Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Bizi depresyona sürükliyen nedir?

Collapse
X
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Clear All
new posts

 • #16
  Orjinal yazı sahibi: bonnie
  Orjinal yazı sahibi: elifce
  Orjinal yazı sahibi: bonnie
  Orjinal yazı sahibi: margit
  Bilgisayarları düşünün fabrikadan çıkarken hepsi standart bir program ve ayara sahip, sonra kullanıldıkları amaca uygun programlar yüklenerek değişik amaçlara hizmet ediyor. insanlarda öyle değilmi doğarken şartlar aynı ama sonrasında,ait olduğu dünyaya göre şekil alıyor(sosyo ekonomik,kültürel şartlar,gelenek görenek örf adet vs.) yani bilgisayara biz istediğimiz programı yükleme şansına sahibiz. Hiçbirşey şansa bağlı değil tercih, seçim bize ait, neyi tercih ediyorsak onu yaşıyoruz,Tabi bazen bilgisayar arıza yapabiliyor.Tabi gayet doğal tamir edilebilir, format atılabilir, eğer biz istersek her şey olur istemezsek hiçbirşey olmaz.
  Altımıza uzay mekiği verilmiş biz uzaya gitmek yerine köşe başına çekmiş içine karpuz doldurmuş uzay mekiği ile karpuz satmaya çalışıyoruz. bu bizim yetersizliğimiz . Elimizde insan gibi mükemmel bir makina var ama biz nasıl kullanılacağını bilmiyoruz,yalnış şifre girdiğimiz için koda geçiyoruz. şifreyi kırsın diyede doktordan medet umuyoruz.

  bilgisayara istediğimiz bilgiyi yükleme şansına biz mi sahibiz yoksa ailemiz mi? bir daha düşün bence. ben varoş bir mahallede, 6 çocuklu bir ailede doğsaydım, şu an böyle düşünebilirmiydim? benim tercihlerim ne olurdu? okulumu bitirebilir miydim? yoksa maddi sıkıntılar yüzünden erken yaşta çalışmaya mı başlardım? belki de 17 yaşında evlendirilirdim. öyle programa istenilen şey istenilen zamanda yüklenmiyor işte.

  bonnine ne deyimki güldürdün beni :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

  varoş bi mahallede 6 çocuklu bir ailede doğdum :lol:
  ve şuan çok güzel düşünüyorum babam şofördü evet zengin değildik ama zor şartlardada olsa babam hep arkamdaydı okumam için elinden geleni yaptı hiç bi zaman kız çocugu okumaz diyenleri duymadı bile
  ha evet erken evlendım ünıversıte 2. sınıfta 19 yaşında ama bu benım kararımdı
  üstelik sevdiğim adamla karşı çıkmadılar sadece bitirde evlen dediler ama yıne o da benım hatamdı

  onun için konu dışında bi yorum ama
  varoşları bu kadar küçümse derim umarım yanlış anlamışımdır demek istediğini

  pardon ama küçümediğim anlamı nerenden çıkardın? ben burada bir yorum yazarken 20 bin üyenin hassasiyetini düşünerek yazamam. örnek verdim, sen alınacak yer arıyorsun herhalde. ülkemizdeki varoş çoğunluğunun yaşantısı da böyle, istisnalar kaideyi bozmaz. ayrıca küçümsemiyorum, üzülüyorum keşke şartlar böyle olmasaydı diye. herkes düzgün anlasa da şu açıklamayı yapmak zorunda kalmasam artık.


  bence hassasiyetini göstermek zorundasın insanları kırmamak rencide etmemek adına

  Kİ :!:

  başkalarıda aynı hassasiyeti sana göstersin
  saygılar arkadaşım her şey gönlünce olsun bana cvp yazma ben yazmıyorum ve bu başlığa bakmıyorum
  gülümse :lol:

  Yorum

  İşleniyor...
  X