Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Algılama Sorunu Öğrendiğini unutma LÜTFEN YARDIM EDİN :((

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

Yasadığım takıntıları yarın anlatsam olur mu? Bayaa yorgunum şuan.
    Hem senin yarın okulun yok mu? Uyusana

Yorum

U
      Orjinal yazı sahibi: "enough" View Post
      Yasadığım takıntıları yarın anlatsam olur mu? Bayaa yorgunum şuan.
      Hem senin yarın okulun yok mu? Uyusana
      Cok iyi birisiniz gercekten..
      Bizim okulumuz yikildigi icin baska bir okula gecmek zorunda kaldik mecburen öglenciyiz.
      Suan kac yasindasiniz? Bide 8. Sinif son senem oldugu icinde korkuyorum biraz. O ilaclara basliyinca birakabildinizmi? Ne kadar sonra gecti 1 yil falan degildir umarim
      Sizde o donemlerde oldugunuz sinavlardan dusuk aldinizmi? Ve sinif ici performansiniz dustumi benim gibi?

Yorum

Konu hakkında bilgisi olan varmı

Yorum

Orjinal yazı sahibi: lazimdegil View Post
          Konu hakkında bilgisi olan varmı
          Ben varım ya?

Yorum

Suan kac yasindasiniz?

O ilaclara basliyinca birakabildinizmi?

Ne kadar sonra gecti 1 yil falan degildir umarim

Sizde o donemlerde oldugunuz sinavlardan dusuk aldinizmi? Ve sinif ici performansiniz dustumi benim gibi?
            30 yasındayım
            Çok kısa bi süre ilaç kullandım, bikaç ay kadar. Düzeldim ve bıraktım.

Buarada yanlış söylemişim, 16 değil 18 yaşındaydım OKB yasadığımda.

Lise mezunuyum, yani dersle alakalandıramıcam bu sebeple.
            Fakat her işime engel oluyordu bu rahatsızlığım. Doğru düzgün konuşamıyor, dinleyemiyor ve düşünemiyordum. Detaylarda eriyip gidiyordum..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: "enough" View Post
              30 yasındayım
              Çok kısa bi süre ilaç kullandım, bikaç ay kadar. Düzeldim ve bıraktım.

Buarada yanlış söylemişim, 16 değil 18 yaşındaydım OKB yasadığımda.

Lise mezunuyum, yani dersle alakalandıramıcam bu sebeple.
              Fakat her işime engel oluyordu bu rahatsızlığım. Doğru düzgün konuşamıyor, dinleyemiyor ve düşünemiyordum. Detaylarda eriyip gidiyordum..
              Evet her gecen gun lehime
              Her gun bir konu geciyoruz ve ben anlamiyorum. En kisa surede doktora gitmeliyim. 1-2 ayda duzelmesi bebi memnun etti tesekkurler. Bu arada psikologla psikiyatrini farki ne bilgisizligimi mazur gorun.
              En azindan o donemlerde kitap okumussunuzdur anliyormuydunuz okudugunuz kitaplardan?

