Duyuru

Collapse
No announcement yet.

yalvariyorumm yardim edin yalvariyorum psikotik özellikli depresyon

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• yalvariyorumm yardim edin yalvariyorum psikotik özellikli depresyon

yxccvxdfffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffff fffffffffffffffffff
    Last edited by fifi123; 13-03-2013, 01:48 AM.

kısa sürede aşılacak bir durum değil depresyon. olacak böyle karışıklıkları. sabır edeceksiniz.
    derlerki depresyon durumunda herşey karışık,bakarsınız şizofrenik durumlar yaşar,bakarsınız paranoya halleri,bakarsınız psikozsumsu haller. tüm rahatsızlık özellikleri görünebilir. depresyonun zor olma sebebi de budur derler.
    tedavisine devam etmeli süre belli olmaz bakarsınız çok uzar bakarsınız kısa sürer bilinmez. allah sabır kolaylık ve şifa versin.

Yorum

cok cok tesekkür ederim, biz bu davranislarinin depresyondan ziyade sizofreni olmasindan korkmustuk yine bi nebze rahattlatti bizi bu hastalik yillar alir mi yani 2 hafta gibi kisa bi süredede etki gösterir mi, risperdalin yan etkilerinden ve intihar egilimlerinden korkuyoruz.

Yorum

hemen doktora gidildiği için düzelrir yeterki ilaçlarını aksatmasın, uzun süreli psikoz yaşasaydı düzelemezdi...
        M.V.

Yorum

siz zaten psikotik depresyon demişsiniz,sanırım doktorun koyduğu teşhisi söylediniz.
          depresyon durumun da intihar denemeleri olur. çünkü zamanın da bende çok ağır depresyon geçirdim,denedim intiharı vs
          ilaç konusunda bir şey diyemem bilgim dışında.
          2 hafta ilaç etkisini göstermesi için çok kısa bir süre genelde 3-4 hafta da göstermeye başlar etkisini
          ama o da hemen şikayetleri ışık hızı ile ortadan kaldırmaz.
          içinde bulunduğu durumun depresyonun ağırlığına derecesine göre zamanla belli olur.
          intihar eğilimleri fazla ise doktoruna iletin hastaneye alınır bu durumdaki depresyon hastaları.

Yorum

psikotik rahatsızlıklarda zaten depresyon kaçınılmazdır, beraberinde sosyal içe çekilme de gelir. bu kişinin durumunun nasıl olacağını değerlendirmek için daha çok erken. Bu tarz rahatsızlıklarda ilk zamanlarda kişiyi çok fazla yalnız bırakmamak lazım intihar gibi şüpheleriniz varsa kiliniğe yatırın orada gözetim altında kalır hem kendine ve başkalarına zarar verme ihtimali azalır. En azından ilk dönem(en zor dönemdir) nispeten daha rahat geçer herkes için.

Yorum

Gençler kimyasal deil bişey olmaz diye bonzai modellerinede bulaşıyor bonzai dişi kenevir otuna benzemez (esrarın ot versiyonu) allah yardımcısı olsun arkadaşınızın. Daha kötü durumlara girerse doktoruna soyleyin onu rahatlatacak yeşil reçete yazsınlar. En zor durumları yaşıyordur kafada sarmalar korkular allah yardımcısı olsun

Yorum

Orjinal yazı sahibi: delirmekistemiyorum View Post
                Gençler kimyasal deil bişey olmaz diye bonzai modellerinede bulaşıyor bonzai dişi kenevir otuna benzemez (esrarın ot versiyonu) allah yardımcısı olsun arkadaşınızın. Daha kötü durumlara girerse doktoruna soyleyin onu rahatlatacak yeşil reçete yazsınlar. En zor durumları yaşıyordur kafada sarmalar korkular allah yardımcısı olsun
                allah razi olsun.. ne geldiyse o illetten geldi zaten sadece sagligi yerine gelsin gecemiz gündüzümüz bu oldu ne zor bi illetmis

