Duyuru

Collapse
No announcement yet.

İntihar düşünceleri

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• İntihar düşünceleri

Bazı psikiyatrik bozukluklarla birlikte görülen "intihar düşünceleri"ni oanzapin arttırabiliyormuş. İntihar düşüncesi, teknik bir terim mi yoksa bu düşüncelerin anlamı veya fiili sonucu intihar mı?
    "Ben anlamadığım şeyleri ciddiye almam."

İntihar düşünceleri, intiharla mı ilgili?

Yorum

herkes düşünebilir ama intihar etmez

Yorum

İntihar edenler de düşünür mü ?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: TheBrain View Post
          İntihar edenler de düşünür mü ?
          tabi ki düşündüğü için intihar etmiştir ama her intiharı düşünen intihar etmez......

Yorum

Orjinal yazı sahibi: hamilton10 View Post
            tabi ki düşündüğü için intihar etmiştir ama her intiharı düşünen intihar etmez......
            Hmm.. intihara da cesaret gerekir..

Yorum

intihar edenin o düsünceyye saniyelik karar verip uyguladigini okumustum.Yani o an onu o düsünceden vazgecirebilirsen kurtarabilme sansin yüksek intihar etmekten.
              'Öldüm' der durur, yine de yaşarsın!...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: siirimsi View Post
                intihar edenin o düsünceyye saniyelik karar verip uyguladigini okumustum.Yani o an onu o düsünceden vazgecirebilirsen kurtarabilme sansin yüksek intihar etmekten.
                daha önceden verilmiş bir kararda olabilir

Yorum

Orjinal yazı sahibi: hamilton10 View Post
                  daha önceden verilmiş bir kararda olabilir
                  evet tabi ki,vaz gecirildikten sonra tekrar eylemi yenileme olasiligida var,fakat an lik gelen bir düsünce oldugu ve o ana ait oldugu belirtilmisti.
                  'Öldüm' der durur, yine de yaşarsın!...

Yorum

İntihar düşüncesi herkeste ister istemez geçer ama bunların birçoğu yapmaz böyle birşey.Bir kısmı planlamaya gelmiştir.Bir kısmı da yaşadığı ağır bir durumdan dolayı aniden bunu uygulayabilir.

Yorum

Olanzapini bilmiyorum kullanmadim da.ama zaten Psikiyatrik ilaclarin bir cogunun yan etkisidir intihar egilimi.antidepresanlar da bile bu yan etki olabilir.

bir cok insan ilaclari iyilestirdigi icin kullanmiyor.kötunun kotüsu olmamak icin kullaniyor.yine kotü ama beterin beteri vardir.bilirsin
                      .hatta ilaclar bazi insanlarin hayatini baska yonlerden zora sokacak yan etkileri de olabilir.

Kullandigin ilaclarin yan etkilerini okumani tavsiye etmem.ilac firmalari coooook dusuk ihtimalli yan etkileri bile yazmak zorundalar propektüse.ayrica okursan orada yazan yan etkilerin etkisinde kalirsin ve bu ilacin asil sende yarattigi yan etkileri görmeni engelleyebilir.seni asil ilgilendiren kısım ilaci kullandiktan sonra kendinde olann degisimlerdir.o sekilde daha saglikli gözlersin kendini ve doktoruna bildirince o da ciddi olup olmadigina karar verir.
                      Last edited by YerGökHayat; 23-11-2014, 09:50 PM.

Hayat kúcúk seylerden olusur.
                      Sen seversen búyúk olurlar..

Yorum

Ben denedim.başaramadım.bu gidişle yeniden deneyeceğim.bu hayatta yaşamaktansa ölmek tek çözüm.

Yorum

boleyn, depresyon altında iken bende de çok intihar düşünceleri oldu. Böyle yaşanır mı felan gibi karamsar düşünceler. Ama depresyonun etkisi geçince bu düşüncelerde doğal olarak yok oluyor. Yergökhayat'ın dediği gibi bu ilaçlar hastalığı tamamen ortadan kaldırmıyor malesef, ancak kötünün iyisi yapıyor. En azından benim için durum öyle. Belki kimimizi tamamen iyileştiriyordur, onu da bilemem. Buna da şükür deyip geçiyorum günlerimi. Nerdeyse 15 yıldır antidepresan ve diğer psikiyatrik ilaçlar kullanırım. Biliyorum ki bıraksam, en ufak bir stress vs. yeniden tetikleyecek. Ondan sonra yine düzelmek için ayları say. Ayrıca intihar edipte hastalığa yenik düşmeye hiç niyetim yok. İnadına yaşayacağım ulan Bence sizde böyle düşünün. Sağlıcakla kalın...

Yorum

Bu arada bir sürü antidepresan, antipsikotik, antikonvulsiv vs. aklınıza gelebilecek pekçok türlü anti ile başlayan psikiyatrik ilaç kullandım . Hiçbirininde intihar düşünceleri oluşturduğu duygusuna kapılmadım. Aksine herbir ilacında kendine göre faydasını gördüm. Tek sevmediğim yan etkiler bazılarında uykulu hal ve kilo yapmasıydı.

Yorum

Mesela ben bende o düşüncelerden uzun zamandır bolca var ve denedim.tekrar denemeyide düşünüyorum.çünkü düzelen birşey yok ve benimde gücüm yok.intihar edenlerle ilgili onları yargılayıcı cümleler kuranların bu hakkı nereden elde ettigini sormak lazım.hatta bu sorumlulugu araya birini koyarak (tanrı) üzerlerinden atanlar ve bunu tanrının söyledigini söyleyerek yargılama hakkı elde etmiş gibi gözükmekte ayrı bir sahtekarlık.yaşam hakkı varsa ölüm hakkıda olmalı.

Yorum

İşleniyor...
                              X