Duyuru

Collapse
No announcement yet.

agir depresyon geciriyorum, isimden nefret ediyorum

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• agir depresyon geciriyorum, isimden nefret ediyorum

Merhaba degerli arkadaslar,

Tekrar agir depresyon belasina yakalandim. Yalnizlik, fiziki engelim, takintilarim, bu depresyonu tetikleyen faktörler.

Nefret ettigim bir iste calisiyorum ve bu benim durumumu dahada agirlastiriyor.

Psikolojik tedavi görmeye karar verdim cünkü artik her dakika intihari düsünür oldum.

Kendimi rahatlatma adini isten istifa etmeyi dusunuyorum.

Sizce dogru yapmis olacakmiyim?

sizin çok önceden süre gelen sorunlarınız vardı ve bu sorunlar gün be gün artmış sanırım. bence öncelikle tedavinizi yaptırın yoksa hayatın hiçbir aşamasında kendinize de başkalarına da faydanız olmayacaktır. üstelik bir de hiç sevmediğiniz bir işte çalışmak size angarya gelecektir. bir süreliğine kendinize nefes aldırın tedavinizi olun ilaçlar bir süreden sonra rahatlama sağlıyor sonra hayatınıza umarım daha iyi ve sağlıklı bir şekilde devam edersiniz. tedavinizi ihmal etmeyin.

Yorum

işten istifa etmeden de tedavi alabilirsiniz. ilaç desteği ile işinizi sürdürebilirsiniz.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: hira_01 View Post
        sizin çok önceden süre gelen sorunlarınız vardı ve bu sorunlar gün be gün artmış sanırım. bence öncelikle tedavinizi yaptırın yoksa hayatın hiçbir aşamasında kendinize de başkalarına da faydanız olmayacaktır. üstelik bir de hiç sevmediğiniz bir işte çalışmak size angarya gelecektir. bir süreliğine kendinize nefes aldırın tedavinizi olun ilaçlar bir süreden sonra rahatlama sağlıyor sonra hayatınıza umarım daha iyi ve sağlıklı bir şekilde devam edersiniz. tedavinizi ihmal etmeyin.
        Cevabiniz icin tesekkurler,

Yani istende ayrilip tamamen kendime odaklanmam mi gerekir?

Sizinde soylediginiz gibi öyle bir noktadayim ki ne kendime ne baskasina bir faydam dokunabiliyor maalesef...

Yorum

Cok gecmis olsun. Bence tedaviye baslamali ve ardindan is degisikligine ciddi ciddi yonelmeniz gerekecek, sizi mutsuz eden bir isi birakin. Yeni bir hobi edinin, hatta bir psikoloji dergisinde okumustum evinizin dekorunu degistirmek dahi size iyi gelecektir yani yapabileceginiz seylerden baslayin. Ve en onemlisi deprasyona bakis acinizi degistirin, maalesef boyle bir talihsizlik geldi basiniza fakat onu yenmeye calisin, pes etmeyin. Tedaviyi mucize olarak gormeyin, tedavi bu rahatsizligi atlatmaniza bir adim doktorunuzla birlikte calisin fakat size iyi gelecek seyi en iyi siz bilirsiniz. Konuyla ilgili kitaplar alip okuyun...

Yorum

elbette, sevmediğin bir işte neden kendini daha fazla hasta edesin ki kardeşim. Sağlığından önemli mi? İstifa et, tedavini gör, kafanı topla biraz. Allah, fiziki engelinin mükafatını sana zaten verecek. Bir süre sonra hepimiz ölecek ve gerçeklerle yüzleşeceğiz. İşte o gün, sürekli müşteki olduğun, bu engelin senin kurtarıcın olacak. Bunun için asal isyan etme. Yeter ki zihin sağlığını koru. zira insan, zihniyle yaşayan tek ve en şerefli canlıdır. Allah yardımcın olsun.
            Orjinal yazı sahibi: karabulutlar27 View Post
            Merhaba degerli arkadaslar,

Tekrar agir depresyon belasina yakalandim. Yalnizlik, fiziki engelim, takintilarim, bu depresyonu tetikleyen faktörler.

Nefret ettigim bir iste calisiyorum ve bu benim durumumu dahada agirlastiriyor.

Psikolojik tedavi görmeye karar verdim cünkü artik her dakika intihari düsünür oldum.

Kendimi rahatlatma adini isten istifa etmeyi dusunuyorum.

Sizce dogru yapmis olacakmiyim?