Yorum

Orjinal yazı sahibi: finkployd View Post
                  psikotik rahatsızlıklarda zaten depresyon kaçınılmazdır, beraberinde sosyal içe çekilme de gelir. bu kişinin durumunun nasıl olacağını değerlendirmek için daha çok erken. Bu tarz rahatsızlıklarda ilk zamanlarda kişiyi çok fazla yalnız bırakmamak lazım intihar gibi şüpheleriniz varsa kiliniğe yatırın orada gözetim altında kalır hem kendine ve başkalarına zarar verme ihtimali azalır. En azından ilk dönem(en zor dönemdir) nispeten daha rahat geçer herkes için.
                  fazla ilgidende skliyor kimsenin yaninda olmamamasini istiyor sürekli namaz kilma kuran okumak istiyor. okulunun bitmesinede 3 ay kalmisti simdi gidemicek bu yüüzden

Yorum

Orjinal yazı sahibi: paranoidpsikoz View Post
                    hemen doktora gidildiği için düzelrir yeterki ilaçlarını aksatmasın, uzun süreli psikoz yaşasaydı düzelemezdi...
                    neye dayanarak boyle bısey yazdınız cok merak ettım.

♏ Bir insanı melek diye sevmek budalalıktır. insanları, bütün pislikleri, hırsları ve zayıflıkları ile sevebilmek kahramanlıktır.''

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Pigettt View Post
                      neye dayanarak boyle bısey yazdınız cok merak ettım.
                      psikotik bozukluk erken farkedilip tedaviye başlandığında kronikleşmesi önlenebiliyor... o sebepten yazdım
                      M.V.

Yorum

Uyuşturucu/uyarıcı madde kullandıktan sonra bu duruma geldiyse veya durumu daha kötüleştiyse kesinlikle kullanmayı kesmesi lazım. Hele bonaziden bahsediyorsak (sentetik thc jwh-018) kullananları 1 yıl içinde zombileştiren birşey bu engel olmanız lazım. Esrar da kullananlarda kötü o da psikoz tablolar yaşatıyor ama bonzai, jamaikan gold gibi şeyler sentetik ve orjinalinden 30 kat daha etkili. Gerekirse arada bir esrar kullanmasına izin verin bir anda bırakırsa daha kötüye gidebilir ama sentetik hiçbirşey kullandırtmayın..
                        Geçmiş olsun..
                        Çalışmadan,yorulmadan,öğrenmeden rahat yaşama yollarını aramayı itiyat haline getirmiş milletler evvela haysiyetlerini,sonra hürriyetlerini ve daha sonra istiklallerini kaybetmeye mahkumdur.
                        Mustafa Kemal ATATÜRK
                        Asperger bir kız arkadaşım olsun isterdim,
                        kalk gidiyoruz dediğimde nereye diye sormayan,
                        karavanımın hanımı olan

01101110011110100111010000100000011110010110100101 1100100110110101101001011000100110010101110011

Yorum

şizofrenide vücut ağrıları çok oluyormu?

Yorum

lütfen biri bişi solesin şizofreniyi ve kaygı haştalıgını birbirinden ayıran nedir?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: inanç.22 View Post
                              lütfen biri bişi solesin şizofreniyi ve kaygı haştalıgını birbirinden ayıran nedir?
                              İkisinin birleştiği rahatsızlık ta var ismi paranoid şizofreni, normal paranoyadan farkı daha ağır olması.. Deli gibi dolaşıyorsun sokaklarda yani yoldan gelene geçene ne baktın ? niye güldün ? gibi şeyler soruyorsun en sonunda sabırsızsan kaldıramayıp birini öldürüyorsun, yakalanmazsan ünlü ruh hastası seri katillerin arasında listeye alıyorlar seni falan böyle gidiyor..
                              Sizde olan şey değil yani
                              İyi doktor ve etkili ilaç bulursanız kaygı hastalığının geçme ihtimali çok yüksek, bir de vücut ağrıları için çuha çiçeği yağı öneririm..
                              Çalışmadan,yorulmadan,öğrenmeden rahat yaşama yollarını aramayı itiyat haline getirmiş milletler evvela haysiyetlerini,sonra hürriyetlerini ve daha sonra istiklallerini kaybetmeye mahkumdur.
                              Mustafa Kemal ATATÜRK
                              Asperger bir kız arkadaşım olsun isterdim,
                              kalk gidiyoruz dediğimde nereye diye sormayan,
                              karavanımın hanımı olan

01101110011110100111010000100000011110010110100101 1100100110110101101001011000100110010101110011

Yorum

İşleniyor...
                              X