Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Genel ilgisizlik-umutsuzluk-umursamazlık

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Genel ilgisizlik-umutsuzluk-umursamazlık

---------------------------------------------------------------
    Last edited by lunalala; 21-02-2014, 10:25 PM.

Orjinal yazı sahibi: lunalala View Post
    Şu an bunları yazarken içimde büyük bir boşluk var ama arada bunları uygulayabiliyorum.Cahil olmak doyumsuz mutluluk kesinlikle , cahil olmaya çalışın kısaca, aman bana ne deyin dünyadaki siyaset savaş sistem bozukluğu vb. duurmlar için.Ki biz bunları düşünüp sadece kendimizi üzüyoru başka bi şey olduğu yok.Böyle iğrenç bi yerde gezegende yaşamak iğrenç istemiyorum düşüncesiyle yaşanmaz.Ya intihar etmek gerekir bu noktada ya bir korkak zavallı olarak nefes almak ya da bir şeyleri değiştirmek.Ben 3.yü seçtim öyle bir noktaya geldim ki artık intiharı ciddi ciddi düşündüm ama bilmiyorum ya ölüm acısından korktum ya da içimde benim de bilmediğim bi iyi olabilme umudum vardı .
    http://www.psikoloji.gen.tr/showthre...D%F0%FD/page11

yazdıkların benim içinde olduğum durumla o kadar örtüşüyorki.. içimde hep bir boşluk, değiştiremeyeceğim şeylerle uğraşmak ve hep keşke bu kadar bilmeseydim, umursamasaydım demek. bahsettiğin 3 tercihten ilkini, intiharı daha çok düşünüyorum açıkçası. genel kanaatim bundan çok bahseden insanların aksi telkinler beklediği yönünde. ama ben normalde bahsetmeyi bırak, çevremde mutlu, umutlu, rahat, iyi bir hayat süren, şanslı vs vs biri olarak değerlendirilirim. aksini gösterecek bir hareket yapmaya da ihtiyaç hissetmiyorum. içimdekileri ilk kez burada dile getirdim internet ortamının verdiği rahatlıkla. belki bu sebeple siteye fazlasıyla ilgi duymaya başladım. herneyse. intiharı denedim fakat devamı iyi olmadığı için kesin bir yol bulana kadar mola verdim. sonra beni seven insanları üzecek olmak ve onların devamında yaşayacağı şeyler beni geri çekti. şimdiyse sadece yaşayıp gidiyorum işte. herşeyi, daha önemlisi kendimi geri çekmiş durumdayım. ne zaman nasıl bu hale geldim bilmiyorum. beni üzen şey, birşeyleri değiştirebilme umudumun kaybolmasıyla kendimi de kaybetmem.

dediğin gibi bende zaman zaman keyif alıyorum yaşamaktan, uyguluyorum bazı şeyleri. ama bu süreç çok kısa oluyor. ertesi saat yine aynı boşluktayım. yine de, bu yazıyı görünce nedense iyi hissettim. yalnız olmadığını bilmek hiçbir işe yaramasada biraz olsun teskin ediyormuş =)
    :65:
    Orjinal yazı sahibi: V. HUGO
    İYİ OLMAK KOLAYDIR, ZOR OLAN ADİL OLMAKTIR.

Yorum

-------------------------------------------------
      Last edited by lunalala; 21-02-2014, 10:25 PM.

Yorum

İşleniyor...
      X