Duyuru

Collapse
No announcement yet.

vedaaa

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• vedaaa

bu siteye üye olalı ne kadar oldu hatırlamıyorum.yaklaşık 1 ay heralde.umduğumu bulamadım.bana hiç bi faydası olmadı.aksine hayal kırıklığı yaşadım.burda sanki kimse depresyonda değil.sanki buraya normal sohbet sitesi gibi üye olup giriyorlar sanki.bana mı öyle geliyor.facebook a girer gibi girip kim ne yapmış bakıp çıkmak gibi.depresyonla ilgili okdar şey yazıp paylaşıyorum.cvp yok.herneyse.umarım başkalarına yararı oluyordur bu sitenin ama bana olmadı
    <div>kimse anlamaz biliyorum;canımı yaksa da hayat g&uuml;l&uuml;yorum</div><br />

yalnız yardımdan kastedilen sohpet terapisi gibi düşün...

sıkıntını paylaşıyorsun sadece herhangi birşey olabilir amaç paylaşmak....

tedavi amaçlı birşey yok tabiki...

Yorum

sen bu mantıkla kalma zaten...

sanki oturup sürekli bilimsel yazışmalar yapacaz

psikoloji forumu ve zaten hayatın her anı herşey psikoloji ile alakalı

madem beğenmedin bari öneri sun arkadaşım ??

oturup bilimsel eserler filanmı paylaşalım yada depresyondayız diye hep beraber oturup içelimmi ne yapalım

Yorum

güle güle.

dee,, arkadaş; demeden geçemedim;
        sanal halay çekmemizi falan mı bekliyordun :roll: nedir..
        işte herkes birbirine yardımcı olmaya felan çalışıyor
        konuşuyoruz ne yapıcaz
        profesyonel yardımı, ancak uzman desteği ile sağlıyabilirsin..
        birebir yanıt alamadığında,
        benzer yanıtlardan pay çıkarmaya bak..
        bakıcaksın yani..
        bu da olmadı keyfine bak.. hayalini falan kırma yani.. burada bu kadar..

Yorum

Re: vedaaa

Orjinal yazı sahibi: psi_tweety
          bu siteye üye olalı ne kadar oldu hatırlamıyorum.yaklaşık 1 ay heralde.umduğumu bulamadım.bana hiç bi faydası olmadı.aksine hayal kırıklığı yaşadım.burda sanki kimse depresyonda değil.sanki buraya normal sohbet sitesi gibi üye olup giriyorlar sanki.bana mı öyle geliyor.facebook a girer gibi girip kim ne yapmış bakıp çıkmak gibi.depresyonla ilgili okdar şey yazıp paylaşıyorum.cvp yok.herneyse.umarım başkalarına yararı oluyordur bu sitenin ama bana olmadı
          Merhaba, Bu sözlerinizi okuduktan sonra mesajlarınızı inceledim. Açtığınız forumlara gelen mesaj sayısı sizin mesaj sayınızı oldukça katlamış. Yani size cevap yazan üyelere yanıt vermemiş ya da sohbete girişmemişsiniz gibi gözüküyor.

Depresona giren kişilerin ortak özelliklerinden biride umutsuzluk,hayata küsme, insanlardan uzak durma ,kırgınlıklar ve alınganlıkların artmasıdır.

Veda yerine buradaki arkadaşların sohbetlere katılıp , biraz daha harekete geçmeniz paylaşımları arttırmanız sizin için yararlı olabilirdi.

Geçmiş olsun...
          <div>------------SEMAVER DE HAKLI--------------</div><br />

Yorum

Sevgili Psi-Tweety,

Depresyonla ilgili okadar şey yazıp paylaşıyorum.cevap yok demeniz üzerine,
            Forumlarda açtığın konuları araştırdım. Tarafınızca açılmış iki konu bulabildim. Tanışma köşesinde bir ve Depresyon forumundada vedaa başlıklı bu yazınız. Her ikisinede cevap gönderilmiş durumda.
            Diğer yazılarınız ise başkalarınca açılmış konulara gönderdiğiniz soru yerine cevap olması dolayısıyle cevapsız kalmalarını normal karşılamanız gerekirdi.

Depresyon ve ilaç tedavisi forumlarını araştırdığınızda başkalarınca eskiden açılmış faydalı konu ve paylaşımlardan yararlanmanız mümkün. Bu gibi konuların yoğunluğu maalesef her zaman aynı derecede olmuyor. “Burda sanki kimse depresyonda değil.sanki buraya normal sohbet sitesi gibi” demenizin sebebi bundandır. Ciddi konular son günlerde azalmış ise, hep böyle devam edeceği anlamına gelmez.

Bu nedenle vedaa sebebinizde sizi 100% haklı görmüyorum. Ancak son bir iki ay içinde forumlardaki karşılıklı yazışmaların kalitesini arttırmak üzere Şikayet kutusuna mesaj göndermiş üyelerin şikayet sebeblerinde kendilerini oldukça haklı görmekteyim.

