Duyuru

Collapse
No announcement yet.

en zararlı davranışlar

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• en zararlı davranışlar

depresyon hastası hastalığında etkisiyle her zaman sakin kafayla düşünemez. farkında olmadan kendine zarar veren davranışlarına devam eder. kendi deneyimlerimiz ya da çevremizden gözlemlediğimiz kadarıyla depresyon hastalarının düştüğü hataları bulalım.
    fazla müzik dinleme, devamlı miskinlik yapma, ilaç kullanmama, fazla atıştırma vs. işte aklınıza ne geliyorsa..

bu başlığın hepimize faydalı olacağını umuyorum. hadi bakalım.

Orjinal yazı sahibi: bonnie
    düşünmek, düşünmek, düşünmek. depresyon hastasına en kötü gelen şey budur.
    ne diyeyim ki şimdi ben=)

bende birkaç şey yazayım..

*sürekli atıştırmak. bir arkadaşın çektiği kısa filmde kendimi izlemesem ne kadar kilo aldığımı hiç anlamayacaktım galiba. çok yemeyin arkadaşlar. o kadar derdin içinde ne alaka diyebilirsiniz ama, 100 e yaklaştıkça göreceksiniz ki bu da bir sorun. ben şimdilik 90 ım. çevrenizdekilerin konuyla ilgili yapacakları yorumlar canınızı sıkabilir.

*okulu ya da işinizi aksatmayın. ya da test amaçlı aksatın. bir süre sonra işlerin daha da kötüye gittiğini, kafanızı dinleyecek vakit bulamadığınızı farkedeceksiniz. yıl içinde çalışmayan öğrencinin sınıfta kalıp yaz tatilini mahvetmesini düşünün. çok güzel bir şey değil mi?

*internet bağımlısı olmayın. bağımlı olmak isterseniz olursunuz arkadaşlar. bırakmak ister daha doğrusu bırakmak zorunda kalırsanız da bırakırsınız. interneti hayatın merkezi haline getirmeyin.

*hayatı daha anlamsızlaştıracak şeylerden (saçma sapan dizi/film/müzik vs. den bahsediyorum) uzak durun. mesela bir linkin park dinleyip hoplayıp zıplamak size bir şey kazandırmaz. ama anathemanın çaldığı her şarkıdan sonra yeni bir insan çıkar ortaya. anathema biraz yanlış bir örnek oldu ama herneyse..

*haftada bir kez de olsa spor yapın. spor harbiden güzel bir şey. çünkü spor yaparken aklınıza başka bir şey gelmiyor. oynadıkça eğleniyor, birşeyleri başarmış olmanın mutluluğunu yaşıyorsunuz.

falan filan. ben aklıma geldikçe yazarım. herkesten bekliyoruz birkaç öneri.

Yorum

Rahatsızlığını kabul etmeyip, gerçeklerden kaçınmak en kötüsü olur...

Yorum

eğer yaptığınız yanlışları farketmezseniz o yanlışları hayatınızdan nasıl çıkarabilirsiniz ki? tembellik yok arkadaşlar

*ilaçları bağımlılık yapar diye kullanmamak da çok kötü bir şey. ben kullanmadım mesela. ama iki korkum vardı. birisi bağımlılık mevzusu. diğeri de ilaçla iyileşiyor olmak istemememdi. cahillik işte perşembe den itibaren tekrar başlayacağım ilaçlarıma. sizde düzenli aralıklarla doktora gidip ilaçlarınızın dozunu vs. ayarlatın. psikiyatrist konuşmasıyla size rahatlatamıyorsa bile vereceği ilaçlara ihtiyacınız var.

Yorum

ertelemek..
          en çok yaptığım bu..planlar yapmak ama uygulamadan kaçmak..
          şu anki ruh halim gizli yada örtülü depresyon benim.

Yorum

ve geçmişe yoğunlaşmak..bir de bu var..

