Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Uykuya dalamıyorum ne yapmalıyım Yardımcı Olur musunuz Lütfen ?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

Gyrex ' i çekeriz zamanla dedi ama ! Yine de çok oldu bence ilaçları henüz almadım şimdilik eski ilaçlarıma devam ediyorum .

Yorum

Orjinal yazı sahibi: kanarya30 View Post
      Gyrex ' i çekeriz zamanla dedi ama ! Yine de çok oldu bence ilaçları henüz almadım şimdilik eski ilaçlarıma devam ediyorum .
      Hamilton selam ,

Tegretol ve Gyrex kullansam nasıl olur sence ?
      Depakin kilo yapıyor ve pahalı bir ilaç Tegretole göre , Rexapin de kilo yapar diyolar üstelik oda pahalı bir ilaç ???

Yorum

Hamilton selam ,

Tegretol ve Gyrex kullansam nasıl olur sence ?
        Depakin kilo yapıyor ve pahalı bir ilaç Tegretole göre , Rexapin de kilo yapar diyolar üstelik oda pahalı bir ilaç ???
        serogueli dene 50 mg lıgını ....

Yorum

Serequel - Gyrex , aynı ilaçlar değilmi zaten ikiside ketiapin içeriyor.

Yorum

gyrex ketiapin içeriyorsa dorudur

Yorum

bende uykuya dalamıyorum esniyorum ama uykuya dalamıyorum dün etraf aydınlanırken uyuyabildim anca öğleden sonra bir bucukta uyanabildim

Yorum

Arkadaşlar kullandığım ilaçlarda mıdır nedir bir türlü uykuya dalamıyorum ne yapmam gerekir fikir verebilecek olan var mı ?
                Depakin ve norodol kullanıyorum. Bazan kabusla uyanıyorum.Bir de içimde hiç neşe kalmadı sanki yanlış ilaçlar veriliyor bana. Bipolar değil mişim gibi geliyor bana. Sabahları yataktan çıkasım gelmiyor gömülüyorum yatağın içerisine.Geceleri de uykularım çok kötü bakın sabah bu saate kadar uykuya hiç dalamadım ????
                Hastanede yatmadan ayakta verilen ilaclarin yan etkisini ancak kendin fark ederek doktoruna anlatabilirsin,mutlaka doktora geri git anlat ,aldigin ilaclar agir norodol basli basina cok degisiklik yapiyor...

ilaclarinin arasinda saat 21 gibi icebilecegin sakinlestirip seni sabah saat 7 ye kadar uyutacak bir ilac olmasina dikkat et...(lityumu sor doktoruna kullanabilirmiyim diye)

Lütfen doktoruna yine git buraya yazdiklarini anlat ,eger sana bipolar teshisi koymussa ilaclarini degistirmesini iste ,bu yazdiklarin yan etki...

Söyle de doktoruna hocam su su sunlari yasiyorum uyuyamiyorum bunlar ilaclarin yan etkisi olabilirmi ?

Yorum

Arkadaşlar kullandığım ilaçlarda mıdır nedir bir türlü uykuya dalamıyorum ne yapmam gerekir fikir verebilecek olan var mı ?
                  Depakin ve norodol kullanıyorum. Bazan kabusla uyanıyorum.Bir de içimde hiç neşe kalmadı sanki yanlış ilaçlar veriliyor bana. Bipolar değil mişim gibi geliyor bana. Sabahları yataktan çıkasım gelmiyor gömülüyorum yatağın içerisine.Geceleri de uykularım çok kötü bakın sabah bu saate kadar uykuya hiç dalamadım ????
                  Aşık ol da gör kanaryam. Bak nasıl mışıl mışıl uyuyorsun, nasıl yaşama hevesiyle doluyorsun. Yalnızlığın gözü kör olsun.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: dreamer8 View Post
                    Aşık ol da gör kanaryam. Bak nasıl mışıl mışıl uyuyorsun, nasıl yaşama hevesiyle doluyorsun. Yalnızlığın gözü kör olsun.
                    Diyelim ki asiksin hadi evlilige kadar gittin artik zamane evlilikleri hayallerdeki gibimi ...

