Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Bu durumda ölmek çözüm mü?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

Her “BİR”imizin değeri var. Bu sistemde, belirli bir amacı biz farkında olmasakda belirli bir amacı... her birimizin kişisel menkıbesi var gerçekleştirilmeyi bekleyen, biz farkında olmasakda bile bir kişisel menkıbemiz var...
    Bir belgeselde görmüştüm bir kelebeğin kanat çırpışının ne kadar değerli olduğunu öyleki onun yaydığı minik hava dalgası’nın küresel ısınmaya, enerjiye, insanlar üzerinedeki etkisine... ne kadar da çok etkisi varmış... bin kelebek hayattan sıkılıp intihara kalkışsa...
    Bir hayvanın varlığı bizim ruhumuzu nasıl etkiliyor... İnsanın varlığı mı? Tartışmaya bile gerek duymuyorum...

Yorum

arkadaslar sabır inanın tüm kötü günler geciyor
      sonra hiç yasanmamıs gibi oluyor

ve inanç

unutmayın herkes kendının avukatı bu hayatta

savunun düşlerinizi umutlarınızı geleceğinizi

ipi boyna gecirmek bi saniye
      ama ya yaşamak için qögüslemeye bide yarışa girin içindeki cocukla

isterseniz şiir yazın olmadı sarkı söyleyin bi çiçek alın kendiniz için
      koklayın sevdiklerinizi ödüllendirin onları sevindirin

göreceksiniz hayat sewdiklerimizle güzel

ki bizlerde kendimizi sewmeliyiz bu yüzden ...

Yorum

.................
        Last edited by hale46; 04-07-2015, 07:24 AM.

Yorum

..................
          Last edited by hale46; 04-07-2015, 07:26 AM.

Yorum

.......................................
            Last edited by hale46; 02-07-2015, 02:37 AM.

Yorum

şimdi tüm mücadele et mesajları anlamsız geliyor, çünkü mücadele etsem nolucak diyorsun.. okul bitse nolucak, iş bulsam nolucak, hatta mutlu olsam nolucak.. mutluluk anlamını yitirdiği, sende karşılığı kalmadığı için sadece bi kavramdan ibaret.. sanki iliklerine kadar hissedemiceksin onu hiçbi zaman.. ve hayatın hep bi anlamsızlığı olacak gibi.. neden, ne için, özellikle şu ne için sorusu kafanı kurcalayacak.. diğer insanlara bakıp şaşıracaksın, bunlar bu enerjiyi nerden alıyor, nasıl mutlu oluyor, neden mutlu oluyor ki..

hala bu duyguların "gerçek ben"e mi yoksa "depresif ben"e mi ait olduğunu çözemedim.. bu hayatın hep bi anlamsızlığı var mı yoksa depresyondayım da ondan mı böyle hissediyorum bilmiyorum.. 2 yıl yaşadım bunları, hayata üşendim resmen, çok yoğun yaşadım bu tatsızlığı.. şimdi biraz daha iyiyim ama neden ben de bilmiyorum. sanırım hayat böyle bi şey, bi iyi oluyorsun bi kötü, sonuna gelene kadar bir şey anlamıyorsun, kural, fikir, yasa geçerli değil.. zamanın getirdiklerini yaşıyorsun ve zamanı tüketiyorsun.. seni çok iyi anladığımı düşünüyorum, yakın zamanda hayattan zevk almanı sağlayan tek bi şey de olsa keşfedersin umarım.. hale'ye hak veriyorum, zor ve anlamsız gelse de ve hatta umutsuz gelse de yardım almayı dene en azından. şu, hayatımızı güzelleştirecek denilen şeylerden yap, bi kitaba başla, spora başla, erken kalk.. zorla kendini, anlamı yok ama belki daha iyisi olur diye zorla.. şu zamanı bi şekilde geçireceğiz, bari bu kadar acı çekmeyeyim diye zorla.. yarın hayat daha anlamlı olmayacak ama zaman en azından daha hızlı akacak..

Yorum

yaşamaya değer ne çok şey var :!: ferk etmek lazım, çoğu zaman ölümle burun buruna geldiğimizde daha yapacak ne çok şey olduğunu görüyoruz.
                dene istersen :lol:
                <div align="center">her seciş&nbsp; bir vazgecistir, her vazgecis bir kaybedistir</div><br />

Yorum

İşleniyor...
                X