Sevgiler, U34
            Çaresizseniz Çare sizsiniz. U34

Yorum

Ölümse korktun savaşsa hep kaçtın
              Vur kendini korkularda hadi al
              Sen bir suydun sen bir ilaçtın
              Hoşçakal canımın içi, hoşçakal
              Hoşçakal gözümün nuru, hoşçakal
              Sen bir suydun sen bir ilaçtin
              Hoşçakal iki gözüm, hoşçakal
              Hoşçakal canımın içi, hoşça kal

Yorum

öyle düsünme

inan kimse psikoloji net sitesine sadece sohbet için girmez. Kendi sıkıntıları ile ilgili nette arama yaparken siteye rastlamışlardır. Tabi burda herkesin yaşadığı ancak itiraf edemediği şeyler devreye giriyor. Psikolojik sıkıntılar (depresyon, panik atak, anksiyete ) yaşamaya başladığımız zaman önce kendimizle hesaplaşırız ya noluyor bize. Başka insanlara suç buluruz. Başkalarının davranışlarının kötü hissetmemize sebep olduğunu düsünürüz. Sonra o aşama geçer artık durumu kabulleniriz ama bu sefer de ailemize arkadaslarımıza anlatmakta tereddüt ederiz. Doktorlardan yardım almakta iste hep çekingenizdir. Son sınırda iken doktora başvuranlar da coktur. Belki böyle yaparak tedavi sürecini uzatıyor bile olabiliriz. Siteye girdiğimizde de sanki biz sorunlarımız için bir çıkış yolu ararken bu siteye rastlamamışız gibi yapıyoruz. İnan benzer şeyler yasıyoruz ben sen, diğer arkadaslar herkesin değisik kendine özgü ama benzer sıkıntıları var.

Yorum

Siz beklediğiniz tarzda bir yararı internetten göremezsiniz. Profesyonel yardım alacaksınız. Burada birbirimizle dertleşir yazarız ama tedavi burada değil , uzmanlarında

Yorum

ilkdefa önemsendiğimi hissettim.düşüncelerinden dolayı herkese teşekkür ediyorum.hepsi çok güzel,farklı düşünmemi sağladılar.ancak bazı arkadaşlar biraz sert konuşmuş yada bana öyle geldi çünkü ben çok hassasım.belki kişiliğimden belki depresyondan.demişlerki burda halay mı çekmemizi bekliyordun.öyle bişey beklemediğim bilinen bir gerçek.uzman tedavisi zaten alıyorum.ancak ben buraya kendimi yalnız hissetmemek için girdim üye oldum.çeşitli konularda yazı çok ancak depresyon konusunda dertleşebileceğim birine rastlayamadım.ayrıca bi arkadaş da demişki yazılarını inceledim,bir başlık açmışsın sadece.evet bir tane ,çünkü başlık açmayı bilmiyordum.sadece başkalarının yazılarına cevap vermeyi biliyordum.artık cahallığımızdan dolayı özür dileriz.
                    <div>kimse anlamaz biliyorum;canımı yaksa da hayat g&uuml;l&uuml;yorum</div><br />

Yorum

üstelik ben bu sitede yazdığım bütün yazılara nasıl ulaşacağımı bile bilmiyorum.ulaşılıyormu onu da bilmiyorum.arkadaşımızın biri ulaşmış benim yazılara .onun için soruyorum .ben bilmiyorum nerden ulaştığımı

Yorum

Forumlarda yazdıklarınızın listesini nasıl bulursunuz

Sevgili psi_tweety,

Yazdığınız yazılara ulaşmak üzere tarafınızca forumlara gönderdiğiniz her hangi bir yazınızı bulun, bu sizin açtığınız bir başlık veya başkalarınca açılmış bir başlığa göndermiş olduğunuz cevabınız olabilir. Bu yazınızdaki profil butonunu tıklayın, karşınıza çıkan yeni ekranda “tarafınızca yazılan tüm mesajları bulun cümlesini tıklayın.

Her hangi bir forumda başlık (Konu) açmak için ilk önce o foruma girin, Sol üst veya alt köşede bulunan yeni başlık butonunu tıklayın. İlk baştan konu kısmını doldurun, sonra aşağıdaki kare boşluğuna konuyla ilişkili yazınızı yazın. Aşağıdaki iki butondan birini tıklayın biri yazınızı göndermeden önce gönderdiğinizde nasıl olacağını görüp gerekli düzeltmeleri yapmanız için olan Önizleme butonu, diğeri ise düzeltmeleri yaptıktan veya yapmadan göndermeniz için “gönder” butonudur. Yazınızı gönderdikten sonra siteden çıkmak üzere ekranın sağ üstündeki Çıkış yazısını tıklamayı unutmayın.

Kolay gelsin, U34
                        Çaresizseniz Çare sizsiniz. U34

Yorum

İşleniyor...
                        X