Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Forumda Hiç Ağır Hasta Yok

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Forumda Hiç Ağır Hasta Yok

......................
    Last edited by hale46; 04-07-2015, 01:52 AM.

ben varım ağır hasta hastalık hastası oldum şu yaşımda saçlarım ağrıdı daha ne olsun batsın bu dünya ç....

Yorum

........................
      Last edited by hale46; 04-07-2015, 01:53 AM.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: hale46 View Post
        Herkes İşine Gücüne Gidiyor Hastalığı Yüzünden Hayatı Alt Üst Olmuş Kimse Yok Forumda . Genelde eşim beni aldattı kayınvalidemle şöyle oldu vs . Erkek arkadaşım şöyle annem böyle babam böyle gibi konular açılıyor . Daha hiç bir şizofrenin başlığını okumadım . Ya da majör depresyon hastasının yaşadıklarını . Uzun zamandır sitede gerçek hastalar olmadığını düşünüyorum . Problemi olan insanlar var daha çok ama hastalık boyutunda değil . Depresyon panik atak şizofreni vs başlıklar bomboş . Eskiden gerçek hastalarla ciddi paylaşımlarda bulunurduk . Şimdi güzin abla köşesi gibi birşey oldu site . Herkes iyileşti sanırım =)
        Üye olmadan önce bakıyordum,baya vardı ciddi boyutta insanlar,şimdi pek yok.

Yorum

Sürü psikolojisi gereği, insan kendine mutlaka bir yoldaş arar. Mesela ödev defterini evde unutan öğrenci, mutlaka aynı kaderi paylaşan birinin daha olmasını ister. Yani zor durumlarda, aynı sınavı veren birinin varlığı bizi biraz rahatlatır. Sana şu kadar söylüyorum hale. Ben 2 sefer birer ay hastanede yattım. Şu an foruma giremeyen, evinde internet olmayan, hastanede kemerle bağlanan, uyuşturulan binlerce insan var. Bağırarak kıvranıyorlar ve uyutuluyorlar. Senden kötüleri hep olacak.
          Herkes İşine Gücüne Gidiyor Hastalığı Yüzünden Hayatı Alt Üst Olmuş Kimse Yok Forumda . Genelde eşim beni aldattı kayınvalidemle şöyle oldu vs . Erkek arkadaşım şöyle annem böyle babam böyle gibi konular açılıyor . Daha hiç bir şizofrenin başlığını okumadım . Ya da majör depresyon hastasının yaşadıklarını . Uzun zamandır sitede gerçek hastalar olmadığını düşünüyorum . Problemi olan insanlar var daha çok ama hastalık boyutunda değil . Depresyon panik atak şizofreni vs başlıklar bomboş . Eskiden gerçek hastalarla ciddi paylaşımlarda bulunurduk . Şimdi güzin abla köşesi gibi birşey oldu site . Herkes iyileşti sanırım =)

Yorum

..........................
            Last edited by hale46; 04-07-2015, 01:54 AM.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: viraj
              Ben de öyle düşünüyordum, asla iyileşmeyeceğim diyordum, intihar aklıma geliyordu.
              Her yolu deniyordum hastalıklarımdan kurtulup huzurlu olabilme adına.
              Oysa denediğim her yol aslında başka hastalıklara sebep oluyormuş veya varolan hastalığımı daha çok güçlendiriyormuş.
              Sonra tüm bu denediğim tedavi yöntemlerinin yanlış olduğunu belirten tek ve asıl olan tedavi şekliyle karşılaşınca.
              İşte o zaman asıl iyileşme başlıyor. Çünkü artık inanıyorsun iyileşeceğine.

Yazdıklarınızı okuyunca kendimi hatırladım.Denediğim yollar beni karadeliğin daha da derinine indiriyor.Doğru söylemişsiniz,bu işin tek çıkış yolunda asıl iyileşme sürecine gireriz.Önemli olan onu bulmak.Sizin adınızaa sevindim,iyileşmişsiniz.İnşallah diğer arkadaşlarda bunu başarır.

Yorum

viraj ; sizi iyileştiren tek ve asıl tedavi şekli nedir? Birkaç aydır endişe ve kaygı problemlerim oluştu ve ilaç almadan çözebilmenin yollarını arıyorum; bilişsel davranışçı terapi den mi yararlandınız? Bir yerlerde yazdıysanızda okuyamadım sanırım kısaca hangi hastalık için hangi yöntemden yararlandınız öğrenmek isterim..

Yorum

Hastalığın hayatını nasıl etkileyor peki ? İşini okulunu mu bıraktın ?

evet lisede okurken okulumu bıraktım gitim dışardan okudum 8 -9 sene lise okudum şu an üniversitedeyim ama burdada zorlanıyorum ders çalışamıyorum allah kahretsn batsın bu dünya ...

Yorum

burası bir psikoloji portalı. psikiyatri forumu değil.
                    psikoloji hastalık bilimi değildir. hastalık bilimi psikiyatridir.
                    psikoloji bütün insanları ilgilendirir. sadece sorunlu olanları değil.
                    aslında ben halenin tam tersini düşünüyorum. forumda hasta insanlar ezici çoğunluk. ben dahil.
                    ve ağır hastalar da hiç de az değil.
                    forumda psikoloji tartışmaları yok. sadece hastalık tartışmaları var.
                    yani forumda psikoloji ile ilgilenenler yok sadece psikiyatrik hastalar var.

Yorum

aşk olsun hale. ben varım ya. benden daha hastasını gormedim şimdiye dek.

Yorum

...........................
                        Last edited by hale46; 04-07-2015, 01:55 AM.

Yorum

Bende bunu merak ediyorum. Forumda ciddi derecede hastalığı olan kimseler olmadığı için mi forum amacından dışarıya çıktı ???
                          Evet bende ağır durumdayım ama benden daha ağır durumda tanıdığım kişiler de mevcut.
                          Kötü kimselerin olmaması güzel ama bu demek değilki paylaşımda bulunulmasın ve amaçtan dışarıya çıkılsın.
                          Yada belkide forum eskisi kadr ciddiye alınıp dertler dışa vurulmuyor lakayit bir çok kişiler ve olaylar yüzünden

Yorum

Hale, ağır hasta görüp ne yapacaksın. İbreti alem olarak kendine pay mı çıkaracaksın. Zaten durumu ağır hastalar dünyadan kopmuş vaziyette buraya pek düşmüyorlar. Biraz kendini algılayabilen durumunu görebilen hastalar eli klavye tutuyorsa bir şeyler yazıp paylaşımda bulunuyor. Hem ne de olsa psikolojik rahatsızlık herkes kendini dünyanın en bedbaht kişisi görüyor. Biz daha çok kaybedenler kulübü olduk birbirimize teselli veriyoruz. Peki form bir amaca hizmet ediyor mu. Hayır bu foruma düşen kişinin tedavi olduğunu gördün mü? Hayır biz daha çok kendi kendimize bir şeyler karalıyoruz dertleşiyoruz vakit geçiriyoruz.

Yorum

Evden bakkala gidemiyorum derken. Yürüyebildiğini sanıyorum. Git hale. Evden bakkala git. Çünkü önceleri başka bir şehre gidemiyordun. sonra başka bir semte gidemez oldun. Şimdi bakkala gidemiyorsun. Böyle giderse yakında mutfağa da gidemezsin.
                              Zorlansanda aktif hayatın içindesin . Bak ben evden bakkala gidemiyorum . Aileme muhtaç yaşıyorum

Yorum

İşleniyor...
                              X