Duyuru

Collapse
No announcement yet.

ben depresyonda mıyım ?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• ben depresyonda mıyım ?

öfke hali : burada kaç kere yazdığımı hatırlamıyorum ama ev içinde o kadar çok sinirliyim ki anlatamam, kahve ve çay bağımlısı oldum biraz yumuşatıyor beni.

huzursuzluk: her an her şey olacak gibi hissediyorum, panik atak gibi bir şey ama yakından alakası yok bunla.

dikkat ve konsantrasyon bozukluğu: gözüm bir yere takılı kalıyor, saat, boş bilgisayar ekranı, kitapta bir kelime...

hiç yemek yemek istememe: yemek yeme isteğim hiç yok. yemek düzensizliği olduğundan mide hastalığına yakalandım zaten.

içe kapanma: en son dışarı çıktığım günü hatırlamıyorum, okul-ev-dershane başka gittiğim bir yer yok. yürüyüş yaptığım olmuyor canım da istemiyor...

uyku düzeninde bozulma (geç yatma): kaç kere söylesem de anlatamıyorum, uyuyamıyorum ! kafama binlerce şey takılıyor, sağa sola dönüp duruyorum en az gece 2 'de uykuya dalıyorum. uyuma isteğim hiç yok.

arkadaşları ile görüşme isteğinde azalma: dışarı çıkma isteğim olmayınca arkadaşlarımdan da uzaklaşıyorum, bana ulaşamasınlar diye telefonumu kapattığım oluyor ama onları sevmediğimden değil, kendimi hareketli hissedememem (pasif kalıyorum)

kendine güvensizlik : kesinlikle... çekingen bir yapıya sahibim, utangacım. ve bu yüzden tanımadığım insanlarla konuşmakta zorluk çekiyorum ancak çok samimi olduğum insanlarla konuşabiliyorum rahat şekilde.

yaşamının bir anlamının olmadığı düşüncesi : - açıklamaya gerek yok.

bunları internette bulduğum maddelerle karşılaştırdım ve gerçekten uydu birbirine. ne yapmam gerekir daha beklemem mi yoksa doktora mı görünmem ? ayrıca bunları sadece ben biliyorum, aileme göre her şey normal gidiyor :RpS_sad:
    ''bilirim, gidenlerle ölünmez ama kalanlarla da yaşanmıyor''
    18.12.2012 - 2015
    ©

bizde aynı senin gibiyiz pek bişe yapasımda yok sahsen tedavi ilac bilmem ne normalde tedavi faydalı tabide ben böle gitti yere kadar ama sen bana bakma ol tabi bi doktora git bu huzursuzlk panik muhabbetinde ise anksiyete olabilr sende panik atakla beraber onuda bi arastır anlıcan depresyon anksiyete ve bunlarn beraberinde getirdigi bi dünya sıkıntıı cok zor yani cehennem azabı ...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: karakter View Post
      bizde aynı senin gibiyiz pek bişe yapasımda yok sahsen tedavi ilac bilmem ne normalde tedavi faydalı tabide ben böle gitti yere kadar ama sen bana bakma ol tabi bi doktora git bu huzursuzlk panik muhabbetinde ise anksiyete olabilr sende panik atakla beraber onuda bi arastır anlıcan depresyon anksiyete ve bunlarn beraberinde getirdigi bi dünya sıkıntıı cok zor yani cehennem azabı ...
      sosyal fobim mi var anksiyete mi yoksa depresyon mu çözemedim hocam...
      18.12.2012 - 2015
      ©

Yorum

Orjinal yazı sahibi: dertli biri View Post
        öfke hali : burada kaç kere yazdığımı hatırlamıyorum ama ev içinde o kadar çok sinirliyim ki anlatamam, kahve ve çay bağımlısı oldum biraz yumuşatıyor beni.

huzursuzluk: her an her şey olacak gibi hissediyorum, panik atak gibi bir şey ama yakından alakası yok bunla. yaygın anksiyete, xanax vs türevi ilaçlar gerekli yahut düzenli kullanılmış anti depresan.

dikkat ve konsantrasyon bozukluğu: gözüm bir yere takılı kalıyor, saat, boş bilgisayar ekranı, kitapta bir kelime... seretonin eksikliği.

hiç yemek yemek istememe: yemek yeme isteğim hiç yok. yemek düzensizliği olduğundan mide hastalığına yakalandım zaten. önemli bişey değil.

içe kapanma: en son dışarı çıktığım günü hatırlamıyorum, okul-ev-dershane başka gittiğim bir yer yok. yürüyüş yaptığım olmuyor canım da istemiyor... anksiyete, dışarıda daha fazla şey olabilirse vs.. çıksanız da terleme karıncalanma falan olabilri vücüdunuzda.

uyku düzeninde bozulma (geç yatma): kaç kere söylesem de anlatamıyorum, uyuyamıyorum ! kafama binlerce şey takılıyor, sağa sola dönüp duruyorum en az gece 2 'de uykuya dalıyorum. uyuma isteğim hiç yok. evden çıkmadığınız için o.

arkadaşları ile görüşme isteğinde azalma: dışarı çıkma isteğim olmayınca arkadaşlarımdan da uzaklaşıyorum, bana ulaşamasınlar diye telefonumu kapattığım oluyor ama onları sevmediğimden değil, kendimi hareketli hissedememem (pasif kalıyorum) anksiyete. kendine güven eksikliği de getirebilir.

kendine güvensizlik : kesinlikle... çekingen bir yapıya sahibim, utangacım. ve bu yüzden tanımadığım insanlarla konuşmakta zorluk çekiyorum ancak çok samimi olduğum insanlarla konuşabiliyorum rahat şekilde. hm bunu yukarıda söylemiştim.

