Duyuru

Collapse
No announcement yet.

intihar etmeye cesaretim yok

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• intihar etmeye cesaretim yok

16 yaşımdan beri depresyonla uğraşıyorum. şu anda 28 yaşındayım. yakında doğum günüm var, düşündükçe kafamı duvara çarpmak istiyorum.
    hayatımda ciddi bir sorun yok. bir çok insanın gıpta ile baktığı bir hayat yaşıyorum. maddi olarak hiçbir ekksiğim yok. manevi olarak ailem de mevcut.
    ama olmuyor. kendimle yaşamak istemiyorum. küçük yaşlardayken dışarıya çok agresif bir şekilde bunu ifade ederdim. ama olmuyor. yaşamaya çalışıyorum ve yaşayabilmek için bütün bu agresif duygularımı bir yerde kapalı tutmam gerekiyor. kendi huzursuzluklarımla diğer insanları rahatsız etmeye hakkım olmadığına inanıyorum. hayat zaten herkes için yeterince zor ve yorucu.

bir çok kez psikologa ve psikiatrist'e gittim. bana çok yardımcı olan hayatımı yoluna sokmamı sağlayanlar oldu. fakat herşeyin bir süresi var. devamını getirmeyi bir türlü başaramıyorum. ailemin beklentilerini karşılayamayacağımı biliyorum. dünyada arafta gibiyim.

intihar bana öyle tatlı görünüyor ki. sonrasında ne olacağını bilmesem bile, herşeyden kurtulacakmış olma fikri bile yetiyor.

ne var ki cesaretim yok. beynimin bir tarafı intiharın ne kadar bencil bir hareket olduğunu kendime hatırlatıyor. bir tarafımsa, belki de bencil olmak için uygun zaman budur diyor.

hayatı geçiştirerek yaşıyorum. çok yoruldum.

Yapmak istediğin ama yapamadığın hayatında önemli yer tutan bir şeyler mi var ya da istemediğin bir hayatı yaşadığın fikri belkide?(Atıp da tutturamamakta üstüme yok, bakalım tutacak mı

Yorum

bu depresiflik hali benim de üstüme yapışmış bir halde yaşıyorum. yazlar geçiyor kışlar geliyor mevsimler dönüyor hayat akıp gidiyor ben öylece seyrediyorum ömrümün akışını. çok tanıdık geldi yazdıkarın kendimi ifade etmeye gücüm yoktu sen özetlemişsin beni.yıllarca tedavi gördüm ama adına hastalık dedikleri şey benim özbenliğim olmuş kurtulamıyorum. burda birçok hayat hikayesi okuyorum sorunlarıyla başetmeye çalışan bunlardan tamamen kurtulmasa da hayatını idame ettirenlere gıpta ediyorum.
      ben çabalamaya çalıştıkça batıyorum. manevi yönümü güçlendirirsem belki yaşadığım sıkıntıları kolay atlatırım sandım.kapandım
      dine yöneldim bir süreliğine beni mutlu etti huzurluydum şimdiyse ne yapacağımı bilmez hallerdeyim. bir labirentin içindeyim çıkmazdayım. bu günlerde forumun büyük bir kısmında olan intihar halleri benim de aklımdan çıkmıyordu ama ya sonrası dediğin gibi büyük bir bencillik bu ama sıkışıp kaldığında kendini çaresiz hissettiğinde atamıyorsun bu düşünceleri kafandan hep bir yerlerde içini kemiriyor bu duygu. ama inançlı biri olarak bunu yapabilmek büyük bir cesaret gerektiriyor çözüm mü dersen bence değil.bu kısrdöngüyle yaşamakta çok zor.

Yorum

Sonrasını bilmediğin hiçbir fikre tatlı dememelisin. Sen izin vermeden çekmecenden özel eşyanın alınmasına bile sinirlenirken, Allahın hükmüne karşı gelip, ecelini beklemeden kendi ellerinle canına kıydığında, O'nun gazabından uzak kalacağını sanıyorsan yanılıyorsun. İntihar acı verici birşey Allahtan, keyif verici birşey olsaydı daha fazla kişi intihar ederdi. Karar senin, özgürsün, pekçok yöntemi var. Hiçkimse seni buna zorlamıyor. Kolay gelsin.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: lestell View Post
          16 yaşımdan beri depresyonla uğraşıyorum. şu anda 28 yaşındayım. yakında doğum günüm var, düşündükçe kafamı duvara çarpmak istiyorum.
          hayatımda ciddi bir sorun yok. bir çok insanın gıpta ile baktığı bir hayat yaşıyorum. maddi olarak hiçbir ekksiğim yok. manevi olarak ailem de mevcut.
          ama olmuyor. kendimle yaşamak istemiyorum. küçük yaşlardayken dışarıya çok agresif bir şekilde bunu ifade ederdim. ama olmuyor. yaşamaya çalışıyorum ve yaşayabilmek için bütün bu agresif duygularımı bir yerde kapalı tutmam gerekiyor. kendi huzursuzluklarımla diğer insanları rahatsız etmeye hakkım olmadığına inanıyorum. hayat zaten herkes için yeterince zor ve yorucu.