Yorum

doğru şeyler düşünüp doğru şeyler yapabilsem ben zaten dprsyn hastası olmazdım :roll:

Yorum

just be

--------- kaçmak
                hayattan, okuldan, iş bulmaktan, sabahları uyanmaktan, bir şeyler yapmaktan, sorumluluklarından, hayatının gerçeklerinden...

kaçtıkça üstüne gelir her şey, hiçbir şeyi çözmeden devam eder hayat...

hiçbir şey yapmamak da bir şey yapmaktır... diyerek kendini kandırmak...

seçim yapamamak, yürürken dünya kendi halinde durup ona bakmak gibi

--------- kendine işkence eder gibi sevdiğin hoşlandığın şeyleri yapmamak
                zevk aldığın şeyleri müziği sevdiğin yemeği kendine unutturmak

--------- başkaları gibi olmaya çalışmak, kendini beğenmemek, yetersiz hissetmenin tohumlarını atmak
                "Geceleri karanlık diye Günü suçlama, kötülükler var diye hayata kan kusma" :: just be -----

Yorum

benim en rahatsız olduğum şey ;kararsızlık,sürekli fikir değiştirmek,vazgeçmek,2 tane üniveriste bıraktım mesela zorla da olsa yapmalıydım herkes bi yerlere geldi ben ne kadar zeki bi kız da olsam yapamadım
                  herşeyden çabuk sıkılmak ve çabuk yorulmak,zevk alamamak,hayatı takmamak yani
                  x/X/x{paranoid dunya}x/X/x

Yorum

hiç bir şeyi takmıyormuş gözüken insanlar geceleri isyan eder hayata...

Yorum

uykusuz kalmayın. (birkaç yıl öncesinden bahsediyorum) sevdiğim saydığım bir yazar kitabında büyük depresyonların sebeplerinden birinin uyku problemleri olduğunu yazmıştı. ben dedim tabii kendi kendime hocam abartma, hocam ne alakası var. birkaç yıl sonra yani bugün tekrar düşünüyorum da. arkadaşlar uykusuz kalmayın. dünya dursun siz yine uykusuz kalmayın.

Yorum

ewet bencede uykusuz olunca daha bi agresif olyo insan. kendimden bilyom ve ardık düzenli uyuyorum ilaç lara gelince ii geliyorlar, almamız gerek te :S bağımlılık yaptıkça faydası kalmıyo ki... doz arttırıyon sonra yine doz arttırıyon bu hep böyle gidiyo... hayat boyunca içmekte insanı daha çok çökertiyo... yani iimi kötümü ben karar veremedim ?''

bende tüm hayallerimden vazgeçtim artık ne yaptığımı kendimde bilmiyorum. geçen gün test çözdüm son derece majör depresyon çıktım :S ne diyebilirimki ilaç ta kullanıyom 1 ay ii geldi şimdi yine eski halime döndüm... bi işe yaramyo kafada bitmedikçe de işe yaramaz diye düşünyorum onu da nasıl bitiricem bilmiyorum

Yorum

Kendime değil de başkalarına zarar verebiliyorum. Özellikle agresiflik tavan yapıyor ve etrafıma bağırıp çağırabiliyorum.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Vilmorin
                            Kendime değil de başkalarına zarar verebiliyorum. Özellikle agresiflik tavan yapıyor ve etrafıma bağırıp çağırabiliyorum.
                            bendede var ve ben müzik dinlemeyi çok severim her sinirlendiğimde sevdiğim şeyleri dinleyip sakinleşirim... sanada tavsiye ederim sevdiğin kolay bi şeyler yap ii gelir kafanı dağıt

Yorum

Re: en zararlı davranışlar

Orjinal yazı sahibi: kinder
                              depresyon hastası hastalığında etkisiyle her zaman sakin kafayla düşünemez. farkında olmadan kendine zarar veren davranışlarına devam eder. kendi deneyimlerimiz ya da çevremizden gözlemlediğimiz kadarıyla depresyon hastalarının düştüğü hataları bulalım.
                              fazla müzik dinleme, devamlı miskinlik yapma, ilaç kullanmama, fazla atıştırma vs. işte aklınıza ne geliyorsa..

bu başlığın hepimize faydalı olacağını umuyorum. hadi bakalım.

herşeyi kafaya takma,kolay kolay ağlayamamak(insan ağlayınca zehirini dışarı atıyor,ağlayamayıncada içine attığından dolayı) depresyona girebiliyor...

Yorum

İşleniyor...
                              X