Duyuru

Collapse
No announcement yet.

slm

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• slm

cok uzun bi süredir depresyondayım. artık dayanamıyorum tedaviye de katlanacak sabrım kalmadı. ben ne yapacağım. hiç bitmeyecek mi. 16 yasında hayattan bıktım. lütfen yardım edin
    beni kimsenn anlamadıını düsünüorum. bazen kendimi dağa taşa vurmak istiyorum. derdimi ağaçlara, toprağa anlatıyım istiyorum. denize atlayım, onun şevkatli kollarında öleyim istiyorum. hergün sinir krizleri geçiriyourm. mutsuz yatıp mutsuz uyanıyorum. bi yığın ödev veriolar, yazılılar, sınavlar.. calısamıyorum hocalara anlatamıyourm derdimi. bunu yasamayan bilemio maalesef. herkes cok üstüme gelio. arkadaslarım bile terketti. hayatta tek basıma kalacağım bu gidisle. kötü durumda olanın kimse yanında olmuo bunu cok ii anladım. herkes ii gün dostuymus. herkeste bi güç istenci var. kimse düşenin yüzüne bakmıo. hayat böyle mi ya. bu kadar kötü olmamalı dünya.

mesela daha 16 yaşında olduğunu ve önünde kocaman bir ömür olduğunu düşünebilirsin...
    okul bitecek meslek sahibi olucaksın hayatına seveceğin insanlar girecek o insanlarla seveceğin ortamlara gireceksin...hayatını tercihlerin üzerine tamda kurabileceğin bi yaştasın şimdi 16 yaşıma geri dönsem neler yapardım neler...

en başta tavsiye anne baba hiçbizaman çocuğunun kötülüğünü istemez bu yüzden onların dedikleri zaman zaman sana ya of dedirtsede sakın kulak arkası etme aklının bi köşesinde hep olsun çünkü benim en büyük pişmanlığım budur....keşke hep onları dnleseydim ne güzel öğütler vermişler meğer...

Yorum

geçecek canım. emin ol geçecek.
      ben de depresyondayım. ama bugün daha iyiyim. en azından hayata daha olumlu bakıyorum. lisede olmalısın. şanslısın. tüm gün yapacak bir şeylerin var. ben okula devam edemedim. üniv. son sınıfta izin alıp eve geldimç tüm gün evdeyim yapacak bir şeyim yok. bunun ne demek olduğunu depresyonda biri olarak sen daha iyi bilirsin. sabah koca bir hiçin içinde uyanmak. ama geçecek. emin ol. hangi ilacı ne zamandır kullanıyorsun

Yorum

işte bu söz de canımı cok acıtıyo. lise yılları insanın en güzel yıllarıdır.. ben nie bu yıllarımı mutsuzluk ve acı içinde geçirmek zorundayım?
        ailemin sözleri beni mutlu etmek için söylenmis sözler.. yeterli gelmio derdimi anlamıyolar.

Yorum

cipralex kullanıodum. 8 ay önce bıraktım. simdi baska doktora gidiorum. o da henüz yazmadı. yani su an ilaç kullanmıorum.

Yorum

kardeşim bu adresi ekle group20996@groupsim.com konuşalım ALLAH YARDIMCIN OLSUN

Yorum

Depresyonunuz hakkında görüşümdür

Sevgili bitzclimpkit,

Yazdıkların dolayı seni tüm okuyanlar gibi bende çok iyi anlamaktayım.

Fakat bildiğim kadarıyle depresyona durup durken girilmez. Bence mutlaka seni fazlasıyle üzen bir olay yüzünden girmişindir. Tekrar sıhhatini kazanabilmek için bu olayı mutlaka kafandan silmeğe çalışmalısın. Aynı zamandada doktorun (psikiyatrist’in) yazacağı ilacı doktor bırak deyene kadar devam ettirmelisin.
              Sekiz ay önce bıraktığın doktorun yazdığı Cipralex’i kaç ay kullandın? Neden devam ettirmedin? Cevaplarsan belki sana daha fazla faydalı olabiliriz.
              Şimdi başka doktora gidiyorum demektesin, ona devamlımı (haftada bir gibimi) gitmektesin? Eğer öyleyse ve gittiğin kişi Psikolog yerine Psikiyatrist ise ilaç yazmamakta bir bildiği vardır diyebilirim.

Psikiyatristlerin depresyon dolayısıyle kendisine gözüken kişilere ilaç yazmadıklarını ilk olarak senden işitmekteyim. Belkide sen ilaç kullanmayı istemediğinden yazmamış olabilir.
              Eğer gittiğin doktor Psikologsa onların ilaç yazma yetkileri olmadığından sana ilaç yazmıyacaktır.

Mademki hergün sinir krizleri geçiriyorsun krizlerin azabından kurtulmak üzere bunu psikiyatriste söyleyip sana sakinleştirici ilaç yazmasını sağlamağa çalışmalısın, ayrıca yazacağı antidepressan ilacıda kullanmağa başlamalısın. Antidepressanların faydalı tesirlerini göstermesi bazı kişilerde 3-4 ay gibi zaman alabilir. Onun için sabırlı olmalısın. Birde, eğer doğru tahmin etmişsem seni fazlasıyle üzmüş ve üzmekte olan geçmişteki olayı mutlaka unutmaya çalışmalısın. Psikiyatristin yazacağı ilaçlar bu olayı unutmanı kolaylaştıracaktır.

