Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Antidepresanlar işe yarıyor.

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Antidepresanlar işe yarıyor.

Bir haber sitesinin haberine göre depresyon hastalığı yaşayan 18 hasta üzerinde yapılan 5 yıllık çalışmalarda hastaların beynin hipokampus bölgesinde hasarlar tespit edildiğini açıklayan uzmanlar, antidepresan kullananlarda ise böyle bir hasar tespit etmediklerini ifade ettiler.

ilgili haber burda
    ... ve ruhunun ilhamını dinledi insan. Sonuçlara razı olmak şartı ile istediğini seçmekte ve şeçtiğini yapmakta özgürsün....

"bu ilaçları boşuna kullanıyorsun, beyni uyuşturmaktan başka işe yaramıyor" diyenlere mükemmel bir kapak.
    Merdivenlerden çıkarken / Orada olmayan bir adama rastladım / Bugün de yoktu orada! / Keşke, keşke hiç gelmese!

Yorum

Sayfa açılmıyor.du açıldı.
      Her şey güzel olacak...

Yorum

antidepresanların faydası olduğunu fakat kesin çözüm olmadığını ve çözüme ulaşmada yardımcı olduğunu fakat çözüm için olmazsa olmaz olmadığını bilmeyen mi var?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: sosyalfobik24
          sen ianıyormusun gerçekten

antidepresan kullanmayanlarda böyle bir hasar olacağına..
          demek istediğini anlamadım.
          Merdivenlerden çıkarken / Orada olmayan bir adama rastladım / Bugün de yoktu orada! / Keşke, keşke hiç gelmese!

Yorum

Orjinal yazı sahibi: gemicik View Post
            antidepresanların faydası olduğunu fakat kesin çözüm olmadığını ve çözüme ulaşmada yardımcı olduğunu fakat çözüm için olmazsa olmaz olmadığını bilmeyen mi var?
            Olmasa idi böyle açıklamalar yapılır mıydı? Psikoloji alanında uzman bir gurup hala ilaçlar etkisiz demelerine rağmen sen bu konuyu netleştirmişsin. Bu konu her zaman tartışılageldi, tartışılmaya devam edecek.
            ... ve ruhunun ilhamını dinledi insan. Sonuçlara razı olmak şartı ile istediğini seçmekte ve şeçtiğini yapmakta özgürsün....

Yorum

şu ilaçlara öcü, uyuşturucu, pis , kaka muamelesi yapanlar varya ben onlara birşey demiyorum.

Yorum

antidepresanların faydasının olduğu fakat kesin çözüm olmadığını bilmeyen yok. FAKAT ÇÖZÜME ULAŞMADA OLMAZSA OLMAZ OLMADIĞI ASILSIZ İDDA olmuş
                nitekim ilaçsız çözüme ulaşanları yok saymış olursun.
                arkadaşım Ağır depresyon hastalarında ilaç kullanmak şart. ilaçsız çözüm olmaz. Ağır depresyon hastalarının ilaçsız düzeltiklerini hiç bir yerde görmedim okumadım da Fakat hafif depresyon hastaları psikoterapi ile düszeleyebiliyor. AĞIR DEPRESYON HASTALARINDA ANTİDEPRASANLAR BENCE OLMAZSA OLMAZ.

Yorum

psikolojik iyileşme sürecinde antidepresan desteği alanları duydum.iyileştikten sonra bıraktım demişlerdi.fakat hayatında hiçbir iyileşmeye gitmeden sadece ilaca sarılanların bir kısır döngü içine girip sadece birer ilaç bağımlısı olduklarını çok gördüm.yukarda söylediğimi bazı arkadaşlar yanlış anlamış olabilir.antidepresanlar tedaviye yardımcı olabilir fakat tedavi için "kesinlikle gerekli" değildir demiştim ben.

Yorum

bir yere kadar işe yarıyor hep daha fazlasını arıyor vücut..

Yorum

arkadaşım, görmemiş olabilirsin, bu yok olduğu anlamına gelmez,
                      ya saçmalama allasen. Düzelen kişi varsa o ağır depresyon geçirmiyordur.

Yorum

banada bi tane önerim şöyle iyisinden güzelinden,

Yorum

İlaçlar terapiler...Bunlar vesiledir arkadaşlar,e tabi ki faydası olacak....Ama sen iyileşmek için mücadele vermiyorsan ne ilacın anlamı kalır ne de terapinin...Herşeyi de ilaca ve terapiye bırakmayın...Asıl doktor kendimiziz,klasik ama bir o kadar da doğru...
                          Beni bir gün unutacaksan, bir gün bırakıp gideceksen, boşuna yorma derdi; boş yere mağaramdan çıkarma beni. Alışkanlıklarımı özellikle yalnızlığa alışkanlığımı kaybettirme boşuna. Tedirgin etme beni. Bu sefer geride bir şey bırakmadım. Tasımı tarağımı topladım geldim. Neyim var neyim yoksa ortaya döktüm. Beni bırakırsan sudan çıkmış balığa dönerim.

Yorum

dostum,, 1000 çeşit ilaç içtin, benim bildiğim... her hareketine bir ilaç yazıyorsun... senin havalara uçman lazım ,,,

tümevarımdan git

eski halime göre havalarda uçuyorum evet.

Yorum

İşleniyor...
                            X