Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Depresyondan kurtulmak isteyen okusun

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

Her ne kadar bu tavsiyeleri yazıya döküp beklentilerimizi anlamlandırmaya çalışsak da insan depresiflikten azad edemez.Depresyona girmek ne kadar zorsa hapsolduğumuz boğucu havadan kaçabilmek de devasa bir yaşam tecrübesi gerektirir.

Yorum

Harika bir yazi bir nefeste okudum, akici ve icten....

Tesekkurler..

AmA bunu uygulama kismi biraz zor iste...
      Ben ne oldugumu biliyorum

Yorum

kardeş bu çok uzun okumaya ömrüm yetmez uyuyayım en iyisi
        minik minik minik kelebek
        minik kelebek ,minik kelebek
        dur sakince uçmak ne demek
        uçmak ne demek,uçmak ne demek
        fazla gezinme git bir dalda dur
        git bir dalda dur,git bir dalda dur
        kanat çırpmadan yerinde otur
        yerinde otur sen otur....

Yorum

İşin püf noktası şuış dünyayı değiştirmeye çalıştıkça,depresyondan çıkmak için uzun hayat tecrübesi gerekir gibi saçma sapan bahanelere sarıldıkça bu iş bitmez!

1-Dışarıyı değiştirmeye çalışmayın,dış etkenleri kabul edip çözümü her zaman kendinizde arayın
          2-Kendinize karşı dürüst olun.Sizi mutlu eden dış etkenler değil mutlu olamak isteyen sizsiniz:

Bir müziği depresyondayken dinlediğinizde sizin için hiç bir şey ifade etmez.Ama aynı müziği farklı zamanda dinlediğimizde güleriz mutlu oluruz.

Problem şurada insanlar dürüst değil.Yukarıdaki örnekte görüldüğü gibi siz gülmeye mutlu olmaya bahane arıyordunuz müziği bahane ettiniz!
          Dürüst olun!

Bahane gt gibidir herkeste var.

Yorum

Revolver filminden:Hepimiz küçük hediyeler almaktan sırtımızın sıvazlanmasından hoşlanırız.Hepimiz özel olduğumuza inanırız.Onaylanmış keşleriz.

Size kendinizi özel hissettirecek birilerin aramak yerine kendinizi özel hissedin.Diğer insanların sizin hakkınızdaki olumsuz saçma sapan görüşlerini sallayın gitsin.Rahat olmak isteyen adam rahat olur hepsi bu!

1-Umut etmeyin.Umut ettikçe yıkılacak umutlarınız.Umut etmeyin elinizdekinin kıymetini bilin mutlu olun.
            Elinizdekinin kıymetini bilmek içinde hayatınızın daha berbat anlarını hatırlayın.

2-Hiç kimseye bağlanmayın.Hiç bir şeye!

Üzgünüm ama tek çare bu.Yalnızken mutlu olmayı beceremeyen adam hiçbir zaman mutlu olamaz.Her zaman başkalarına yamanır başkalarına sığınır.

Kısa özet geçtim işte
            Bana yazı deve gibi olmuş deyip durmayın.Okumak istiyorsanız okuyun istemiyorsanız okumayın.Sizin depresyondan çıkmanızın bana bir yararı veya zararı yok!
            İyi bir adamım yardım etmek istedim işte hepsi bu.Neticede bu pis dünya çukurunda hepimiz kardeşiz.Birbirlerinin hayatlarının içine edecek kadar yakın kardeşler

Yorum

sınırsız birçok şeyi doğru yazmışsın bana çok yararı oldu ama şu konuya çok takıldım başta umutsuzsan depresyondasın yazmışsın sonrada umud etme hayal kırıklığı yaşarsın mutsuz olur demişsin yanlış anlamadıysam böyle ama insan umud etmezse içinden hiçbirşey yapası gelmezki yaşama amacı olmaz takılı kalır bunu açıklarmısın biraz?

Yorum

bence depresyonlular bunu okumayacaktır boşuna yazmışsın

Yorum

Umut edersen kaybedersin sadece yaşa düşünme elindekilerle mutlu olmaya çalış.Unutmaki gün gelicek o elindekileri de alıcaklar.İşin özü aynı yerde durmamak.Bir gün kitap oku bir gün mahallede kavga et....Bizi mahveden şey sistem 9 ay okul 3 ay tatil.6 ay okul 6 ay tatil olsa kimse mutsuz olmazdı.Tabi genel sistemi kimse değiştiremez.Komünal eğitim sistemi,bitmeyen para sıkıntısı.Kısacası kölelik kölelik kölelik.Köle olduğunu kabul et fazlasını bekleme hepsi bu.

Yorum

Valla doğru diyon ben yalnızım mutluyum sorun sistem çözüm kabul etmek düşünmemek yani biraz farkındalık depresyondakiler kendini üzmeye odaklamışlardır ula zaten dünya bombok bi sifonda siz çekiyonuz

Yorum

İşleniyor...
                    X