Duyuru

Collapse
No announcement yet.

İntihar düşünceleri

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

öyle bi günahki intihar etmek kalkışması bile günah aman sakın arkadaşlar hemde bu hayat o kadar güzelki değerini bilmemiz lazım bir an önce kendimize gelelim biz nerdeyiz niye bu durumdayız biz bi toparlanalım arkadaşlar bu nedir

Yorum

İlk cümlene katılıyorum. Çok büyük günah intihar. Ama bu hayat o kadar güzel ki, o kadar muhteşem ki gibi polyannacı sözlerine katılmıyorum. Neresi güzel kardeşim şu hayatın. Savaşlar, cinayetler, kazalar, hastalıklar kol geziyor, millet çıldırmış, uyuşmak için madde ve haz arayışında bir toplum, kapitalist düzenin modern köleleri mesai içinde boğuluyor, tek tip insan, tek tip kadın türedi. Dengeler o kadar hassas ki, denge diye bir şey kalmadı. Anormal, normal oldu. Neyin güzeli kardeşim, neresi güzel hayatın. Yapmayın gözünü sevim ya. Sen evde cips alıp sinema seyredince, kolanı doldurup face ye oturunca sana güzel geliyor olabilir. Çıkış biletimi isterdim. Gerçekten hayatı sevmiyorum ama takdir Allahın. Onun gel dediği güne kadar yaşamaya mecburum.
      Orjinal yazı sahibi: ketioggg View Post
      öyle bi günahki intihar etmek kalkışması bile günah aman sakın arkadaşlar hemde bu hayat o kadar güzelki değerini bilmemiz lazım bir an önce kendimize gelelim biz nerdeyiz niye bu durumdayız biz bi toparlanalım arkadaşlar bu nedir

Yorum

En iyisi forum olarak toplu intihar eylemi gerçeklestirelim... batsin böyle hayat batsin bu dünya. .......

Yorum

Orjinal yazı sahibi: dreamer8 View Post
          İlk cümlene katılıyorum. Çok büyük günah intihar. Ama bu hayat o kadar güzel ki, o kadar muhteşem ki gibi polyannacı sözlerine katılmıyorum. Neresi güzel kardeşim şu hayatın. Savaşlar, cinayetler, kazalar, hastalıklar kol geziyor, millet çıldırmış, uyuşmak için madde ve haz arayışında bir toplum, kapitalist düzenin modern köleleri mesai içinde boğuluyor, tek tip insan, tek tip kadın türedi. Dengeler o kadar hassas ki, denge diye bir şey kalmadı. Anormal, normal oldu. Neyin güzeli kardeşim, neresi güzel hayatın. Yapmayın gözünü sevim ya. Sen evde cips alıp sinema seyredince, kolanı doldurup face ye oturunca sana güzel geliyor olabilir. Çıkış biletimi isterdim. Gerçekten hayatı sevmiyorum ama takdir Allahın. Onun gel dediği güne kadar yaşamaya mecburum.
          bende günah kısmı hariç gerisine katılıyorum .
          ego sum qui sum ...

Yorum

bazıları çöküntüye girmiştir,düşünür planlar cesaret edemez fakat bi an gelir pat diye gerçekleştirir. bazılarına dış bir sesten, komut gelir ve komutu uygular. bazıları da ağır gelen bir olayla sarsılır ve uygular, bu psikolojik sorundan kaynaklanmaz iflas gibi.

Yorum

bu benim gördüğüm, intihar düşüncesinin en samimi itirafıdır

Orjinal yazı sahibi: boleyn View Post
              Mesela ben bende o düşüncelerden uzun zamandır bolca var ve denedim.tekrar denemeyide düşünüyorum.çünkü düzelen birşey yok ve benimde gücüm yok.intihar edenlerle ilgili onları yargılayıcı cümleler kuranların bu hakkı nereden elde ettigini sormak lazım.hatta bu sorumlulugu araya birini koyarak (tanrı) üzerlerinden atanlar ve bunu tanrının söyledigini söyleyerek yargılama hakkı elde etmiş gibi gözükmekte ayrı bir sahtekarlık.yaşam hakkı varsa ölüm hakkıda olmalı.
              bu itirafa yapılabilecek en samimi yorum da Buda'nın hayatıdır bence;