Yorum

Merhaba. TARİH : 02.10.2012
                Ben 14 yaşındayım. 8. sınıfa bu sene geçtim. Bu yazacağım rahatsızlık bende yaklaşık olarak 2011-2012 eğitim öğretim döneminin Nisan-Mayıs Aylarından beri var.
                İlk başlarda beynim dolu gibiydi.
                Ondan sonra haziran-temmuz aylarından bu yana ise tekrar etme sorunu çıktı. mesela: Bir yere gidecekken yarın şuraya gideceğim buraya gideceğim gibi. Ondan sonra yanıma alacağım eşyaları tekrar etmeye başladım: yarın antrenmanım var çantamın içine şunları koydum. tamammı diye kendi kendime tekrar ediyordum. Beynim hiç boş kalmıyordu sürekli saçma sapan şeylerle meşgul ediyordum beynimi. Bide yaz tatilinde sabahtan akşama kadar bilgisayar oynuyordum bilgisayara kafamı verirsem tekrar etmem durur diye çünkü test çözersem veya kitap okursam onlara yoğunlaşamıyordum ister istemez tekrar ediyordum bilgisayar oynarken bile tekrar ediyordum: hmm yerde terlik, selpak,su cep telefonu mouse bilgisayar. O derece kötü bişey. O tarihten bu yana o da devam ediyor.
                Sonra 2012-2013 eğitim öğretim dönemi başladı...
                Derslerde hocanın anlattıklarını pek anlamıyorum eskiden böyle değildi. geçen seneye kadar çok başarılıydım hocanın her anlattığını anlardım
                derste aktif olurdum, ama şimdi pek pasifim. Hoca bana soru sorduğu zaman hocanın yüzüne aval aval bakıyorum. Şuan bunları yazarken dönüp 2-3 kere kontrol etmişimdir. Bi ara test çözmeye kalktım çözerken hiç bir şekilde anlamıyorum kitap okurkende öyle. Artık hiç bişey yapmaya hevesim kalmadı... Kitap okurken 2-3 kere aynı yeri okuyorum. Şuan sanki yaşamıyorum gibi hiç bi duygu,his hissetmiyorum.
                Hayal gücümde yok oldu sanki hayal bile kuramıyorum. Bide son dönemlerde bu tekrar etme daha çoğaldı. Okula giderken mesela yarını düşünüyorum : Yarın kalkıp elimi yüzümü yıkarım ondan sonra yemeğimi yerim biraz ders yaparım(böyle diyorum ama çalışsam bile anlamıyorum, genelde veya anlasam bile 5-6 dk sonra unutuyorum) üstümü giyerim anahtarı parayı ve selpağı cebime koyarım çantamı hazırlarım dişlerimi fırçalarım okula giderim gibi... Kendi kendime içimde tekrar ediyorum o kadar kötü bişeyki bazen bir ses bile çıkınca 2. kez tekrar ediyorum o yüzden TV ve diğer ses çıkaran aletleri kapatmak zorunda kalıyorum. Günde bi 50-60 kez tekrar ediyorum beynim her boş kaldığında.
                Okuldayken bile arada sırada elimi cebime sokup anahtar para orda diye kontrol ediyorum. Kaybetme korkusundanmıdır acaba bilmiyorum.
                Bundan bi sene öncesine kadar beynim çok iyiydi Açıktı herşeyi algılardım duygularım vardı hislerim vardı, ama şimdi hiç bişey yok sanki beynim kapalı gibi. Bu kadar yazıyı nasıl yazdım ona bile şaşırıyorum. Derste'de dinlediklerimi tenefüste tekrar etmek istiyorum ama unuttuğum için aklımda hiç bişey kalmıyor. Bu sene OKS'ye gireceğim böyle devam ederse hiç güzel sonuçlar elde edemem. Bu arada tekrar ettiğim herşeyi aklımda canlandırmam gerekiyor. Eğer canlandırmadan sadece tekrar edersem içim rahat olmuyor. Yani tekrar etmeden beynim rahatlamıyor sürekli tekrar etmem lazım sanki. Bi araştırma yaptım beyin yorgunluğunun belirtileri var sanki bende. Eğer bendeki beyin yorgunluğuysa sizce geçer mi ? Çok kötü durumdayım yaşamak istemiyorum lütfen yardım edin. Ne yapmalıyım sorularınız varsa sorun cevaplıyayım. Bugün yine okula gideceğim yine anlamadan döneceğim
                Aklıma gelenler bunlar şimdilik zaten bunları bile zor düşünerek yazdım daha sanırsam bişey yok ama olabilirde. Lütfen yardım edin bi yol gösterin bana.
                kardeşim öncelikle geçmiş olsun. İlk defa böyle bir sorun gördüm sen yine uzmanlara anlat derdini ilac tedavisi olur büyük ihtimal ama sende anlattıgına göre yaptıgını unutma ve sürekli unutmamak icin ister istemez tekrar etme var.

1)Bu tekrar etmelerinden önce zamanında bi unutkanlıkdan dolayı bir sorun bir porblem yasadın mı birisi bagırdı cagırdı azarladı mı sırf unuttugun icin eger böyle birşey varsa o senin bilinc altına yerleşmis ve en ufak birseyde bile unutucam ve onları yasıcam diyor bilincaltın sana ve beyninde ele geçirmis seni sürekli tekrar ettiriyor lazım olan olmayan herseyi. Yani dikkatini veremiyorsun birşeylere bunun için galiba psikoloji konsontrasyon hapları fln etkili olabilir sen yinede uzmanlardan yardım al ama benim yazdıgım büyük olasılıkla böyle. Geçmişi bir düüsn iice zorla hatırla böyle bir olay oldumu sorunun cıkmadan önceki zamanlarda.Ayrıca depresyonda var sende artık bunalmıssın anti depresyon ilacları isini görebilir doktorlar yazar böyle ilaclar receteyle satılır ama endişelenme herkesin basına gelen normal bir durumdur ben deliyim hastayım felan diye düsünme cok daha beterleri var senin halin iyi fakat fazla ilerlemesine izin verme.

2. Olarakda unutmana bağlı olarak omega3 vb yani vitamin eksikliği geliyor vitamin eksikliğinden kaynaklanan vücut yorgunlugu unutkanlık fln geliyor aklıma. Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana
                Hayatta tek pişmanlığım , pişman olurum diye yapmadıklarımdır.

