Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Efexor ve abilify"e başladım

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Efexor ve abilify"e başladım

Merhaba arkadaslar ben buraya yeni üye oldum sayilir.bugun prof.dr randevum vardi ve bana efexor75 mg ve abilify verdi ama teşhisinde depresyon ve obsesyon var dedi ama bu ilaclar obsesyon icin faydasi varmi bilmiyorum birde efexor un yan etkileri beni korkutuyor suan yan etkilerini bekler haldeyim.ne yapacagimi bilmiyorum.ve de birde eslopram kullaniyordum direk ilaci kes efexora basla dedi sizcede bu dogrumu arkadaslar simdiden verdiniz cvplar icin saolun....

Öncelike geçmiş olsun arkadaşım. Efexor antidepresan olarak biliyorum.
    Abilifyi ben birbuçuk ay kullandım ve kasılmalar yaptı bende, daha sonra kişilik testinde şizofreni çıkınca kendiliğimden kullanma kararı aldım.
    Dr sana "hayali sesler yada görüntüler varmı?" diye sordumu?
    Abilify obsesyon için ağır ilaç değilmi? Sen kişilik testine girdinmi yada girecekmisin?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Fanus View Post
      Merhaba arkadaslar ben buraya yeni üye oldum sayilir.bugun prof.dr randevum vardi ve bana efexor75 mg ve abilify verdi ama teşhisinde depresyon ve obsesyon var dedi ama bu ilaclar obsesyon icin faydasi varmi bilmiyorum birde efexor un yan etkileri beni korkutuyor suan yan etkilerini bekler haldeyim.ne yapacagimi bilmiyorum.ve de birde eslopram kullaniyordum direk ilaci kes efexora basla dedi sizcede bu dogrumu arkadaslar simdiden verdiniz cvplar icin saolun....
      Eslopramı kes efexora başla diyen sana prof. dr. bunun üstüne bize laf düşer mi sence ??
      GİDENE DUR DEMEM ....

Yorum

Kabiliyet tesekkur ederim ewt kisilik testine girdim ama dr bununla ilgili bir aciklama yapmadi sadece eeg ile ilgili aciklamalarda bulundu.hayali sesler veya goruntuler varmi die sormadi zaten ole bisede yok suan.abilify i nicin verdi bende bilmiyorum ama 15 gun sonra yine cagirdi olmazsa sorucam ne icin verdigini

Yorum

Kattre beni sadece tedirgin eden birden kesmem birden kesince cok agir yan etkileri oluyor oyuzden yoksa dr a karsi bir suphem yok mecburen kullanicam artik napalim

Yorum

ben de sitalopramdan efexor'a geçiş yapmıştım ama çok problem olmadı. efexor ağır bir ilaç, tabii ki vücudunda bir takım değişiklikler olacak. bende de bir kişiye karşı obsesyon var ama doktor daha çok depresyonum üzerinde durduğu için şimdilik efexor 75 mg içiyorum. obsesyonumdan bahsetmek utanç verici, doktora daha çok bahsetmeli miyim? ya böylesine aciz olduğumu düşünürse diye çok korkuyorum. ben abilify kullanmıyorum ama etkili diyorlar. umarım yararını görürsün.
            Merdivenlerden çıkarken / Orada olmayan bir adama rastladım / Bugün de yoktu orada! / Keşke, keşke hiç gelmese!

Yorum

efexor bırakılırken biraz sorun yaşarsın ama etkili bir ilaç benide doçent tedavi etmişti ama her ay özel hastane ücreti vermekten kesem boşalmıştı

KuzuZade
              Derdest etti gönlümü serabınla gelen nazarın, n'ola ki aslına rücu etse suret-i nigarın..BeyZade
              BEYNİNİZİ değiştirin , HAYATINIZ değişsin... ( Dr. Daniel G. Amen )
              Psikiyatrik rahatsızlığı olan bu kitabı okusun etkili çözüm bulacaksınız. !

Yorum

Grabesmond belkide benim doktorumda depresyon uzerinde duruyordur fakat efexor u okb tedavisinde de kullananlari biliyorum endikasyonlarinda okb de yazmasa da kullaniliyor insallah hepimiz daha iyi oluruz. Bugun 2. Gunum efexorda fazla bi yan etkisi olmadi dun sadece biraz hissettim ama allahtan fazla yan etkisi olmadi senin ne gibi obsesyonun var bide efexorun faydasini gordun mu

Yorum

Beyzade sorun diil ya bi sekilde bagimli oluruz ne olucak ki omur boyu kullanirim yeterki kendimi iyi hissedeyim.bende bi dunya para bayildim tetkikler icin filan yaklasik muane ucreti ile birlikte 1700 lirayi buldu birde tmu olmayi dusunuorum belki ondan fayda gorurum

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Fanus View Post
                    Grabesmond belkide benim doktorumda depresyon uzerinde duruyordur fakat efexor u okb tedavisinde de kullananlari biliyorum endikasyonlarinda okb de yazmasa da kullaniliyor insallah hepimiz daha iyi oluruz. Bugun 2. Gunum efexorda fazla bi yan etkisi olmadi dun sadece biraz hissettim ama allahtan fazla yan etkisi olmadi senin ne gibi obsesyonun var bide efexorun faydasini gordun mu
                    Benim bir kişiye saplantım var geçmiyor. geçmişe saplantılıyım. major depresyon da var.
                    Merdivenlerden çıkarken / Orada olmayan bir adama rastladım / Bugün de yoktu orada! / Keşke, keşke hiç gelmese!

Yorum

4 gündür efexor ve abilify i kullanıyorum. Abilifyi epey uyku yapıyor ders falan çalışamıyorum. : (
                      Her şey güzel olacak...

Yorum

abilify uyku yapmaz tam tersine uykuyu kaçırır. Abilify konsantrasyonu olumsuz etkiler bir işi uzun süre devam ettiremezsin, hemen sıkılırsın.

Yorum

messina öyle deniyor ama bende ilacı aldıktan 3-4 saat sonra uyku bastırıyor. Şu an netten antipsikotik ve dopamin ilişkisine bakıyordum.
                          Abilifyin görevi ne, hangi hormonu nasıl etkiliyor bilgin var mı?
                          Her şey güzel olacak...

Yorum

ben detaylara vakıf değilim ama kendi üzerimde abilify nin uykusuzluk yaptığını gördüm. abilify antipsikotik olduğundan dopamin hormonunu etkilemesi lazım

Yorum

Var mı bu iki ilacı kullanan?
                              Her şey güzel olacak...

Yorum

İşleniyor...
                              X