Duyuru

Collapse
No announcement yet.

2 yıl sonra yine depresyon

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• 2 yıl sonra yine depresyon

herkese selam.

2 yıl sonra yine depresyondayım. lustralle hayata döndükten sonra ve lustral beni terk ederken hafif bir düşüşe geçtikten sonra hayata yine dönmüştüm. lustralle travmatik denilebilcek bir dizi olayı rahatlıkla atlattım , lustralle düşüşü yaşadıktan sonra yaşadığım acılar derinliğini yitirmişti. ancak kafa hala aynı kafaydı. sanırım terapiye devam etmek gerekiyordu. neyse o dönem o şekilde kapanmıştı. sonrasında yani şu an, bir dizi olay daha yaşadım, farklı renklerde ama aynı tatda aynı duygusal bunalıma girip kabuğuma çekildim. istifamı verdim. 2-3 haftadır cipralex ve rivotril kullanıyorum. doktorum terapi şart dedi. depresyon dedi. depresyon falan değil biliyorum. ilaçla çöüzlecek şeyler olmadığını da biliyorum. yine, ilaç bana yapay bir mutluluk getircek (yani öyle umuyorum) bu dönemi bu şekilde atlatacağım. neyse arkadaşlar, aranızda bu cipralexi kullanan varsa, biraz konuşmak isterim. gerçi bu konuşacaklarımı zaten yarın doktoruma gittiğimde de konuşacağım, ama yine de burada,birileriyle dertleşmek beni biraz daha rahatlatacaktır. biliyorum her ilacın her bünyede etkisi faklıdır, ama ben bu sıkınıtya dayanamıyorum!!! sabahları bir hap alıyorum, ve öğleden sonraları yaşadığım sıkıntı beni sanki olduğumdan daha da kötü yapıyor. yerimde duramıyorum, yatsam yatamıyorum, ağlasam dicem, artık gözlerimde kalıcı bir şişlik kaldı ağlamaktan. tam bir pörtlek oldum. en yakın arkadaşlarım ve ailemden başka kimseyle görüşemiyorum. ah şu sıkıntı olmasa.. bi de beni bu duruma sokan bu düşünceleri, hatıraları, insanları düşünememe , def etme gibi yetim olsa... çok şey istiyorum galiba

Merhabalar,

Yazdıklarınızın tamamını okudum...Depresyonunuzun 2 yıl aradan sonra tekrar nüksetmesinden dem vuruyorsunuz..

Depresyon ruh hastalıkları kategorisinde atlatılması en kolay olan ve en hasar veren en uzun seyirli olanlardan biridir...

Depresyonu yenmek imkansız değil,kesinlikle değil..Tedavi yöntemleri hakkında yeterince bilgi sahibi olmak,hastalığın belirtilerini iyice öğrenmek ve kişisel farkındalık oluşturmak,doğru tedavi yöntemlerini kullanarak tedavi olmak hastalığınızın tedavi sürecine çok büyük olumlu etki edecektir..

Burası dertleşmek için doğru bir yer diyebilirim,brada size yardımcı olacak bir sürü arkadaşımız var,hatta birçoğu yıllar önce sıkıntıları yüzünden b siteye üye olmuş ve daha sonra hastalığını yenip şimdi aramızda eskisinden çok daha sağlıklı olarak paylaşımlarına devam ediyor..

Paylaşımlarınızı esirgemeyin,emin olun yardımcı olan birileri mutlaka olacaktır ..
    Olmadığın insan olarak sevilmektense, olduğun insan olarak nefret edilmek iyidir.

Yorum

Terapi görmeniz gerekiyor . İlaç tedavisi sizde kalıcı bir iyileşme sağlamamış. Sebebini ileride anlayacaksınız

Eğer terapi alamıyorsanız , size aşağıdaki kitapları okumanızı ve 'çalışmanızı' tavsiye edebilirim.

İyi Hissetmek , David Burns -- Psikonet Yayınları

Evinizdeki Terapist -- Altın Kitaplar

Akılcı Yaşam Kılavuzu, Albert Ellis ve Robert Harper -- HYB Yayıncılık

Yorum

teşekkürler

evet, sorunları çözmek için öncelikle onların farkında olmak gerekiyor. 2 yıl önce tek derdim o ruhsal bunalımdan çıkmaktı. farkındalığım artık daha yüksek. o zamanlar terapi alma fikri çok da üzerine durduğum bir şey değildi. ilaçlarımı alayım yeter diyordum. şu ansa aksine, terapinin bana kalıcı fayda getirceğine, kendimi daha iyi tanımama sebep olacağına inanıyorum. çok da bir bilgim olmasa da deneyimlerimden yola çıkarak söyleyeceğim tek şey; kafayı değiştirmedikten sonra ilaçların çok da fazla bir etkisi olmadığı. ve asıl zor olan kafayı değiştirmek sanırım.
        2 yıl önce lustrale adeta kurtarıcım gözüyle bakmıştım, sonrasındaysa, kurtarıcım beni terk edip gitmişti, ve hüsran içerisinde kalmıştım
        artık ilaçlara kurtarıcı gözüyle falan bakmıyorum, daha nitelikli bir hayat için benim çaba göstermem gerektiğinin farkındayım.

Yorum

psikoterapiye ihtiyacınız var

Yorum

İşleniyor...
          X