Yorum

Merhaba arkadaslar,

6 - 7 aydir cok cabaladim cok mücadele verdim ancak halen yalniz ve ultra depresifim

Hicbir gelisme olmadi hayatimda ne yapacagimi bilemiyorum

Yasamak istemiyorum ancak bunun yaninda ölmeyide beceremiyorum cok caresizim

Bana yol gösterebilrmisiniz lütfen?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: abuzettin
                Fiziksel engelin neyle alakalı?
                Bacaklarla alakali, yürümemde sorun var yani

Yorum

Orjinal yazı sahibi: abuzettin
                  Dostum öncelikle yalnızlığın ölümcül ve çok kötü bişey olduğu önyargısından kurtulmalısın. Yanlış anlama arkadaşın, sevgilin olmasın demiyorum ama olmazsa da bunun hayati bir şey olduğu düşüncesinden zihnini arındır. Kendine yetmek şu dünyadaki en tatmin edici şeylerden birisi. Önemli olan yalnız olmamak değil, önemli olan yalnız olsan da kendine yetmek ve mutlu olmayı becerebilmek. Parentez açayım, ben de yalnızım ve bundan gocunmuyorum, hayattan olabildiğince keyif almaya çalışıyorum.

İkinci olarak kaliteli zaman geçirmek için hobiler edinmelisin. Ben senin yerinde olsam bitki, çiçek ya da hayvan yetiştirirdim. Onların o kısıtlı dünyalarında nasıl hayatta kalabilmek için çabaladıklarını ve hal diliyle durumlarından memnun olduklarını görmek bana güç verirdi.

Bir diğer seçenek de ellerinle yapabileceğin modelcilik mesela. Ben senin yerinde olsam uzaktan kumandalı bir model araba ya da uçak alırdım, durumun bunlara müsait değilse model ev, garaj ya da hayatın içinden kesitleri modelleyebileceğin bir uğraşa yönelebilirdim.

Bir müzik enstrümanına yoğunlaşırdım. Gitar olabilir, saz olabilir ya da belki piyano ya da sen hangisine meraklıysan.

Satranca yoğunlaşabilirsin, bir kitaptan öncelikle inceliklerini öğrenip sonra satranç oynayabileceğin internet sitelerine üye olabilirsin ve orada zamanını geçirebilirsin.

Kendine çeşitli ilgi alanları bulup onlara yönelik kitaplar araştırmak, bulmak, sipariş etmek ve okumak ve gitgide belli konularda uzman statüsüne kavuşup, bu konularla ilgili insanlara yardımcı olabilirsin, bundan maddi kazanç sağlayabilirsin ya da sadece zevk aldığın için okumaya devam edersin. Ama bu konunun üstünde durmanı tavsiye ederim. Gün gelir bu zihinsel birikiminle bir kitap bile yazabilirsin. Evet evet kafana belli bir konu hakkında ileride kitap yazmak istediğin fikrini koy, araştırmalara başla ve birgün tüm o birikiminin meyvesi olan o kitabı insanlığa sun. Bunun vereceği tatmin duygusu çok az şeyden elde edilir diye düşünüyorum.

Bir bilgisayar programı bulup hayalindeki evi, arabayı tasarlayabilir yine stadyum ya da aklına ne gelirse her türlü binaların tasarımıyla ilgilenebilirsin.

Resim yapabilirsin mesela. Karakalem, pastel, sulu boya ya da yağlı boya. Tabi önce bir kitap alıp inceliklerini öğrenmek gerekir sanırım.

Kendine zihninde bambaşka bir dünya tasarlayabilir ve canın sıkıldıkça o dünyaya inip hayal dünyasında zamanını geçirebilirsin.

Bu söylediklerimi ben de yapmayı düşündüğüm için sana aktardım. Sen kendine en uygun alanı bulup onun üzerine yoğunlaşırsın.

Fiziksel engelli olman hayata isyan edip kabullenmemene sebep olabilir ama en azından kör, sağır, dilsiz ya da yatalak değilsin. Bu söylediklerim de yanlış anlaşılmasın, her durumun bir diğerine göre avantajları vardır. Bunları görüp bunların üzerine yoğunlaşmalıyız. Yani isyan etmeyi bırakıp hayatı olduğu gibi kabullenmek ve üzerine bir şeyler eklemeye çalışmak hem huzur verecektir, hem de hayatın içine katılmamızı sağlayıp mutlu edecektir bizi.

Tüm bunların yanında , depresyonun için doktora gidip ilaç tedavisine de başlaman senin için iyi olacaktır.

Sağlıcakla kal.
                  Tavsiyelerin icin tesekkurler dostum

Peki butun bunlari yapma adina nasil bir yol izlemem gerekir sence?
                  Nelerden baslayabilirim, nasil ayaga kalkabilirim cok cökkün bir durumdayim

Yorum

İşleniyor...
                  X