Duyuru

Collapse
No announcement yet.

prozac.

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• prozac.

herkese merhaba öncelikle.. burdaki yorumları okudum genelde iş sahibi olmuş insanlarsınız. ben 17 yaşındayım. belki diceksiniz ki bu yaşta ne sorunun varda psikolojiyle ilgili sitelere yazıyosun die.ama herkesin kendine göre sorunları oluyo belki bana ağır gelen sorunlarım size çok basit gelebilir ama bu her yaş için aynı durum bence. neyse.. ben çok sinirliyim hemen herşeye sinirleniyorum ağlıyorum çok içerliyorum.herşeyi kafama takıyorum.sinirlenince sinirim hemen geçmiyo saçlarımı filan yolmaya başlıyorum zarar vermek istiyorum kendime.yaşamak istemiyorum hayattan zevk alamıyorum sürekli yatmak istiyorum yataktan çıkmak istemiyorum gülerken bile zor gülüyorum. elimde deil içimden gelmiyor bişi yapmak.bugün doktora gittim prozac verdi kullanıcam ama korkuyorum doktorda verirken tereddüt etti. ama rahatlatır dedi. bende rahatlatcaksa verin dedim ama bugüne kadar hiç bu tarz ilaç kullanmadım.açıkcası çekiniyorum :S

Öncelikle hoş geldin arkadaşım..

Problemler ,sorunlar yaş tanımaz.İnsanoglunun dogasında vardır sorun...

Anlatıkların senin depresif bir ruh hali içinde olduğunu gösteriyor.

Prozac oyle korkulacak bir ilaç değildir ,dr uygun görüp verdiyse çekinmeden kullanabiliesin ve ilacın etksini göstermesi her bünyeye göre değişmekle birlikte ortalama 3 hafta bir süredir..

İlacını düzenli kullanırsan şikayetlerinde kısa süre sonra bir azalma muhakkak göreceksin

Gecmiş olsun.
    Düşlemek bilmekten daha önemlidir.

Yorum

ben prozac kulandım ama gözbbebeklerimde büyüme yüksek hızla kalp çarpııntıları yaşadım burdanda kimseye ilaç tavsiye etmeyin sen doktora git kardeş bakma koca karı tavsiyeelrine..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: hanzala_
        ben prozac kulandım ama gözbbebeklerimde büyüme yüksek hızla kalp çarpııntıları yaşadım burdanda kimseye ilaç tavsiye etmeyin sen doktora git kardeş bakma koca karı tavsiyeelrine..
        Arkadaşım kmsenin kimseye ilaç tavsiye ettiği yokki bunuda nerden çıkardın anlayamadım ?

Arkadaş zaten dr gitmiş ve ilacı verilmiş.

Bizde tavsiyelerde bulunduk ,kimsenin ilaç tavsiye ettğini göremedim ben.. :roll:
        Düşlemek bilmekten daha önemlidir.

Yorum

yorumlarınız için teşekkür ederim. evet doktor verdi ilacı kimsenin tavsiyesi deil bi doktor tevsiyesi sonuçta. sadece kullanmakta çekindim umarım ii gelir.. yaşımı doya doya yaşıyamıyorum

Yorum

inanmak çok önemli.. insan inanınca yapıyomuş herşeyi. ama sanırım bugüne kadar ben hiç bişiye gönülden inanmadım.bide pdr okumak istiyorum yani ben böleyim die pdr okuyamam anlamına gelmez dimi :P mutlu nie olamıyorum yada ben sürekli bardağın boş kısmına mı bakıyorum ? Bardağın dolu tarafına nasıl bakıcam bilmiyorum..:S

Yorum

var olan güzelliği görebilme yetisi.. bunu yapıyorum bazen etrafıma bakıyorum. hani bakmak ve görmek farklı şeylerdir ya şöyle derin düşününce herşey güzel aslında insanlar o kadar güzel şeylere sahipki..tadına varamıyoruz bizi mutsuz eden olaylar olunca

Yorum

yaşanması gerekiyomuş yaşandı bitti yani..öle diyorum ama düşününce yine takılıyorum geçmişe..haklısın sölediklerinde. Bu sölediklerini kulağıma küpe yapıcam

Yorum

ben kendi tecrübemi yazıyorum.Prozac beni hayata döndürdü gibi bişey.Doktor ilaç verdiyse mutlaka almalısın kafana göre kesmemelisin.......

