Duyuru

Collapse
No announcement yet.

depresyon --yardım edin

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

Ativanı hangi dozda kullanıyorsun? Eğer çok uyutuyorsa dozaj düşürmeni tavsiye ederim. Böyle bir rahatsızlığı ilk defamı geçiriyorsun? Çok daha şiddetli ataklar yaşamış biri olarak söylüyorum buna emin ol bu içinde bulunduğun durum sana büyük sıkıntılar veriyor olsada mutlaka geçecek ve geçtikten sonra bütün bu yaşadıkların senin hafızanda anı olarak kalacak. Ativan konusunda doktoruna mutlaka danışmanı tavsiye ederim.

Yorum

ativanı ilk gün tecrübesizlikten ve doktor da farklı önermediğinden tam doz aldım. yani bir tane. 3 gün kendime gelemedim. sonra yarım aldım. yine aynıs ersemlik. ben de bir daha almadım. onu kendi psikiyatristim yazmamıştı zaten. özel muayenesine gittiğim bir uzmana yazmıştı. kendi doktorum istemedi kullanmamı.sabret geçecek dedi. bu tür ilaçlar kullanmanı istemiyorum dedi.

Yorum

Bu tür bir ilacı kullanmanı istememesinin sebebi bu ilacın sana vereceği büyük rahatlıkla çözümü sadece bu ilaçta görebileceğini düşünmesi olabilir fakat senin durumunda biri bunun farkında olabilir ve bunun dozajını ayarlayabilir. Yarımda sarstıysa çeyrek dene. Oda sarsıntın şiddetli olduğunda denemelisin. Doktorun mutlaka çok başarılıdır fakat yine tekrar ediyorum içinde bulunduğun durumu tam anlamıyla anlatamamış olabilirsin çünkü yaşadığın her şiddetli atak sende umutsuzluğa yol açar ve gittikçe şiddetlenir. Sana verdiği ilaçlar normalde çok etkili ve bu ilaçlarla bu hastalığı kolaylıkla atlacakasın fakat önemli olan ilk atakların şiddetini düşürmek ve cipralexin etkisini göstereceği tarihe kadar kendini rahatlatabilmek. Kesinlikle ativan çözüm değil sadece günü kurtarmanı sağlar cipralex seni tamamen iyileştirir. Ama dediğim gibi cipralex tarzı antidepresanların etkisini gösterme süresi minimum 1 aydır.

Yorum

depresyonun o alevli zamanını atlattım sanırım. yani hayata daha umutlu bakabiliyorum ama hala güçsüzüm. cipralexle daha bir hafta bile olmadı. umudumu kaybetmemeye çalışıyorum. çok darda kalırsam ativanı alırım belki. nişanlım, ailem çöpe atmamı söylüyorlar. sanırım dediğin gibi bağımlılık yapar diye korkuyorlar. ben debilmiyorum. sorunlarla başedemeden uyuşmuş bir beyin , uyyan bir beden mi istiyorum? yani derdim günü kurtarmak mı kendimii kurtarmak mı?

Yorum

İşleniyor...
          X