Duyuru

Collapse
No announcement yet.

depresyon --yardım edin

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• depresyon --yardım edin

depresyondayım ve çok ağır seyrediyor. nefes alamıyorum. yemek yiyemiyorum. hayatım yarım kaldı. üniversite son sınıfım. okuldan izin aldım. oradaki hayatım yarım kaldı. kpss çalışamıyorum. nişanlımla ilgilenemiyorum. canım hiç bir şey istemiyor. sürekli ağlıyorum. ağladıkça daha da dibe vuruyorum. iki gün önce cipralexe başladım. ne zaman etki eder?gözlerim ağlamaktan şişti. ben artık iyileşmek istiyorum. yaza düğünüm olabilir ama kendimde hiç o gücü göremiyorum. evet. tek kelimeyle güçsüzüm.

ne zaman düzeleceğim? en azından hafifler? ilaçlar ne kadar sürede etki eder?BÖYLE YAŞANMAZ...

Re: depresyon --yardım edin

Orjinal yazı sahibi: iklim__
    depresyondayım ve çok ağır seyrediyor. nefes alamıyorum. yemek yiyemiyorum. hayatım yarım kaldı. üniversite son sınıfım. okuldan izin aldım. oradaki hayatım yarım kaldı. kpss çalışamıyorum. nişanlımla ilgilenemiyorum. canım hiç bir şey istemiyor. sürekli ağlıyorum. ağladıkça daha da dibe vuruyorum. iki gün önce cipralexe başladım. ne zaman etki eder?gözlerim ağlamaktan şişti. ben artık iyileşmek istiyorum. yaza düğünüm olabilir ama kendimde hiç o gücü göremiyorum. evet. tek kelimeyle güçsüzüm.

ne zaman düzeleceğim? en azından hafifler? ilaçlar ne kadar sürede etki eder?BÖYLE YAŞANMAZ...
    Sevgili iklim;

Depresyonun yarttığı bilindik bir tablo seyrediyor..sanırım bir alevlenme dönemi söz konusu , ama inanıyorumki kullandığın ilacın faydasını gereken sabırı göstermek şartı ile muhakkak göreceksin.

Cipralex ilk iki hafta seni zorlayabilir ,4. haftada etkisini göstermeye başlar ve 2 ayın sonunda eski muhakeme yeteneğini geri kazandırır.

Geçmiş olsun.
    Düşlemek bilmekten daha önemlidir.

Yorum

teşekkür ederim sonkartal. zaten insanı mahveden de bunun hiç geçmeyecek olması hissi. yani düşünüyorum ben hep böyle mi yaşayacağım? dediğin gibi bir alvlenme dönemi varsa kesinlikle onu yaşıyorum. ailem perişan. saat başı ağlıyorum. çatlayacak gibiyim sıkıntıdan. sırtıma vuruyor ağrısı. midem bulanıyor.

umarım en kısa zamanda hepimiz düzeliriz.

Yorum

İnşallah iklim..

Unutma yalnız değilsin ,yaşadığına benzer problemleri yaşayan bir çok hasta var.

Yorum

şuan çok kötüyüm. kendimi öldürmek istiyorum. dayanamıyorum. saatleri dakikaları sayıyorum neyi beklediğimi bilmeden. geleceten umudum yok. ölmek istiyorum.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: iklim__
            şuan çok kötüyüm. kendimi öldürmek istiyorum. dayanamıyorum. saatleri dakikaları sayıyorum neyi beklediğimi bilmeden. geleceten umudum yok. ölmek istiyorum.

Bu olmadı işte..iyileşmek isteyen sen değilmiydin ? En başta umudunu yitirmeyeceksin ,inanacaksın ..sonra çabalayacaksın ..başarı kendiliğinden gelecektir.

Böyle ümidsiz hissedersen kendini o kullandığın ilaçlar da pek bir fayda sağlamaz.

Hiçbir şey için ölümü seçmek doğru değil, günü gelince zaten o bizi seçecek ,bırakalım artık şu ölüm kelimesini

Yorum

hep böyle mi devam edeek? bu his öldürüyor beni. farklı olmak. herkes gülerken gülememek. sürekli sıkılmak. ayağımı delice sallamak. dudağımdaki agrip çekilmeler. dilimin peltekleşmesi...ne zamana kadar? hayata ne zaman döneceğim? kpss çalışmaya, kitap okumaya, rejim yapmaya--gerek kalmadı çünkü 1 aydır yemek yemediğim için bir deri bir kemik kaldım yine-

depresyondan kurtulanlara sesleniyorum.umut verin bana.. yalvarırım her şeyin düzeleceğini söyleyin. artık iyi olacağımı, ağlamayacağımı, hayatın anlamsız ve boş olmadığını...güçlü olduğumu, ...

yardım edin...

Yorum

umut istiyorum. lütfen her şeyin düzeleceğini söyleyin..hep böyle sürmeyeceğini...