Yorum

Orjinal yazı sahibi: buse_92
                    inanmak çok önemli.. insan inanınca yapıyomuş herşeyi. ama sanırım bugüne kadar ben hiç bişiye gönülden inanmadım.bide pdr okumak istiyorum yani ben böleyim die pdr okuyamam anlamına gelmez dimi :P mutlu nie olamıyorum yada ben sürekli bardağın boş kısmına mı bakıyorum ? Bardağın dolu tarafına nasıl bakıcam bilmiyorum..:S
                    pdr okumak istiyorsun işte bak..birşey istiyorsun hayttan..bu çok güzel bir kere..buna odaklan..kendini nerde görmek istediğini belirle ve ilerle..başardıkça yaşamaktan keyif alacaksın..yaşın itibariyle bir geçiş dönemindesin..doktorla irtibatını kesme..sevdiğin insanlarla sevdiğin şeyler yapmaya çalış.bardağın boş tarafına gelince..boş ya da dolu bakmak önemli..bir de hiç bakmayanlar hayatını sorgulamayanlar var..ne mutlu ne mutsuz olabilenler var..bence onlardan iyi durumdasın

Yorum

Doktora kalsa zaten başım ağrıyo stressten desen bile illaki ilaç verir. Ben 1yılı aşkın bir süre psikiyatri tedavisi gördüm ve keşke görmeseydim bütün kimyam bozuldu. Hiç tavsiye etmem ilacıda en yakın zamanda bırak. Ben bıraktım hayata döndüm walla

Yorum

**

bendee çokk değişik bi durumdaım arkdşlarr bende 17 yaşındaım ama haytıı we insnlarıı öğreneblcğmden çok daha fzla öğrndmm we benn qözlermi açıorm bakıorm rüyada qibi qeliorm artk snki yaşamıorm qibii çok deişk durumdaımm anlatmıorm derdmii 5-6 ay kadr önce çok berbattm yne we evde blduum antidepresan ilçları wardı s.. die başlıodu adnı blmiromm herqün onalrdann 7 tane içiodmm ne işey yaradııınıda blmiodmm depresynu qqeçrr herlde diee içtmm bbktm mtlulk werio dünya umrnda olmuoo sayıyı qittkçe arttrdmm 7-8 tane snra 2hfta kullandm bırktmm snr denqelerm bozulduu napıcm benn :S

Yorum

Re: **

Orjinal yazı sahibi: pessimistgirl
                          bendee çokk değişik bi durumdaım arkdşlarr bende 17 yaşındaım ama haytıı we insnlarıı öğreneblcğmden çok daha fzla öğrndmm we benn qözlermi açıorm bakıorm rüyada qibi qeliorm artk snki yaşamıorm qibii çok deişk durumdaımm anlatmıorm derdmii 5-6 ay kadr önce çok berbattm yne we evde blduum antidepresan ilçları wardı s.. die başlıodu adnı blmiromm herqün onalrdann 7 tane içiodmm ne işey yaradııınıda blmiodmm depresynu qqeçrr herlde diee içtmm bbktm mtlulk werio dünya umrnda olmuoo sayıyı qittkçe arttrdmm 7-8 tane snra 2hfta kullandm bırktmm snr denqelerm bozulduu napıcm benn :S
                          Acilen bir psikiyatra gidip bu durumunu anlatmanı tavsiye ederim. antidepresanları böyle kafana göre kullanman çok yanlış. Üstelik bu dozlarda. Bir uzmana bu durumu olduğu gibi anlatmalısın.

Yorum

İşleniyor...
                          X