kız arkadaşım yetişemiyor durumdaydım hatta, o dönemler iletişimim kuvvetliydi cesaretliydim heycanlana biliyordum en ufak birşeyden dolayı. Lise yıllarımda pek parlak değildi sanırım o zamanlar gözlük kullanıyordum ve güvenimi eksiltiyordu lisenin sonuna doğru son sınıf da diyebilirim gözlükleri attım lens kullandım vs. son sınıf meselek lisesi okuyorum ve son sene staj yapma zorunluluğu var tabi üç beşte o işten cebime parada girmeye başladı baktım yavaş yavaş cesaretim geldi kendime güvenmeye başladım beni görmezden gelenleri umursamamaya başladım kendimi düşünmeye bencil davranmaya başladım kendime bir tarz oluşturdum insanlara yukardan bakıyordum artık yada ben öyle sanıyordum herneyse sonra güvenimi yerine getiren can alıcı nokta son sene okula bir kız geldi hatun çok iyi bişey çok güzel bakan birdaha bakıyor boy post güzellik herşey var.
    Herneyse tenefüslerde kantinde bahçede çoğu erkeğin kızdan bahsettiğine şahit olmuşumdur, bende kızla karşılaşmaya felan çalışıyorum sürekli bakışmaya çalışıyorum felan tabi ama karşılaşsam bile konuşmam öyle yukardan bakıyorum insanlara istiyor ama taviz vermiyorum farklı bir duygu bu neyse.
    Sonra birgün kantinde takılırken bakıyorum kıza sankı oda bana bakıyor ama ben ihtimal vermiyorum onun bana baktığını felan herneyse 2 dk sonra 2 tane kız yaklaşıyor bize doğru 3 kişi takılıyoruz işte, kızlardan biri selam nasılsın ? iyiyiz siz umursamaz edayla bir cevap verdim msn nin revaçta olduğu dönemler tabi şurdaki arkadaşım msn adresini istedi verebilirmisiniz acaba dedi tabi ben kim o arkadaşın felan diyorum şu uzun boylu olan güzel kızı gösteriyor Gerçek anlamda inanmadım ama yinede bir UMUT verdim sonra kız beni ekledi felan tanıştık inanmadım msn de konusurken sen olamazsın dedim cam bile actırdım sonra zar zor inandım. Daha sonra okulda tenefüslerde takılmalar felan yanyana gezmeler bizim sınıftakıler mala bağladı felan beni kızla görünce fakat ben kızı okadar büyütmüşüm ki gözümde kız beklentilerimi karşılayamadı ne biliyim bi elektirik alamadım iyi vakit geçiremedim felan muhabbeti pek iyi değilde bende cok konusan bir insan degildim ama birşeyler olmadı işte bir şekilde soğudum o sıra okul bitti. Kızla görüşmüyorum şimdi daha sonra 2 3 kez daha görüştüm öyle kaldı.

Bunları anlattım sizlere önceleri anlatıcak birşeyler yaşabildiğimi göstermek için şimdilerde ise durum daha vahim nerde başladı bu mutsuzluk ?

Askere gittim 3 ay izmir 12 ay Ankara askerliğimi yaptım geldim. Askere gitmeden önce hep derlerdi askerden sonra cok şey değişiyor ne alaka gibisinden güler geçerdim. Fakat insan bir olgunlaşıyor büyüyor askerde dönüşe yakın hayaller felan kurar insan ama o 15 ayda anan babandan başka herkez unutur seni gelirsin umdugun birçok şeyi bulamazsın beklentilerini karşılayamazsın mutsuz olursun sonra akışına bırakırsın ve iş hayatı başlar senin için sevdiğin bir iş yapmak için beklersin ararsın umut edersin (son umut edişler ) bir noktadan sonra parada lazım olur beklentilerini karşılayamaz ve sırf para kazanmak için bir işe girersin daha da mutsuz olursun.

Askerden geleli 3 yılı aşkın bir süre oldu arkana dön bak hiç birşey yok o zaman nasıl akıp gitti yok yani hiç birşey yok ve mutsuzluk yalnızlık derken birçok şey bir anda basit gelmeye başladı sevdiğim hoşlandığım şeyler haz vermiyor heycan katmıyordu bana artık.

Örnek veriyim bir kızla bakışırken nasıl bir haz alırsın o duygu güzeldir hoştur birde kızda güzelse o an hiç bitmesin ister insan ulan arkadaş yok kafamı çeviriyorum gidiyorum sonra olaya bak kendimi ne sanıyorsam kafamı çevirip gittigim için kız bakmıyor doğal olarak kibirlimiyim neyim neyse.
    (Kız muhabbeti yapıyorum sürekli kusura bakmayın sanırım takıntılı oldugum durumlardan biri )

Ama şimdilerde google `a hayatımı değiştirmek istiyorum , hayat nasıl yaşanır , hayatın anlamı , insalar ne yapar gibi saçma sapan şeyler yazıp sorularıma cevaplar arıyorum.

Bulunduğum işte çalışmak istemiyorum yaşadığım evde yaşamak istemiyorum , gördüğüm insanları görmek istemiyorum. Yeni şeyler keşfetmek istiyorum yeni deneyimler birşeylerle uğraşıp başarılı olmak bunun için cesaret edemiyorum vazgeçmediğim bir ailem var oysaki nekadar ne kaybederim birşeyleri değiştirmeye çalışsam birşeylere atılsam her ne olursa iş fırsatları evimi değiştiririm kendimi zorlayarak insanlar tanımaya çalışırım güvenmeye çalışırım en kötü ingilizce kursuna felan giderim arkadaş edinirim Arkadaşım yok diyebilirim kuzenim var iyi anlaştığım rast gelip görüşüp de konuşacağım okadar yani basit.

Çok şey yazdım ordan girdim farklı biyerden çıktım kafanızı ağrıttım kısaca sorunum Memnun değilim hayatımdan değişmek değiştirmek başarılı olmak istediğimi yapmak ne yapmak istediğimi bilmek insanları kendime yakın görmek güvenmek sevmek bu dünyada bir yerim olduğuna inanmak istiyorum.

Teşekkürler okuduğunuz için tanımadığım insanlar..

• shondes
    replied
    Bu konuyla alakalı uzmana gittinmi? depresyon yada sf olabilir, ilaç tedavisi yararlı olabilir belki..

Leave a comment:

• Gülben
    replied
    Buranın bu yönünü seviyorum işte..istediğini rahatça yazabiliyorsun..içini dökebiliyorsun ve hiç tanımadığın insanlar seni yorumluyor..ve çekinmiyorsun onlardan çünkü hiçbirini tanımıyorsun.

Ben öncelikle şunu farkettim..Sen artık büyümüşsün..olgunlaşmışsın artık..Eski basit eğlenceler sana tat vermez olmuş.Yaşadıklarının bir kısmını bende yaşadım ve birçok insanda yaşamıştır emin ol.Ben şunu söylemek istiyorum..bu hayattaki bazı şeyler bizim elimizde..mesela işini beğenmiyorsan yeni kapılar aramalısın kendine..yeni insanlar tanımalısın yeni hayatlara dalmak için
    .

Leave a comment:

İşleniyor...
X