yaşamının bir anlamının olmadığı düşüncesi : - açıklamaya gerek yok. onu normal insanlar da düşünüyor =)

bunları internette bulduğum maddelerle karşılaştırdım ve gerçekten uydu birbirine. ne yapmam gerekir daha beklemem mi yoksa doktora mı görünmem ? ayrıca bunları sadece ben biliyorum, aileme göre her şey normal gidiyor :RpS_sad:

doktora gitmelisiniz yaygın anksiyete ve obsesif kompulsif bozukluk eğiliminiz var. geçmiş olsun.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Red John View Post
          doktora gitmelisiniz yaygın anksiyete ve obsesif kompulsif bozukluk eğiliminiz var. geçmiş olsun.
          teşekkürler çok değerli bilginiz için. her gün doktorla görüşecek vaktim de olmadığından fayda sağlıyorsunuz bana, teşekkürler.

şu doktora gitme işin halledebilsem eminim daha iyi hissedeceğim kendimi buna inanıyorum.
          18.12.2012 - 2015
          ©

Yorum

depresyonda olduğum ortaya çıktı, doktor teşhisi koydu. ayrıca okb de varmış. ilaç tedavisine başladık hadi hayırlısı.

tedavi başlangıcı : 20 şubat 2013
            18.12.2012 - 2015
            ©

Yorum

dpresyonda olduğum ortaya çıktı, doktor teşhisi koydu. ayrıca okb de varmış. ilaç tedavisine başladık hadi hayırlısı.

tedavi başlangıcı : 20 şubat 2013
              dertli biri, hadi hayırlısı ıns iyi olucaksın bide sana bir tavsiye bence nickini degıstır ,boylece daha pozitif dusunursun

Yorum

Orjinal yazı sahibi: bymhrrm View Post
                dertli biri, hadi hayırlısı ıns iyi olucaksın bide sana bir tavsiye bence nickini degıstır ,boylece daha pozitif dusunursun
                teşekkürler ama gerek duymuyorum şuan umarım hepimizin sorunları hallolur
                18.12.2012 - 2015
                ©

Yorum

bencede nickini değiştir dertli biri karamsarca
                  Hayatta yapabileceğiniz en büyük hata,
                  sürekli bir hata daha yapacağımız KORKUSUDUR!

Hayat budur.Onu hissedin , onu yaşayın ve ondan hoşnut kalın .

Yorum

Orjinal yazı sahibi: kripton94 View Post
                    bencede nickini değiştir dertli biri karamsarca
                    beni kötü hissettirmiyor ki. beni kötümser yapmıyor merak etmeyin
                    18.12.2012 - 2015
                    ©

Yorum

beni kötü hissettirmiyor ki. beni kötümser yapmıyor merak etmeyin
                      hım tm o zaman ama bnce değiştir ısrarla söylüyorum
                      Hayatta yapabileceğiniz en büyük hata,
                      sürekli bir hata daha yapacağımız KORKUSUDUR!

Hayat budur.Onu hissedin , onu yaşayın ve ondan hoşnut kalın .

Yorum

Ins yeterkı bırlıkte cozum uretmek bn bu siteyi cok sevdım burda herks bırbiriine yardımcı oluyor bu benı daha da umutlandiriyor

Yorum

Orjinal yazı sahibi: kripton94 View Post
                          hım tm o zaman ama bnce değiştir ısrarla söylüyorum
                          gün gelir değiştiririm merak etmeyin

Ins yeterkı bırlıkte cozum uretmek bn bu siteyi cok sevdım burda herks bırbiriine yardımcı oluyor bu benı daha da umutlandiriyor
                          ben de 19 aralık 2012'de ağlayarak üye oldum bu siteye. yani çok kötüydüm konu açtım hemen anlattım derdimi, yardımcı oldu bir çok insan. 2 ay geçti düzelme olmayınca doktora göründüm ve bu siteyi gerçekten sevdim.

not: 21 aralık değil 19 aralıkta üye olmuşum pardon.. kafam o güne takılmış şimdi hatırladım
                          Last edited by dertli biri; 20-02-2013, 07:05 PM.
                          18.12.2012 - 2015
                          ©

Yorum

gün gelir değiştiririm merak etmeyin

ben de 19 aralık 2012'de ağlayarak üye oldum bu siteye. yani çok kötüydüm konu açtım hemen anlattım derdimi, yardımcı oldu bir çok insan. 2 ay geçti düzelme olmayınca doktora göründüm ve bu siteyi gerçekten sevdim.

not: 21 aralık değil 19 aralıkta üye olmuşum pardon.. kafam o güne takılmış şimdi hatırladım
                            sen benden daha sanslısın ıns daha da ıyı olucak ama ben 2 defa doktora gittim ,ikisinde bıraz iyilestıkten sonra bıraktım,sakın bırakma ben oyle yapıcam bu sefer sonuna kadar gidicemmm

Yorum

sen benden daha sanslısın ıns daha da ıyı olucak ama ben 2 defa doktora gittim ,ikisinde bıraz iyilestıkten sonra bıraktım,sakın bırakma ben oyle yapıcam bu sefer sonuna kadar gidicemmm
                              öyle yap bence de. ilaçları yarım bırakınca tekrar geliyormuş hastalık... ilaçlar bitince yani tam 28 gün sonra (sorun çıkmazsa) tekrar muayeneye gideceğiz. ilk hapı gece yatarken kullanacağım bu arada
                              18.12.2012 - 2015
                              ©

Yorum

İşleniyor...
                              X