Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Depresyon İnsanı Öldürür !!

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Depresyon İnsanı Öldürür !!

Merhaba Arkadaşlar. Yeni katıldım aranıza. Birbirimizn halinden en iyi biz anlariz. Birseyler yazmak istedim belki rahatlarım. Sosyal fobiğim kendi çabalarimla biraz iyileşmeler var 1 gün işte çalisamayan ben tam 1 senedir çalisiyorum. Doktor kaygı bozukluğun var dedi, takntin va dedi, depresyon var dedi , psikoz olmuş b adam dedi böyle giderse şizofren olur bile dedi. Bikaç doktor değiştirdim nerdeyse hiç ilaç kullanmadım ama bu depresyon ne lanet bisey iki gundur işiye gitmiyorum dehşet derecede yorgun m halsizim iştahım yok herşey çok boş hele o içteki sıkıntı yok mu tarif edilemez bir huzursuzluk işte o anda acaba ne zaman ölürüm nasıl ölücem gibi şeyler düsunuyorum ve hiç kimse halden anlamiyor en ufak bi fikirleri bile yok bıktım bu insanlara laf anlatamamaktan üstüme geliyorlar ana baba dediğin insandan bile fayda yok ! Ne bilm ya ahh ulan ah çok şey varda neyse..

Bende nerdeyse 2 senedir calisiyorum arkadasim helal olsun ama kendini iyi toparlamissin bendede senin belirtilerinin bir kismi var en basta kaygi bozuklugu,takinti sosyal fobi ole cok yoktur eskisi gibi.Uykusuzluk var hele uyuyamayinca sacma sapan intihar girisimleri gelir aklima belkide sende bu yokturdur gene kac gundur dogru durust uyuyamiyorum halimi sen dusun artik doktora gitmek istesem aileme nedicem zaten onlarin sikintisi kendilerine yetiyor bide benlemi ugrasinlar bende iste bole araftayim dedigin gibi iştahimda yok epeyde zayifladim bi haftaligina işten izin alim diyorum ama ne yapacam dogru durust arkadasim yok zaten stres sikinti hat safhada evde oturcam...
    Arsız Ayaklar Altında Alın Teri...

Yorum

Arkadaşım depresyonu bir nebze hafifletmek için insanların arasına çıkmalısın, ben bunaldığımda zevk için gider metroya binerim elimede gastemi alırım ya da telefona bakarım. gaste okuya okuya insanlara baka baka şehir turu yaparım rahatlarım bir nebze.

Yorum

depresyon ölümcüldür evet..ilk depresyonumda iskelet gibi olmuştum, tad alma duyumu kaybetmiş,tim. evdekiler anlamasın diye yemeye zorluyordum kendimi sofraya çağrılınca tüm yemeklerin tadı iğrençti, ne yapsam nereye gitsem neden burdayım?? hiç bir şeye anlam veremiyordum. beynim durmuştu, alışverişlerde para üstü sayamıyordum. ingilizcem ve matematiğim sıfır olmuş, okuduklarımı anlamıyordum. üstelik vizeler başlamıştı hep boş kağıt veriyordum. sözcüklerle anlatılır cinsten değildir depresyon, ağır depresyon. ölüm düşüncesi iyice artmıştı ki sonunda 32 tane ilac yuttum, bişi olmadı evdekiler yine aymadı. arkadaşıma gittim o haldeyken,beni acile götürdü. acilden de psk ya sevk etmişlerdi. ve tedavi başladı.
        şunun için yazdım bir kaç günlük can sıkıntısını, üzüntüyü depresyonla karıştırmamak gerekir. fakat önlemi de erken almakta fayda var. yoksa benim gibi ölümden dönmekte var işin içinde.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Negatif View Post
          Bende nerdeyse 2 senedir calisiyorum arkadasim helal olsun ama kendini iyi toparlamissin bendede senin belirtilerinin bir kismi var en basta kaygi bozuklugu,takinti sosyal fobi ole cok yoktur eskisi gibi.Uykusuzluk var hele uyuyamayinca sacma sapan intihar girisimleri gelir aklima belkide sende bu yokturdur gene kac gundur dogru durust uyuyamiyorum halimi sen dusun artik doktora gitmek istesem aileme nedicem zaten onlarin sikintisi kendilerine yetiyor bide benlemi ugrasinlar bende iste bole araftayim dedigin gibi iştahimda yok epeyde zayifladim bi haftaligina işten izin alim diyorum ama ne yapacam dogru durust arkadasim yok zaten stres sikinti hat safhada evde oturcam...
          Söyleyin ailenize arkadaşlar, tabi ki sizle uğraşacaklar, tabi ki kötü zamanlarda sizinle olacaklar aile bunun için vardır.. giymesinler yemesinler doktora götürsünler. böyle yalnız çözülecek bir durum değil ki.

Yorum

Bende aynı durumdayım ağır depresyon geçiriyorum.Aileme nasıl söyleyeceğim diye korkuyorum,doktora gitmek para ilaç almak para.Ne yapacağım bilmiyorum, evin ekonomik durumu ortada zaten.

Yorum

İşleniyor...
            X