Bunca cabuk bosanma neden ? onlarda severek evlenmedimi ,asik olmadimi ...

insan kendi kendine yetmesini bilmeli ,ama tabiiki birgün asik olmak agir basarsa dengeyi kaybetmemek adina bazi ödünler verilebilir...

Yorum

Orası öyle canım. Hayatta hiçbirşey yok ki, onu elde ettikten sonra artık tüm dertler bitsin. Elbette sorunlar sürecek ama en azından belki kişi kendini daha iyi hissedebilir. Evlilik konusu gerçekten günümüzde oldukça kötü bir noktada. Geçen yıl ağustosta evlenen, arkadaşımın kardeşi, boşanma dilekçesini mahkemeye vermiş. Durum çok fena.
                      Orjinal yazı sahibi: Edebiyat26 View Post
                      Diyelim ki asiksin hadi evlilige kadar gittin artik zamane evlilikleri hayallerdeki gibimi ...

Bunca cabuk bosanma neden ? onlarda severek evlenmedimi ,asik olmadimi ...

insan kendi kendine yetmesini bilmeli ,ama tabiiki birgün asik olmak agir basarsa dengeyi kaybetmemek adina bazi ödünler verilebilir...

Yorum

Konuyu tam bilmiyorum ama uyku gereklidir .Uyku uyarısı vermiyorsa bünye , o zaman dinç olman gerekir. Konuya hakim değilim tahminler yürütüyorum ama hep karşılaştığım bir durumdur . Uykum hiç olmaz gerçekten , cin gibiyimdir. Biraz kitap okuduktan sonra 20nci sayfaya doğru uykum gelir. Herhalde sıkıcı kitaplarda böyle oluyor .

Bence uykun gelene kadar kitap okumayı dene , hem faydalı bir şey ..Belki yardımcın olur .

Geçmiş olsun.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Edebiyat26 View Post
                          Hastanede yatmadan ayakta verilen ilaclarin yan etkisini ancak kendin fark ederek doktoruna anlatabilirsin,mutlaka doktora geri git anlat ,aldigin ilaclar agir norodol basli basina cok degisiklik yapiyor...

ilaclarinin arasinda saat 21 gibi icebilecegin sakinlestirip seni sabah saat 7 ye kadar uyutacak bir ilac olmasina dikkat et...(lityumu sor doktoruna kullanabilirmiyim diye)

Lütfen doktoruna yine git buraya yazdiklarini anlat ,eger sana bipolar teshisi koymussa ilaclarini degistirmesini iste ,bu yazdiklarin yan etki...

Söyle de doktoruna hocam su su sunlari yasiyorum uyuyamiyorum bunlar ilaclarin yan etkisi olabilirmi ?
                          Edebiyat 26 selamlar,

Ankara Gazi Üniversitesi Hastanesinde Prof. bir doktora gittim.Dekapine devam et dedi yanına Gyrex25 mg ve Rexapin 2.5mg verdi.Norodolu kullanma dedi, ilaçları çok abartı buldum almadım zaten maddi durumum çok kötü,birsürü tahlil istedi yaptıramadım.En son geldiğim nokta şu dekapini azaltarak kestim sadece norodol kullanıyorum onu da yarım alıyorum duygu durumum iyi fakat uyku problemi yine başladı.Artık bırakacam bu ilaçları tümden kafaya koydum.
                          Sen ne dersin ?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: dreamer8 View Post
                            Haklısın dreamer , ben çok yalnızım.

Yorum

Bülbülün yanında olsun da bak nasıl uyku tutuyor. Kumrular tek başına uyuyamaz, yastık da yetmiyor. Atilla Taş'ın "bekarlar" şarkısı çıktığında komik bir şarkı gibi gelirdi ama şimdi sözlerine bakınca hak veriyorsun. Dinle öneririm. Belli bir yaştan sonra yalnızlık insanı öldürüyor.
                              Haklısın dreamer , ben çok yalnızım.

Yorum

İşleniyor...
                              X