Duyuru

Collapse
No announcement yet.

kısa ve acısız

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• kısa ve acısız

aslında hiç yapmak istemediğim bir şeyi yapmak zorundayım. korkuyorum ama böyle olması gerekiyor... psikolojik bunalımdayım arkadaşlar. bu siteye 2-3 hafta önce üye oldum bu ilk yorurum... artık yaşamak istemiyorum. zaten rahatça yaşayamıyorum. eskiden neşe dolu bi hayatım vardı artık toplum içine çıkamaz oldum. bir sürü hastalıkla uğraşıyorum... aslında bunları niye buraya yazıyorum hiç bilmiyorum çünkü hiçbir faydası olmayacak. tamamen kronikleşmiş bi çok hastalığım var artık tedavi edilemeyecek hepside 2 sene içinde oluştu... intiharı gereksiz bulmuyorum artık çünkü zaten rahatça yaşayamıyorum... neyse... sadece en rahat intihar hangisidir onu öğrenmek isiyorum.. kısa ve acısız...

kısa ve acısız mı yanındada acılı lahmacun ister misin?

Yorum

valla hepsi acı dolu...hicbirinde basarili olamassin...denerken birde altına yapacan...onun için hiç deneme...hastanede üstünü soyuyorlar...insan rezil oluyor...burda bir çok insan var...seninle aynı sorunu yaşıyor...mesela ben...düzelmiyecem ...ömrümün sonuna kadar...ben müebbet yiyenlerdenim.

ya kısa bir süre sonra senin hayatını değiştirecek ilaç piyasaya çıkarsa...o zaman ne yapacan...boşuna hayatından olcan...bilim çok ilerledi...ben takip ediyorum...bekliyorum iste.

sende bize katıl derim

Yorum

Orjinal yazı sahibi: bonnie
        bence buraya yazabildiysen hala ufak da olsa bir umut vardır. aslında sen ölmek istemiyorsun, herşeyden çok yaşamak istiyorsun ama yaşadığın sıkıntı ve hissettiğin acıdan kurtulamadığın için başka yol göremiyorsun. bu gerçeği kabul etmen önemli. bunun farkına varırsan, yaşamayı aslında istediğini de kabul edebilirsin. bunu kabul etmek ilk aşama bence iyileşmenin önemli bir aşaması.
        sana yardımcı olabilmemiz için bazı şeyler sormak istiyorum sana:
        -2 senede oluşan sıkıntıların tam olarak neler?
        (2 senede oluşmuş birşeye bence kronik demek erken)
        -tedavi edilemeyeceğine kim karar verdi? doktor mu dedi tedavi edilemez diye?
        gözlerimde, cildimde, kemiklerimde ve en son kafamı şişiren boğazıma iğrenç pislikleri dolduran ve ağrısından uyutmayan sinüzit yeterlidir. daha detaylı yazmak istemiyorum. hepsi de tamamen hayat boyu çekeceğim hastalıklarmış...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: wednesday
          bence buraya yazabildiysen hala ufak da olsa bir umut vardır. aslında sen ölmek istemiyorsun, herşeyden çok yaşamak istiyorsun ama yaşadığın sıkıntı ve hissettiğin acıdan kurtulamadığın için başka yol göremiyorsun. bu gerçeği kabul etmen önemli. bunun farkına varırsan, yaşamayı aslında istediğini de kabul edebilirsin. bunu kabul etmek ilk aşama bence iyileşmenin önemli bir aşaması.
          gözlerimde, cildimde, kemiklerimde ve en son kafamı şişiren boğazıma iğrenç pislikleri dolduran ve ağrısından uyutmayan sinüzit yeterlidir. daha detaylı yazmak istemiyorum. hepsi de tamamen hayat boyu çekeceğim hastalıklarmış...
          bendede var...ama o yine sorunlarimin arasinda en kücügü

Yorum

Orjinal yazı sahibi: wednesday

geçmiş olsun dostum buda gelir buda geçer...

Yorum

hç tavsiye etmiyorum intihar düşüncenden vazgeç canı veren sen degilsin alanda sen olmazsın emin ol _işin kötü kısmı bir de daha kötü olursun iyice çıkmaza girer _çektigin acılara şükreder duruma gelirsin _ bu ara ben deneyimliyim ve şu anda burda sana yazıyorum çok şanslıyım degil mi_? yaşıyorum ve çaba harcıyorum

Yorum

evet rahatça yaşayamıyorsundur seni anlıyoruz çünkü bizlerde yaşıyoruz
                emin ol ki bir gün bunlar geçecek buna inanman lazım geçmesede hafifleyecek ama itihar edersen kısa ve acısız olmaz ki çünkü o senin canın ve sana emanet ve bununda öbür dünyası var vebali çok büyük ...
                haklısın insan bazen o ruh halindeyken düşünebiliyo ama ayakta kalmayada mecbur sakın yapma sorunlarını paylaş bizlerle rahatlarsın biraz tabi anlatabiliyorsan kolay değil çünkü

Yorum

wednesday sadece on saniye bir parmağını ateşein içinde tut ve sonra karar ver bence. Bu dünyanın azabımı daha büyük ahiretinmi. İnşallah öyle birşey yapmazsın kardeşim.İnan senden daha kötü durumda olanlarda vardır onlar nasıl dayanıyorlar? Hem niye yazmıyorsun, yazdığın zaman çok rahatlarsın. Devamlı paylaş dertlerini içinde bıraktıkça daha kötü olursun. Kendine şans ver.Bu arada ben bir ara çok araştırmıştım en acısız ölüm hangisi diye ve boğulmaya karar vermiştim taki boğulurken insanın neler yaşadığını öğrenene kadar.

