Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Antidepresanlar işe yarıyor.

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• esintili24
    adlı üyemiz Antidepresanlar işe yarıyor. konusunu başlattı

Antidepresanlar işe yarıyor.

Bir haber sitesinin haberine göre depresyon hastalığı yaşayan 18 hasta üzerinde yapılan 5 yıllık çalışmalarda hastaların beynin hipokampus bölgesinde hasarlar tespit edildiğini açıklayan uzmanlar, antidepresan kullananlarda ise böyle bir hasar tespit etmediklerini ifade ettiler.

ilgili haber burda

• bjksaid92
    replied
    Orjinal yazı sahibi: sosyalfobik24
    dostum,, 1000 çeşit ilaç içtin, benim bildiğim... her hareketine bir ilaç yazıyorsun... senin havalara uçman lazım ,,,

tümevarımdan git

eski halime göre havalarda uçuyorum evet.

Leave a comment:

• Olric
    replied
    İlaçlar terapiler...Bunlar vesiledir arkadaşlar,e tabi ki faydası olacak....Ama sen iyileşmek için mücadele vermiyorsan ne ilacın anlamı kalır ne de terapinin...Herşeyi de ilaca ve terapiye bırakmayın...Asıl doktor kendimiziz,klasik ama bir o kadar da doğru...

Leave a comment:

• suskun_styla
    replied
    banada bi tane önerim şöyle iyisinden güzelinden,

Leave a comment:

• bjksaid92
    replied
    arkadaşım, görmemiş olabilirsin, bu yok olduğu anlamına gelmez,
    ya saçmalama allasen. Düzelen kişi varsa o ağır depresyon geçirmiyordur.

Leave a comment:

• dediler ki
    replied
    bir yere kadar işe yarıyor hep daha fazlasını arıyor vücut..

Leave a comment:

• gemicik
    replied
    psikolojik iyileşme sürecinde antidepresan desteği alanları duydum.iyileştikten sonra bıraktım demişlerdi.fakat hayatında hiçbir iyileşmeye gitmeden sadece ilaca sarılanların bir kısır döngü içine girip sadece birer ilaç bağımlısı olduklarını çok gördüm.yukarda söylediğimi bazı arkadaşlar yanlış anlamış olabilir.antidepresanlar tedaviye yardımcı olabilir fakat tedavi için "kesinlikle gerekli" değildir demiştim ben.

Leave a comment:

• 5httserotonin
    replied
    antidepresanların faydasının olduğu fakat kesin çözüm olmadığını bilmeyen yok. FAKAT ÇÖZÜME ULAŞMADA OLMAZSA OLMAZ OLMADIĞI ASILSIZ İDDA olmuş
    nitekim ilaçsız çözüme ulaşanları yok saymış olursun.
    arkadaşım Ağır depresyon hastalarında ilaç kullanmak şart. ilaçsız çözüm olmaz. Ağır depresyon hastalarının ilaçsız düzeltiklerini hiç bir yerde görmedim okumadım da Fakat hafif depresyon hastaları psikoterapi ile düszeleyebiliyor. AĞIR DEPRESYON HASTALARINDA ANTİDEPRASANLAR BENCE OLMAZSA OLMAZ.

Leave a comment:

• bjksaid92
    replied
    şu ilaçlara öcü, uyuşturucu, pis , kaka muamelesi yapanlar varya ben onlara birşey demiyorum.

Leave a comment:

• esintili24
    replied
    Orjinal yazı sahibi: gemicik View Post
    antidepresanların faydası olduğunu fakat kesin çözüm olmadığını ve çözüme ulaşmada yardımcı olduğunu fakat çözüm için olmazsa olmaz olmadığını bilmeyen mi var?
    Olmasa idi böyle açıklamalar yapılır mıydı? Psikoloji alanında uzman bir gurup hala ilaçlar etkisiz demelerine rağmen sen bu konuyu netleştirmişsin. Bu konu her zaman tartışılageldi, tartışılmaya devam edecek.

Leave a comment:

• grabesmond
    replied
    sen ianıyormusun gerçekten

antidepresan kullanmayanlarda böyle bir hasar olacağına..
    demek istediğini anlamadım.

Leave a comment:

• gemicik
    replied
    antidepresanların faydası olduğunu fakat kesin çözüm olmadığını ve çözüme ulaşmada yardımcı olduğunu fakat çözüm için olmazsa olmaz olmadığını bilmeyen mi var?

Leave a comment:

• enerji528
    replied
    Sayfa açılmıyor.du açıldı.

Leave a comment:

• grabesmond
    replied
    "bu ilaçları boşuna kullanıyorsun, beyni uyuşturmaktan başka işe yaramıyor" diyenlere mükemmel bir kapak.

Leave a comment:

İşleniyor...
X