gerçeği arayış içerisinde günlerce susuz yemeksiz yıpranmış, bir ormanda kıvranarak ölmek üzereyken şunu düşünüyor;

sahip olduğum tek şey bedenim. onu da kaybedersem ne olacağını bilmiyorum. ama bedenim yaşarsa aradığımı bulabilirim
              intihar sonrasında kiminin inancına göre daha acı dolu bir hayat bekliyor, çünkü günahtır. kiminin inancına göre ise yokluk bekliyor. her halukarda intihar ettikten sonra, yaşamdaki herşeyi kaybedeceksiniz. acıları da kaybedip seviyeyi yükseltmek gibi bir düşünceniz varsa bunu da kaybedeceksiniz çünkü artık acılarınızın bittiğini de bilmeyeceksiniz. halbuki her durumun karşısında yaşamayı seçmekle, daha iyisi için bir yol hep açık kalacak. ne olmasını istiyorsanız olabilmesi için gerekli şey yaşamınız, işte o yüzden intihara olumlu bakılmıyor birçok insan tarafından.

umarım gönlünüzce bir yaşamınız olur...

Yorum

Valla bendede ara ara bu dusunceler geliyor benimde hastaligim ne bende tam olarak cozume kavusturmus degilim hatta bole konu bir cok kez acmisimdir 1 hafta iyi olurum 1 ay kotu olurum intihar etmek isterim bunla yasamaktansa olurum daha iyi derim sonra bi bakmisim duzelmisim vazgecerim sonra tekrar stres sikinti ter basmasi panik felan aklimda deli deli dusunceler doktor desen bilmiyorum cozum olurmu gitmek istemiyorum acikcasi ole bole yasiyorum duse kalka nere kadar gidicem bende bilmiyorum acikcasi...
                Arsız Ayaklar Altında Alın Teri...

Yorum

İntihar etmek evet cesaret gerektirir ama daha çok cesaret gerektiren ise hayata devam etmektir. İntiharı düşünen insanların büyük bir çoğunluğu ahirete inancı olmadığı için veya zayıf olduğu için ölümü bir kurtuluş olarak görüyorlar. Farz edelim ki ölüm bir kurtuluş. Ölmek kolaya kaçmak pes etmek değil mi? Tüm zorluklar üstüne geldiğinde tamamen yıkıldığında yerde olduğunu kabullenmek kolay, ayağa kalkmak zor olan değil mi aslında! İntihar eden hiçbir insan için üzülmedim. Zayıf iradeli bir kaç insandan başka bir şey değiller. Millet kız arkadaşı, erkek arkadaşı kendisinden ayrıldı diye intihar ediyor. Bayağı komik. Ben eşcinselim. Benim asla sevgilim olmayacak. Bir ailem, bir çocuğum, karşılıklı bir aşkım hiç olmayacak. Sevdiğim insana seni seviyorum bile diyemiyorum. Cevabı umurumda bile olmazdı tek istediğim seni seviyorum diyebilmek. Bir gün tüm arkadaşlarım evlenecek ailesinin yanına dönecekler ve bende evde beni karanlığın içinde bekleyen mobilyaların arasına döneceğim. Bomboş, sessiz, kimsesiz bir eve. Sevgilin senden ayrıldıysa yenisiyle tanışırsın hatta belki daha iyisiyle ve gidene tek diyeceğin iyi ki olur. Ama ya benim ki! Şuanda sevdiğim kişiyi sevmeyi bıraksam bir başkasına aşık olsam hiç bir şey değişmez. Yine söyleyemem seni seviyorum diye.Hep aynı döngü. İntihar etmek için tonla sebebim vardı. Teşebbüsü bırakalım bir kez düşünmedim intihar etmeyi.

Yorum

İşleniyor...
                  X