BOĞULMADA PANİK YAŞANIYOR,
                  YÜKSEKTEN DÜŞMEDE KALP PATLIYOR

Boğulma: Kişi ilk anda büyük panik yaşıyor. Nefesini tutuyor. Ardından su ciğerlerine doldukça bir yanma ve yırtılma hissi duymaya başlıyor. Son olarak hissettiği şey ise sakinlik ve dinginlik oluyor. Oksijen alamadığı için bilinci kapanıyor, ardından ölüyor.
                  Hayat Dediğin, Allah İçin Değilse; Ne Çıkar Kainat Önünde Eğilse!...

Yorum

bazen çektiğim ruhsal acıların ölümle son bulacağımı düşünüyorum çünkü bazen her saniye ölüyorum.. ancak daha sonra hayatta kalmak için daha geçerli nedenlerim var bu nedenler bu acıları çekmeye değer diyorum.. bunlar nelermi? öncelikle inançlı olduğumdan ötürü ölmeme karar verecek zamanı tayin etmek benim haddim değil.. sonra beni çok seven bir ailem ver ben canıma kıyarsam yaşayacakları ızdırap katlanılmaz olur.. hepsinin yerine ben acı çekerim hem altı üstü ortalama insan ömrü 70 civarı değilmi.. en fazla 40 sene bilemedin 50 sene yaşarım.. bu çok daha kısada olabilir.. ve buna benzer başka nedenler... diyeceğim o ki arkadaşım; seni çok iyi anlıyorum ama yaşamak hakkımızı kullanmalıyız öyle yada böyle...
                    :?
                    hassas ruhlar terazisi

Yorum

ölmek her şeyin çözümü gibi görünebilir
                      intihar diye bir seçenek var ancak öldüğün zaman ailenin arkadaşlarının senin ölü bedeninle karşılaştığı anı düşün. Hayatlarının senin ölümünden sonra ne hale geleceğini, ne bitap halde yıllarca dolaşacaklarını belki ömürleri boyunca ara ara ağlayacaklarını... Kendimiz için yaşamak ne kadar zor gelse de onlar için yaşamaya çalışmalıyız.

Dertlerimiz, küskünlüklerimiz, acılarımız var... Hastayız belki ama inan ki her şeyin bir çözümü var...
                      "Geceleri karanlık diye Günü suçlama, kötülükler var diye hayata kan kusma" :: just be -----

Yorum

pes etcek kadar gucsuz olmamalısın ya hadi ama =) Kimse acı cekmıomu sanıosun...ölümü aklından cıkarsana sen! bu lanet hayattan gıdıp pes etmek ve sora daha b.ktn bı duruma dusmek mı ıstersın yoksa gercek bı savaşçı gıbı mucadele etmeyı mı!!!

Yorum

Wala sınırlendım yaa :evil: ala alaa. ölmiceksın kardesım acından olsende yasıcaksın var mı!!! hayat ne için var sanıyosun boyle engeller kurar sana cunku sen buraya savaşmak ıcın geldın bebeum okey? acı cekmek ıcın geldın zaten aaaaa! adam gibi savaş ya! korkak olma! pes etme!
                          ben acı cekmedım mı sanıyosun kımse hıssettıklerını hıssetmıo mu sanıosun peki benım farkım ne senden de mucadele ettım! erkek gbi savaş..

Yorum

saçma saçma düşüncelere kapılmışşın 60-65 yaşından önce asla intihar edilmemeli aslında hiçbir zaman böyle bir düşünceye kapılmamalı ama kapılanlar olabiliyo onlara tavsiyem 60 yada 65 e kadar aklınızın ucundan bile geçirmeyin.Daha görecek yapacak bir çok şey var gün gelecek mekanlar değişecek gün gelecek insanlar değişecek gün gelecek veledin biri sana baba diyecek bunlar güzel ve yeni şeyler birçoğumuz bunlardan alacağımız hazzı bile bilmiyoruz hayattan bunları yaşamadan gitmek en büyük günah...arkadaş sende hemen pes etme önümüzde uzun seneler var ve dünya gittikçe değişiyo senin şimdi imkansız dediğin şeyler 5 sene sonra günlük olağan şeyler haline gelecek..

Yorum

ben boşuna bu kadar lugat parçaladım o zaman

Yorum

İşleniyor...
                              X