Duyuru

Collapse
No announcement yet.

dikkat eksikliği

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• dikkat eksikliği

dört yıldır uyuşturucu tedavisi görüyorum. amfetamin extasy efedrin esrar ve içki içiyordum. sentedik olanları dört yıl önce bıraktım. içki ile esrarı da yedi ay evvel bıraktım. memory center da dr oğuz tanın hastasıyım. dikkat eksikliğim var kendimi birşeye veremiyorum . uzun süre roman okurdum eskiden şimdi çokzor benim için. internetde bile fazla kalamıyorum. şuan şu ilaçları kullanıyorum. sabah ve akşam 300 er mg efexor sabah elli mg öğlen elli mg lamictal. sabah öğlen akşam ikişer tane rivotril ve ritalin. sabah 100mg akşam 100mg sülpir. yatarkende 90mg tolvon 4atarax 50mg belok. birde bitkisel solgarın nero nutrients kullanıyorum. geçmişte çok uyarıcı kullandım. belki sebebi uyarıcıların beyne verdiği zarardan bu sıkıntıyı cekiyorum. dikatimi toparlamam için ne yapmalıyım ne kullanmalıyım doktorumun elinden fazla birşey gelmiyor. bana yardımcı olup tavsiyelerde bulunursanız sevinirim. saygılar

Amfetamin kullandıysan şimdi sana ritalin vermesi saçma olmuş aynı etkiyi yapıyor.. Yani bunlar kullandığında dikkatini toplar ama yokken aynı dikkati veremessin işlerine

Yorum

Bana göre Dikkat eksikliğiniz kullandığınız ilaçlardan

Merhaba Ercanahmet, aramıza hoşgeldin,

Bana göre Depresyon ve madde bağımlılığı ayrı hastalıklarsada birbirlerini davet edici, tetikliyici bir ilişki durumundadırlar.. Bağımlılık tedavisini yapan uzman doktorlar bu işikiyi diğer doktorlardan daha iyi bileceklerinden bağımlık tedavisinden sonra çıkacak depresyonu daha etkili tarzda tedavi edebileceklerini ummaktayım.

İstanbul’da uyuşturucu ve alkol bağımlılığı tedavisinin en etkin ve bilinçli şekilde uygulandığını bildiğim iki yer var. Biri devlete ait Bakırköy Ruh sağlığı hastenesindeki adını doğru hatırlıyorsam Anatem merkezi. Diğeri ise Zeytinburnundaki Balıklı Rum hastanesi arazisi içinde bulunan Anatolia Klinikleri. Bu iki yerdeki doktorlar depresyon dahil genellikle bu iki bağımlılık üzerinde çalışmakta olduklarından Memory Center dahil diğer kuruluşlardaki doktorlara nazaran çok daha fazla tecrübeye sahiptirler. Memory Centerdeki doktorunuzun elinden fazla birşey gelmemesi bu yüzden olabilir.

Kullanmakta olduğunuz ilaç çeşitlerini çokluğuna ve dozlarının yüksekliğini hayretle karşıladım. Dikkat ve konsantrasyon eksikliğize geçmişte kullandığınız uyarıcıların sebeb olması mümkünsede daha çok bu rahatsızlığınıza karşı kullanmak üzere yazılmış ilaç çeşitlerinin fazlalığına ve yüksek dozlarının sebeb olduğuna inanmaktayım.

Size tavsiyem dr Oğuz tanın haberi olmaksızın bağımlılık tedavisinde uzmanlaşmış ikinci bir doktora görünüp burada yazdıklarınızı kendisine anlatmanızdır. Bunu iki şekilde hal edebilirsiniz birincisi doğrudan doğruya bir yolunu bulup Anatolia kliniklerininde uyuşturucu konusunda en tecrübeli doktorun kim olduğunu öğrenip bu kliniğe giderek kendisini ziyaret etmeniz.
      İkincisi Bu kliniklerin şefliğini yapmış fakat iki hafta önce oradan ayrılmış Psikiyatri uzmanı Prof. Dr.Mahsur Beyazyüreği Link1 den adresine erişeceğiniz muayenesinde ziyaret etmeniz.

Link1: http://www.mansurbeyazyurek.com/?

Anatolia klinikleri hakkındaki bir yazıya Link2’den erişebilirsiniz.

Link2: http://www.ailem.com/templates/library/1730.asp?id=8146

Üçüncü bir yol Bakırköydeki Anatem merkezini ziyaret ederek bir yolunu bulup madde bağımlılığı konusunda en tecrübeli doktorun kim olduğunu öğrenip muayehanesinde veya hastanede kendisine ziyaret etmenizdir.

Geçmiş olsun U34

Not:
      Burada yazdıklarım doktora danışmanın yerine geçemez.
      Çaresizseniz Çare sizsiniz. U34

Yorum

uyuşturuculardan kurtuldum hiç aramıyorum.

umut bey merhaba uyuşturuculardan kurtulalı yani sentetik olan lardan kurtulalı 4 sene oldu. alkolle esrarıda uzun süredir içmiyorum ve aramıyorum. npistanbul hastanesinde 23 gün yatılı tedavi gördüm zaten 10ay önce . benim endişem bende kalan hasar dikkat eksikliğimin zamanla düzelip düzelmiyeceği. hastanede uyuşturucu birimide psikolokta nevzat tarhanda ve dört uzman doktor benimle ilgilenip iyice tedavi etmek için elinden gelenleri yaptılar. allaha şukur eskiye göre çok daha iyiyim. ama ritalini 3 yıldır kesemiyorum hastanede amatemde kalan arkadaşlar vardı. burası çok daha iyi dedikleride oldu. inşallah şifa bulurum önerilerinizi dikkate alıcam.

saygılar.

Yorum

İşleniyor...
        X