Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Majör Depresyon

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Majör Depresyon

Nedir bu majör depresyon?
    Kurtuluş çağresi yokmu?
    40 mg paxil ve 15 mg velorin yetmezmi?
    Artık televizyon bile seyretmiyorum, müzik dinlemiyorum, suratım hep asık.
    Ölmeyi istemem bile suç oluyor.
    Önerisi olan varmı?

dışarı çık evden her zaman yaptığın işlerden biraz uzaklaş. farklı bir yerlere gir, farklı insanlar tanı, hobiler edin, yürüyüş yap, alışveriş yap...
    depresyondayken en son yapılacak şey evde oturup tv izlemek, sıradanlığı sürdürmek.

Yorum

Arkadaşlar çok doğru söylüyorsunuz.
      Yaş oldu 32 halen bir iş tutturamadım, işi kendime dert ediyorum depresyon oluyor, depresyona girince mutlu bir şekilde çalışamıyorum, bu kısır döngüyü bir kırabilsem.
      Depresyona girmemin nedenleri anksiyete, SF, psikotik (şüpheli).
      Bunları ilaçla aşamıyorum, dışarıda tek başıma dolaşırken niye yalnızım diye depresyona giriyorum.
      Aceba paranoyalardan dolayımı bu kısır döngülere giriyorum?
      Güneşli havalarda, ilaçlar elimi kolumu kasmadan rahatça dolaşmak istiyorum.

Arkadaşlar artık anksiyetemi dert etmeyeceğim, depresyon anksiyeteden daha kötü!
      Bana yardım eden herkeze şimdiden teşekkür ederim.

Yorum

100 mg anafranil ben major depresyon yaşarken iyi gelmişti fakat ilaç tek başına bir işe yaramaz psikoterapiyede git, izmirlisin istersen doktor tavsiye edebilirim... yeni ortamlara girerek arkadaşlıklar kur, depresyon muhabbetleri yapma tanıştığın kişilerle.... benim depresyon psikozdan dolayı olmuştu psikozdan kurtulunca depresyonda geçti.... sende ne yaşadında veya yaşıyorsunda depresyona giriyorsun onu bulmaya çalış ve üzerine git işe yarıyabilir...
        M.V.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: paranoidpsikoz View Post
          100 mg anafranil ben major depresyon yaşarken iyi gelmişti fakat ilaç tek başına bir işe yaramaz psikoterapiyede git, izmirlisin istersen doktor tavsiye edebilirim... yeni ortamlara girerek arkadaşlıklar kur, depresyon muhabbetleri yapma tanıştığın kişilerle.... benim depresyon psikozdan dolayı olmuştu psikozdan kurtulunca depresyonda geçti.... sende ne yaşadında veya yaşıyorsunda depresyona giriyorsun onu bulmaya çalış ve üzerine git işe yarıyabilir...
          Bendede psikotik çıkıyor testlerde. Şimdi alsancak devlet has. gidicem.
          İzmirde hangi Dr tavsiye ediyorsun?
          Ortamlara girebilsem zaten hiçbirşeyim kalmiyacak, sorun orada.

Yorum

Sokrates Psikiyatri Dal Merkezi
            İstasyonaltı Mh., 35630 İzmir
            (0232) 376 0055

Hulusi Çizmecigil çok iyi bir doktor yardımı dokunur.....
            M.V.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: paranoidpsikoz View Post
              Sokrates Psikiyatri Dal Merkezi
              İstasyonaltı Mh., 35630 İzmir
              (0232) 376 0055

Hulusi Çizmecigil çok iyi bir doktor yardımı dokunur.....
              Sağol dostum, Dr terapi alman lazım dedi senin önerini dikkate alıcam.
              Benim Dr reçeteye bipolar yazmış hayırlısı bakalım.

Yorum

geçmiş olsun
                M.V.

Yorum

major depresyon benimde gecirmi$ oldugum cok agir depresyon turu ALLAH kolaylik versin , unutma herseyin bi caresi vardir ...

Yorum

doktor banada depresyon demişti yanlış hatırlamıyosam kullandığım ilaçdada majör depresyon diyodu bende hafifti doktora gittim ilaçlarla iyi oldum sonra sende iyileşirsin inş.
                    Hayatta yapabileceğiniz en büyük hata,
                    sürekli bir hata daha yapacağımız KORKUSUDUR!

Hayat budur.Onu hissedin , onu yaşayın ve ondan hoşnut kalın .

Yorum

Orjinal yazı sahibi: NURHAYAT View Post
                      major depresyon benimde gecirmi$ oldugum cok agir depresyon turu ALLAH kolaylik versin , unutma herseyin bi caresi vardir ...
                      Teşekkür ederim, aylardır kurtulamıyorum yapıştı kaldı.

Orjinal yazı sahibi: kripton94 View Post
                      doktor banada depresyon demişti yanlış hatırlamıyosam kullandığım ilaçdada majör depresyon diyodu bende hafifti doktora gittim ilaçlarla iyi oldum sonra sende iyileşirsin inş.
                      Keşke bendede hafif olsa gün geçtikçe dahada ağırlaşıyor.

Yorum

İşleniyor...
                      X