Duyuru

Collapse
No announcement yet.

bir öneri istiyorum

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• bir öneri istiyorum

Merhabalar. Buraya yazmamin faydasi olur mu bilmiyorum. Ben psikoloji ögrencisiyim. Hic ciddi psikolojik problemlerim olmadi. Ama su aralar pek de iyi değilim. Sürekli uyuyorum. Zaman yönetimi yapmam gerekli çünkü sinavlarim var. Ama ben uyumaktan okulu bile aksatir oldum. Eskiden cok sorumluluk sahibi ve enerjik biriydim. Ne oldu enerjime bilmiyorum. Ve depresyonda bir psikolog olmak istemiyorum bana zaman yönetimi nasil yapilir ya da gün icinde nasil enerjik kalinir? Bunlarin cevaplari lazm. Simdiden tesekkur ederim

zman yönetimi planla yapılır programla
    enerji düşüklüğü havalardan olabilir sıcak soğuk oluyor bazen ama enerji verici meyve suyu gibi şeyler iyi gelebilir
    Hayatta yapabileceğiniz en büyük hata,
    sürekli bir hata daha yapacağımız KORKUSUDUR!

Hayat budur.Onu hissedin , onu yaşayın ve ondan hoşnut kalın .

Yorum

zaman yönetimi için iyi alışkanlıklar edinmek gerek, bu konuda (charles duhigg-Alışkanlıkların gücü)kitabını önerebilirim.Enerjin içinse beslenmeni gözden geçir fazla şeker ve ağır gıdalardan kaçınman iyi olabilir

Yorum

Planlar programlar yapiyorum fakat yerine getirecek enerji bulamiyorum kendimde. Saatler nasil geciyor farketmiyorum bile. Geceleri de uyuyamiyorum sorumluluklarimi yerine getirmedigimden dolayi. Sanırım bir isin ucundan baslasam iyi olacak, işler sarpa sarmadan önce. Yorumlariniz icin cok teşekkür ediyorum

Yorum

Elbette depresyonda bir psikolog olmamalısın. Bu uyuşukluk halinden kurtulmak ve dinç kalabilmek için dediklerimi mutlaka yap.
          ---Kuruyemiş(badem, fındık, ceviz), meyve, sebze ve süt...Bunları ihmal etme.Gerekli kalori ve enerjiyi bunlardan sağlayabilirsin. Hergün muhakkak açık alanda en az 30 dk yürümelisin. 60 dk olursa daha güzel olur vakit sorunun yoksa. Uyku kaliten artacak ve daha dinç olacaksın.
          Orjinal yazı sahibi: psikolojiöğrencisi View Post
          Merhabalar. Buraya yazmamin faydasi olur mu bilmiyorum. Ben psikoloji ögrencisiyim. Hic ciddi psikolojik problemlerim olmadi. Ama su aralar pek de iyi değilim. Sürekli uyuyorum. Zaman yönetimi yapmam gerekli çünkü sinavlarim var. Ama ben uyumaktan okulu bile aksatir oldum. Eskiden cok sorumluluk sahibi ve enerjik biriydim. Ne oldu enerjime bilmiyorum. Ve depresyonda bir psikolog olmak istemiyorum bana zaman yönetimi nasil yapilir ya da gün icinde nasil enerjik kalinir? Bunlarin cevaplari lazm. Simdiden tesekkur ederim

Yorum

Spor yapmanı tavsiye ediyorum.Bu sana hem enerji kazandırır hem de uyku halinden çıkmış olursun.Sonra enerji verici şeyler yemelisin.En azından uykunu atmak için dışarı çık hava al.Bende bir ara yaşıyordum ve biraz biraz uygulayarak onu atlattım.Geçen gün bir yerde yazıyordu:"Gün içinde çok oturanın çok uykusu gelirmiş." .İnsan vücudu uzun süre kıpırdamadığı zaman uyku haline giriyormuş.O yüzden dışarı çıkmadığın zamanlarda evde birşeylerle uğraş ama oturacak türde değil.

Yorum

Sana çok kesin ve %100 etkili bir zaman yönetimi taktiği söyleyeyim. Namaza başla. Bu sayede gün içerisinde namaz vakitlerini öğreneceğin için sürekli saatten haberin olacak ve mesela sabah namazını kıldın, diyeceksin ki "öğle namazına şu şu kadar vakit var, öyleyse bu vakit aralığında şu işlerimi hallederim". aynı şekilde öğle namazından sonra ikindi vaktine kadar olan aralıkta da başka işlerle uğraşırsın. yani zaman sürekli hafızanda olacağı için planların bozulmadan günü tamamlarsın. Zaman yönetimi için en gerekli olan şey yaşadığın anın günün hangi saati olduğunu her an bilmenden geçer.

Yorum

Zaman için plan yapacaksın. Enerji için ise onun çözümü zor. İnsanlar genelde moralleri iyi iken yani depresif değil iken daha enerjik olur. Senin moralini iyileştiren ortamlarda bulunmalısın.

Yorum

Çok teşekkür ediyorum hepinize teker teker sınav zamanim olduğu için bugünlerde eve gelir gelmez kendimi balkona atiyorum ders calismak için. Uyumuyorum en azından. Sınavlar biter bitmez de spora başlıcam insllh

Yorum

İşleniyor...
                  X