Geçmiş olsun U34
              Çaresizseniz Çare sizsiniz. U34

Yorum

depresyona girme nedenim küçükken yasadığım aile içi problemler.. cipralex i 5 ay kullandım. doktoru bırakmıstım sonra baska bi doktora göründüm. o da ilaçla deil kendi cabamla iyileşeceimi sölemisti. ilaca karsıydı. ben de kullanmak istemediim için (faydası olmuodu) bırakmıstım. 2 haftada 1 gidiorum simdiki psikiyatristime. ben depresyon demedim doktora. hissettiklerimi anlattım o kendi koydu teshisi. ilaç yazacak sonraki seansta.

Yorum

evet bu kısır döngü mahvedio insanı. kendimi bseylerle oyalamaya calısıorum. beynimi mesgul etmee uğrasıorum. istemee istemee tv izlediim müzik dinlediim oluo. onlar da zevk vermio. ne istediimi de bilemiorum. düşünüorum ne olsa mutlu olurum die hiçbse gelmio aklıma. o anda yok olmak istiorum. ya da uyumak istiyorum. tutunduğum tek dal, bitmeyen hiçbirseyin olmayacağı düşüncesi. bu durumun da geçici olduuna inanmaktan baska bse yapamıorum.

Yorum

Depresyonunuz hakkında görüşümdür

Sevgili bitzclimpkit,

Yazdıklarınızdan dolayı sizi tüm okuyanlar gibi bende çok iyi anlamaktayım.

Fakat bildiğim kadarıyle depresyona durup durken girilmez. Bence mutlaka sizi fazlasıyle üzen bir olay yüzünden girmişinizdir. Tekrar sıhhatini kazanabilmek için bu olayı mutlaka kafandan silmeğe çalışmalısın. Aynı zamandada doktorun (psikiyatrist’in) yazacağı ilacı doktor bırak deyene kadar devam ettirmelisin.
                    Sekiz ay önce bıraktığın doktorun yazdığı Cipralex’i kaç ay kullandın? Neden devam ettirmedin? Cevaplarsan belki sana daha fazla faydalı olabiliriz.
                    Şimdi başka doktora gidiyorum demektesiniz, ona devamlımı (haftada bir gibimi) gitmektesin? Eğer öyleyse ve gittiğin kişi Psikolog yerine Psikiyatrist ise ilaç yazmamakta bir bildiği vardır diyebilirim.

Psikiyatristlerin depresyon dolayısıyle kendisine gözüken kişilere ilaç yazmadıklarını ilk olarak senden işitmekteyim. Belkide sen ilaç kullanmayı istemediğinden yazmamış olabilir.
                    Eğer gittiğin doktor Psikologsa onların ilaç yazma yetkileri olmadığından size ilaç yazmıyacaktır.

Mademki hergün sinir krizleri geçiriyorsun krizlerin azabından kurtulmak üzere bunu psikiyatriste söyleyip sana sakinleştirici ilaç yazmasını sağlamağa çalışmalısın, ayrıca yazacağı antidepressan ilacıda kullanmağa başlamalısın. Antidepressanların faydalı tesirlerini göstermesi bazı kişilerde 3-4 ay gibi zaman alabilir. Onun için sabırlı olmalısın. Birde, eğer doğru tahmin etmişsem seni fazlasıyle üzmüş ve üzmekte olan geçmişteki olayı mutlaka unutmaya çalışmalısın. Psikiyatristin yazacağı ilaçlar bu olayı unutmanı kolaylaştıracaktır.

Geçmiş olsun U34
                    Çaresizseniz Çare sizsiniz. U34

Yorum

Re: slm

Orjinal yazı sahibi: bitzclimpkit
                      cok uzun bi süredir depresyondayım. artık dayanamıyorum tedaviye de katlanacak sabrım kalmadı. ben ne yapacağım. hiç bitmeyecek mi. 16 yasında hayattan bıktım. lütfen yardım edin
                      beni kimsenn anlamadıını düsünüorum. bazen kendimi dağa taşa vurmak istiyorum. derdimi ağaçlara, toprağa anlatıyım istiyorum. denize atlayım, onun şevkatli kollarında öleyim istiyorum. hergün sinir krizleri geçiriyourm. mutsuz yatıp mutsuz uyanıyorum. bi yığın ödev veriolar, yazılılar, sınavlar.. calısamıyorum hocalara anlatamıyourm derdimi. bunu yasamayan bilemio maalesef. herkes cok üstüme gelio. arkadaslarım bile terketti. hayatta tek basıma kalacağım bu gidisle. kötü durumda olanın kimse yanında olmuo bunu cok ii anladım. herkes ii gün dostuymus. herkeste bi güç istenci var. kimse düşenin yüzüne bakmıo. hayat böyle mi ya. bu kadar kötü olmamalı dünya.
                      15-18 yaşlarında bunun gibi sorunlar yaşamayan kimse yoktur. bak bi çevrene az ya da çok sen o insanları mutlu zannederken onlar da çok büyük sorunlar yaşıyo olabilirler. bunların geçecek gerçekten güven bana.

sadece sinirlerine hakim olmaya çalış. doktora danış, bi yabancya anlatmak iyi gelir. kendine zarar verecek bi şey yapma. çünkü unutma ne yaparsan yap zararı sana olur. mutlu olmak da senin elinde.

sınavlarını çok fazla büyütme gözünde, bak bi sürü öğrenci var. eminim senin onların çoğundan hiç bi eksiğin yok. onlardan çok daha iyisin.

üzerinde düşünmeden, sakinleşmeden bi şey yapma.
                      bi şeyler yazmayı dene mesela, böylece dertlerini daha iyi anlatabilirsin. özellikle mutlu olduğun günlerde de bol bol yaz. bak bikaç kere dene çok yardımı olur
                      just a smile

Yorum

derdimi dinlediiniz için tsk ederim. az da olsa kendimi iyi hissettim. dediklerinizi yapmaa calısacağım.

Yorum

İşleniyor...
                        X