Yorum

tabi ki geçecek..bu konuda hiçbir şüphen olmasın..2 kez majör depresyon geçirdim..öyle böyle değil..en ileri boyutta yaşadım..psikotik nöbetlerim bile oldu..ilk 4 ayı yoğun olmakla beraber 2 sinide 6 7 ayda atlattım.şimdi devam ediyor ama minumumda..ara sıra olumsuz birşey olduğunda bir saat 1 gün yoğunlaşıyor toparlıyorum..yani bunula yaşamayı öğrenmeye çalışıyorum..gelip geçiyor..o da fazla canımı yakmıyor idare ediyorum..geçecek bundan emin ol..ama seni neyin böyle yaptığını bul ve şartları düzeltmeye bak..düzelmiyorsa da kabullenmeye bak..ama şunu unutma bu bir süreç..sadece biraz zaman alacak ama bitecek mutlak suretle bitecek

Yorum

Hiçbir sıkıntı devamlı değil ki...
                    Her zorluğun arkasında muhakkak bir kolaylık,her karanlıktan sonra muhakkak bir aydınlık vardır kardeşim.Yeter ki sabır ve tevekkülle yardım istemekle geçir zamanını, o zaman sadece geçmekle kalmaz faydalı/karlı çıkarsın.Mükafatını kat kat alırsın.

Bunlar ekme zamanları, birgün elbet bitecek.Ne var ki tahammülün kadar biçeceksin.Ben sende o tahammülün fazlasını görüyorum biiznillah...

''ALLAH'ın yardımı genelde son anda gelir,
                    fakat ASLA geç kalmaz...'' batılı bir bilim adamı
                    sebeplervesonuçlar haladeğişebilir...

Yorum

insan duygularına yenilen bir varlık

Yorum

benım nısanlımdada aynı durumdaydı,2 ay once oda aynı senın gıbıydı ılıskımızı bıtırmıstı ama ben kabul etmedım arkadası gıbı davrandım bu surecte devamlı destek olduk ben ve cevresı ve bugun gece gordugu kabuslar harıcınde daha olumlu.hava yagmurluydu bugun hıc bıtmıcek galıba bu bulutlu hava dıyınce gulerek duzelır hep boyle kalamaz dedı bende ornek verdım kendı durumuna.özetle yagmurlu bulutlu bır zamanındasın hep boyle kalamaz kalmayacakta guneste dogacak mutlaka. suanda yapman gereken kendıne ayır zaman ve arkanda sana destek olacak anlayacak kısıler olsun .gecmıs olsun

Yorum

arkadaşlar, cevaplarınızı görmek, birilerinin yanımda olduğunu hissetmek harika bir duygu..hepinize teşekkür ederim. ben bir an önce eski iklim olmak istiyorum. sanırım sorun da aceleci olmam. düşüncelerimi olumlu yönde değiştirmeye çalışıyorum. ilaçla daha 5. günüm.cipralexle. risperdal tedavimin bitmesine 2 aycık kaldı. her şeyin daha güzel olacağına inanıyorum bu sabah. hala içim sıkılsa da geçeceğini bilmek istiyorum.

Yorum

benim eski nişanlımın durumu öyleydi...evet ayrıldık ama başka sebeplerden...oda o süreçte düşünmeden hareket etti işte...ama onu bırakmadım..

ailesi onu depresyona sürükledikçe ben yanında olmaya çalışıyorum...

elbetteki geçicek...tedavide oluyorsun düşünkü o tedavide olmuyor kabul etmiyor çünkü...

ama sen tedavi oluyorsun ya tedavi olacak olanakların olmasaydı...nişanlısın yanında seni anlayan biri var....

aslında bazı konularda şanslısın okulunda bitiyor

güzel şeyleri düşün nasıl bi hayatın olucak...eksiğin kalmamış okulun bitmiş...nişanlın sevdiğin kişi yanında...

insan kaybednce bazı şeylerin kıymetini bilemediğini anlıyor...biliyorum sanıyosun ama yaşayınca farkediyorsun bunu...

inşALLAH en kısa zamanda düzelirsin...

Yorum

teşekkürler gokche.

haklısın. bir çok yönden şanslı biriyim. hayatımda beni depresyona sürükleyebilecek tek bir sebebim yok. her şey yolunda gidiyordu. buyaz evlenebilrim. ortaokuldan beri hayalini kurduğum mesleğime kavuşabilriim. beni anlayan bir ailem, nişanlım var.

ben de bunu merak ediyorum. bu kadar olumlu şeyin arasında neden depresyon?şuan çok iyiyim. ama her an bir olmuyor. depresyonun alevlendiği zamanlarda ne yapacağımı şaşırıyorum işte.

umarım hep böyel olumlu düşünürüm.

nişanlınla şuan ayrı mısınız?

Yorum

İşleniyor...
                              X