Yorum

1) Bu herhalde unutmayıda aşmış bir durum. Bilgisayar oynarken bile tekrar ediyorum. Şimdi söylemiyim gülersiniz açıkçası otururken üstümde bilgisayar. Tekrar etmem şöyle bilgisayar bilgisayarın şarj aleti mouse terlik su cep telefonu gibi iyice kafayı yedim artık :S.
                  2) Bide daha dünümü hatırlayamıyorumki 2 ay önceyi bile zar zor hatırladım dün derste ne işledik dersen onu bile hatırlayamıyorum
                  3) Kötü olaylar olmuştu aile içinde o kadar şiddetliydi ki... Yani bilincim gidiyodu o derece zar zor engel oldum çok kötü bir olay yaşadım şubat ayında. Sonra 2 ay sonra bu olay başıma geldi.

Yorum

Evet her gecen gun lehime
                    Her gun bir konu geciyoruz ve ben anlamiyorum. En kisa surede doktora gitmeliyim. 1-2 ayda duzelmesi bebi memnun etti tesekkurler. Bu arada psikologla psikiyatrini farki ne bilgisizligimi mazur gorun.
                    En azindan o donemlerde kitap okumussunuzdur anliyormuydunuz okudugunuz kitaplardan?
                    "Aleyhime" diyecektin sanırım.

Psikologlar edebiyat fakültesi mezunu ayrıca ilaç yazma yetkileri yok.

Kitap okurken zorlanır ve anlayamaz, hep bikaç satır geriden alır, tekrar tekrar okurdum.

Yorum

1) Bu herhalde unutmayıda aşmış bir durum. Bilgisayar oynarken bile tekrar ediyorum. Şimdi söylemiyim gülersiniz açıkçası otururken üstümde bilgisayar. Tekrar etmem şöyle bilgisayar bilgisayarın şarj aleti mouse terlik su cep telefonu gibi iyice kafayı yedim artık :S.
                      2) Bide daha dünümü hatırlayamıyorumki 2 ay önceyi bile zar zor hatırladım dün derste ne işledik dersen onu bile hatırlayamıyorum
                      3) Kötü olaylar olmuştu aile içinde o kadar şiddetliydi ki... Yani bilincim gidiyodu o derece zar zor engel oldum çok kötü bir olay yaşadım şubat ayında. Sonra 2 ay sonra bu olay başıma geldi.

tamam işte o kötü olaydan kaynaklı bunları yapıyorsun. Yeniden ona benzer kötü olay yasıcam diye korktugu icin beyin bilinc altına sürekli gönderme yapıo unutmasın diye gerekli gereksiz herseyi tekrar ettiriyor. Senin kullanmn gerek ilaç tedavisi. Anti deprasan,kontrasyon bozuklugu gibi ilaçlar olur psikologa görün cabuk illa ailenle olması gerekmez kendin git doktora.
                      Hayatta tek pişmanlığım , pişman olurum diye yapmadıklarımdır.

Yorum

Bıktım artık bundan artık okulada gitmek istemiyorum bugün gitmedim oturdum bilgisayar oynadım ya. Okula gidince hiç bişey anlamıyorum of of....
                        Bu ilaçları kullanırsam %100 geçermi hiç bana geççek gibi gelmiyor ruh gibiyim ya. Sanki beynim yok artık nasıl eski haline gelicek bi mucize olur herhalde ?

Yorum

Poff arkadaslarım bisey anlattıgında anlamaz oldum...
                          Tekrar etmelerim arttı hep arkadaslarımla konustuklarımı bile tekrar ediyorum.
                          Mesela facebookta bişey yazıcam gönderirken tekrar tekrar okuyıp paylaşıyorum.
                          Bişeyleri okuyup kafamda canlandırmaya çalışıyorum.Olmuyor
                          Hiç bişeyi umursamaz oldum matematik dersini bile.
                          sanki günlük hayatta uykuda gibiyim bi karanlık olur ya beyniniz bomboş olur aynı öyle.
                          Kendimi ifade edemiyorum bunu düşündükce dahada kötü oluyorum deliricem sanki.
                          Psikologa gidicem kendimi nasıl ifade edicem :S
                          Okula gitmediğim günlerde arkadaslarıma soruyorum mesela ne yaptıklarını onlar anlatınca o yaptıklarını hep tekrar ediyorum beynimin rahat olması icin yoksa rahatlamıyor beynim.
                          alışkanlık oldu iyice of ölmek istiyorum artık ya :S
                          Ya kafayı yedim ben delirme evresindeyim bence beynim o kdar kötü ki düzelicek gibi değil sizce düzelir mi?

Yorum

Beynimde tümörmü var acaba :S

Yorum

Arkadaşım durumun düzelir ailene söyledin mi bilmiyorum, takıntıya benziyor yazdıkların.
                              Her şey güzel olacak...

Yorum

Evet bekledigim basima geldi.
                                Yazililardan dusuk aldim .
                                Cunku yazilida okudugumu anlayamiyorum aklimda canlandirmadan yapamiyorum. Bazi konular varki aklinda canlandirilamiyicak turden. Ne yapmaliyim

Yorum

İşleniyor...
                                X