Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Mutluyum ve hiçbirşey yapmak istemiyorum

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Mutluyum ve hiçbirşey yapmak istemiyorum

merhaba dostlar..

Bu aralar hissettiğim bir meseleyi paylaşmak istedim. daha önce böylesiyle karşılaşmamıştım.

hayatımda olmadığım kadar mutluyum, hiçbir sorunum yok. ama bir an önce ölmek istediğim zamanlar oluyor.

hayattan zevk almıyorum.ve bu zevk almama durumu beni rahatsız da etmiyor. ölüm gelse de kurtulsak dediğim oluyor. Çok ilginç geldi bu seferki . mutlu olup da bu tarz hissiyatlara kapıldığım olmamıştı.

Bu konuda ilim sahibi olan kardeşlerimize danışmak istedim.
    ....Engeller Takılmak İçin Değil,Aşılmak İçindir....

Öncelikle ilim sahibi değilim. Eğer ölümü işler istemediğin gibi gittiğinde hayattan bir çıkış yolu olarak kabullenmişsen belki de hiç bir şey artık seni mutsuz etmiyordur ve mutlusundur. Ama bu tahmin doğruysa tehlikeli bir yola saptığının sen de farkındasın.

Yorum

Bu konuda ilim sahiplerine danışma fikrini son derece yerinde buldum. Canı hiçbirşey istemeyen insanın canı neden ölmek ister? Esas sorun burada. Bu da gösteriyor ki pek tadı tuzu olan bir hayatın yok, tavırlısın, küsnkünleri oynuyorsun, isteksiz, üşengeç, boşvermişsin. hedeflerin ve planların umrunda değil. Aslına bakarsan içinde bulunduğun durumun adı mutluluk değil, boşvermişlik ve amaçsızlık. Bence bir süreç yaşıyorsun. İnsanlara yaşamak zorunda olduklarını söylemekten bıktım. Başka çareleri olmadığını ne zaman öğrenirler bilmiyorum. Günlük görevlerin, uğraşların, plan ve programların olsun. Bir insanın ya okulu, ya işi, yada belli uğraşları olur. Zamanını boş boş geçirme. Zevk alarak yaşamak zorunda değilsin, ama yaşamak zorundasın.

Yorum

hayatta her hissin o anda yaşanması gerektiğini düşünerek, o süreci geçirmek gerek.mutlu yada mutsuz. iyi yada kötü.
        bize garip gelen,yıllardır mutsuz yaşayıp bir anda ,en olmadık vakitte huzura kavuşmak oldu

ilgilenen kardeşlerime teşekkürler
        ....Engeller Takılmak İçin Değil,Aşılmak İçindir....

Yorum

Hayattan zevk alamamanın nedeni belkide hayatında birşeylerin senin içinde eksik olması.O da ne olabilir ya da var mı böyle birşey?İşte onu araştırmak sana düşer.Birde mutluyum diyorsun ama hayattan zevk alamıyorumda diyorsun.Bir çelişki var burda.Hiç olmadığım kadar mutluyum diyorsun ama bunun mutluluk olduğuna emin misin?Sorular bu kadar şimdilik.

Yorum

İşleniyor...
          X