Duyuru

Collapse
No announcement yet.

dayanamiyorum

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• dayanamiyorum

Depresyondayim galiba. Annemle anlasamiyorum. Lisede takilabilecegim kimse yok. Simdi siz social fobi dersiniz ama bence öyle degil. Bazen cok konusurum hic cekinmem ama yorgun bitkin olunca icimden kimseyle konusmak gelmiyor. Ozamanda herkes basliyor bana nedne bu kadar sessizsin demeye. Sesim cikmaya baslayinca sesler kesiliyor ama tekrar susunca sormaya basliyorlar. Adim sessiz olarak cikti okulda. Sinir oluyorum kafa dengi bir arkadasimda yok lisede. Lisede buyuk bir lise degil anca kirk kisi falan var. Aralarindada hic kimseden hoslanmiyorum. Ortaokulda yine takildigim iki cok yakin arkadasim vardi ama liseye baslar baslamaz yalniz kalmaya basladim. Hic birisini sevemiyorum cok denedim inanin. Herkesin yaninada gittim konusmayada calistim ama hosuma gitmiyor hic, kimse sevemiyorum kimseyi.

Böylede olunca ister istemez evdede huzursuzluk oluyor. Kimseyle anlasamiyorum, Halimi ailemde herkes biliyor arkadasimin olmadigini.. bunu bildiklerinden beri sanki benim canimi yakmaya calisiyorlar. Dalga geciyorlar. Hele annem cok ustume variyor. Benim degersiz oldumu hissettiyiro. Onada bunu söyleyince suc bendeymis gibi davraniyor. Bana demedini birakmadi. Pisirik da dedi dalga gecerek, köpek de dedi pislik de dedi ictenlikle. Dayanamiyorum artik annemden ablamdan nefret ediyorum. Annem hep ablami en iyi gösteriyor en cok onu seviyor ona deger veriyor. Benimle konusurken hep beni azarlar nefret ederek konusur ama ablama gelince cok guleryuzlu sevgi sefkatli konusuyor. Inanirmisiniz 19 yasindayim bir kere oturup annemle söyle bi sohbet etmedim hic. Konusmaya calistim mi? Kac defa hemde! Konusmaya calisiyorum sonra bana bir bakyor egri bir tarafimi görunce konuyu kökten degistirip beni azarlamaya basliyor. Mesela gözlerimin kizarikliklarina, hep dis görunusumle ilgili bir laf sokuyor. Böyle yapincada hic icimden gelmiyor onunla konusmak arkadaslar cok dertliyim dayanamiyorum nerde hata yapiyorum ben? Bide demiyor mu bana annem senden rahati yok diye. Is yok guc yok evin isini hep ben yapiyorum. Milletin bebesi diyede devam ediyor konusmalarinda. Hep baskalarini övuyor sonra senden rahati yok diyor. Bir de cok canimi sikan bisey daha var. Annemle dövusursem hep ablam avukatligini yapiyor onu savunuyor haksiz da olsa. Bunu ona söyleyince offf simdi seni dinlemek istemiyorum yoruyorsun beni diyor. Ablamnan kavga etsem annem gelir yanima niye ablana öyle dedin der. Suclu ablam olsa bile. Biktim artik dayanamiyorum ben ustume variliyor hep!!! (((((((((((

Inanirmisiniz 19 yasindayim bir kere oturup annemle söyle bi sohbet etmedim hic
    konuşmanı burası özetler gibi.. Tüm yaşananların üstesinden gelememe sebebin budur.

Ben anne babasından yeterli özgüveni sevgiyi alamamış insanlara seçilmiş insan derim. sende seçilmiş insansın ve durup düşünüp bu eksikliği gidermek için hayata 2 kat fazla sarılmalısın..
    Sahte kalabalıkların olacağına, kaliteli bir yalnızlığın olsun..

Yorum

bu ne biçim anne yaaa

Yorum

Orjinal yazı sahibi: phatalogyst View Post
        konuşmanı burası özetler gibi.. Tüm yaşananların üstesinden gelememe sebebin budur.

Ben anne babasından yeterli özgüveni sevgiyi alamamış insanlara seçilmiş insan derim. sende seçilmiş insansın ve durup düşünüp bu eksikliği gidermek için hayata 2 kat fazla sarılmalısın..
        Haklisin bencede övguvenim ailem yuzunden böyle. Simdiye kadar hic umursamadim bunu yani herseye ragmen yasamaya baktim hayatin tadini cikarmaya calistim ama bi sure sonra olmuyor iste. Ama bunuda onlara söyledigimde daha dogrusu anneme(babamlada hic konusmam o pek cocuklari ile konusmaz) hep uste cikmaya calisiyor hata bende gibisine. Inanirmisiniz hic bir zaman arkadaslarimi ben annemle tanistirmam cunku hep cekinirim beni rezil eder diye hep korkardim eskiden. Halada tanistirmam cunku utaniyorum cidden utaniyorum böyle bir annem oldugu icin.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: tavşan View Post
          bu ne biçim anne yaaa
          Bunu ben bugun kac defa tekrarladim bir bilseniz

Yorum

utanmana gerek yok canım, çok fazla var bunun örnekleri ve bu senin hatan değil bu konuda öncelikle onların rahatsız olduğunu kabul etmekten başka yapabileceğin hiç birşey yok.

hiçbirşey yapamıyorsan annene ve hayata verilmemiş cevap bırakma. tabi dozunda ve tatlılıkla.. birde konuşurken annen ve karşındakinin gözlerinin içine bakıp değer ver. bu tavsiyeyi sık sık veriyorum ama insanın mutluluğu kendi içinden çıkar...
            Sahte kalabalıkların olacağına, kaliteli bir yalnızlığın olsun..

Yorum

İşleniyor...
            X