bir çok kez psikologa ve psikiatrist'e gittim. bana çok yardımcı olan hayatımı yoluna sokmamı sağlayanlar oldu. fakat herşeyin bir süresi var. devamını getirmeyi bir türlü başaramıyorum. ailemin beklentilerini karşılayamayacağımı biliyorum. dünyada arafta gibiyim.

intihar bana öyle tatlı görünüyor ki. sonrasında ne olacağını bilmesem bile, herşeyden kurtulacakmış olma fikri bile yetiyor.

ne var ki cesaretim yok. beynimin bir tarafı intiharın ne kadar bencil bir hareket olduğunu kendime hatırlatıyor. bir tarafımsa, belki de bencil olmak için uygun zaman budur diyor.

hayatı geçiştirerek yaşıyorum. çok yoruldum.
          peki doyumsuzluk olabilir mi? istediğin her şeye sahipsin ailende yanında
          Never Back Down

Yorum

et anasını satım etde kurtul .. fazla yaşayana madalya mı takıyorlar sanki ???

Yorum

Senin hayatta kayda değer bir amacın yok . Bu yolculuktan sıkılmışsın ve ayrılmak istiyorsun .Oysaki dünya turu güzeldir.

Tek soru evli misin ? Değil misin ?

Yorum

benimde cesaretim yok ama öteyi ölüm sonrasını düşündüğüm için böyle.maddi durumumuzda pek iyi değil. ye, iç ,s.ç ,yat hayatından bıktım.
                Allah'ım öyle bir çıkmazın içindeyim ki 4 yılda 11 ilaç kullandım kısa dönemler dışında hiçbiri fayda etmedi al canımıda bana ve beni sevenlere daha fazla acı çektirme Yarabbi
                :17:
                Bu Dünyaya Lanetli Olarak Geldim, Lanetli Olarak Geberip Gideceğim...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: miskin ruh hastası View Post
                  benimde cesaretim yok ama öteyi ölüm sonrasını düşündüğüm için böyle.maddi durumumuzda pek iyi değil. ye, iç ,s.ç ,yat hayatından bıktım.
                  Allah'ım öyle bir çıkmazın içindeyim ki 4 yılda 11 ilaç kullandım kısa dönemler dışında hiçbiri fayda etmedi al canımıda bana ve beni sevenlere daha fazla acı çektirme Yarabbi
                  :17:
                  miskin kaç yaşındasın ?

Yorum

26
                    özgüven cesaret 0
                    yaklaşık 4 yıl önce açıktan tarih bölümü kazandım bu illet hastalık yüzünden okuyamadım.hiçbir işte çalışmadım.askerlik yapmadım
                    ect diğer ismiyle manyetik uyarım tedavisinden başka seçeneğim kalmadı
                    tedavi hakkında videoda atıyım

Yorum

Zararsız falan deyip hastaları övütüyolar. kişiden kişiye unutkanlık hastalığına sebep oluyomuş bu ect

Yorum

İntihardan başka seçenek kalmayınca cesaret geliyor.hayatınızda artık sona gelindiğini hissettiginizde geliyor.bazen sadece dogmadan önceki gibi olsun istiyorum.

Yorum

Sana bir çarem var eheh 'bana allah yeter'adli kitabi oku

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ketioggg View Post
                            Sana bir çarem var eheh 'bana allah yeter'adli kitabi oku
                            O zaman gönder bana oradan bir buçuk Allah, yoğurtlu olsun.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Taz View Post
                              O zaman gönder bana oradan bir buçuk Allah, yoğurtlu olsun.
                              Allah kelimesinle alayci konusman beni rahatsiz etti dogrusu..

Hayat kúcúk seylerden olusur.
                              Sen seversen búyúk olurlar..

Yorum

İşleniyor...
                              X