Duyuru

Collapse
No announcement yet.

PSİKOTİK DEPRESYON

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• SEVİNÇ KAYA
    adlı üyemiz PSİKOTİK DEPRESYON konusunu başlattı

PSİKOTİK DEPRESYON

Olumsuz düşünceler ve ses duyma durumum var.Sanki biri bana hep kızıyor gibi sesler duyuyorum.Hatta küfür ediyorlar diye duyuyorum.Umursamamaya çalışıyorum ama bu durum beni çok rahatsız ediyor.Psikotik depresyon deniyor buna ve ben nasıl başa çıkacağımı bilmiyorum.Lithuril ve risperdal kullanıyorum ve uykusuzluk sorunum var.Bir de üstüne sesler...sıyırmamak elde değil.

• maverick7881
    replied
    Merhaba ilk önce kendi düşüncelerimi söylemem gerekiyor.Psikotik özellikli depresyonlarda bu duyduğunuz sanrılar gayet normaldir rahat olun aslında hepimiz duyuyoruz bunları sadece depresif belirtiler olması lazım korkmanıza gerek yok ve de ilaçlarınıza baktığımda lithuril ve risperdal var yoksa antidepresan bir ilaç kullanmıyormusunuz eğer kullanmıyorsanız tedavi de bir aksaklık olabilir?

Leave a comment:

• hakan_yel
    replied
    bende yaklaşık 5 yıl önece psikotik depresyona girdim.zordu ya banda kulağıma sesler geliyodu kendi kendime mırıldandığım zamanlar oluyodu.bana solian 400 mg ve cipralexvediler.sesler 5-10 gün içinde kayboldu.ama şu geçmişi yaşıyormusun gii hayaler geliyodu aklıma sankibi sıkıntı.ama oda 2 ay içinde yarıdan çoğu azaldı 2 sen eiçinde çok büyük ölçüde kayboldu.o sıra üniversiteyi bitirdim.hala solan kullanıyomama 150 mg

Leave a comment:

• Guest's Avatar
    Guest replied
    Orjinal yazı sahibi: nemesiskm
    Orjinal yazı sahibi: hale46
    bir kere de bir hastayı tamamen iyileştirsinler dişimi kıracağım ya :evil:
    iyileşen çok hasta gördüm..bende iyileştim sonra tekrar madde kullanmaya başladım sonra tekrar ilaçlar sonra yine madde..o yüzden bana bakarsan benim saçmalığımdan hala buralardayım..
    hayır tedavi edilmemişsin o yüzden buralardasın..eğer edilseydin tekrar madde kullanmazdın..

Leave a comment:

• nemesiskm
    replied
    Orjinal yazı sahibi: hale46
    iyileşen çok hasta gördüm..bende iyileştim sonra tekrar madde kullanmaya başladım sonra tekrar ilaçlar sonra yine madde..o yüzden bana bakarsan benim saçmalığımdan hala buralardayım..

Leave a comment:

• acme
    replied
    slm..

Lithrul ve risperdal'in sizi rahatlatıyor olması lazım,heleki risperdal etkili bir sakinleştirici,uyku sorunu ilk ilaca başladığınız zamanlarda oldukça yapabiliyor;ancak ilerliyen dönemlerde oldukça rahatlatıcı etkisi oluyor ve uyku sorununuzda kalmıyor yani bol bol uyuyorsunuz.

Bilemiyorum ama sizde belirtmemişsiniz eğer ilaç kullanmaya yeni başladıysanız ilk 4-6 hafta arasında buşikayetler olabiliyor.Umarım enkısa zamanda sağlığınıza kavuşursunuz.

Sağlıklı ve mutluluk dolu günler dilerim.Sevdikleriniz ve dostlarınız hep sizinle olsun..

Leave a comment:

• Guest's Avatar
    Guest replied

Leave a comment:

• BUTU
    replied
    Re: PSİKOTİK DEPRESYON

Orjinal yazı sahibi: SEVİNÇ KAYA
    Olumsuz düşünceler ve ses duyma durumum var.Sanki biri bana hep kızıyor gibi sesler duyuyorum.Hatta küfür ediyorlar diye duyuyorum.Umursamamaya çalışıyorum ama bu durum beni çok rahatsız ediyor.Psikotik depresyon deniyor buna ve ben nasıl başa çıkacağımı bilmiyorum.Lithuril ve risperdal kullanıyorum ve uykusuzluk sorunum var.Bir de üstüne sesler...sıyırmamak elde değil.
    ilaca yenimi başladınız?rahatsızlığınız ne zaman başladı

Leave a comment:

İşleniyor...
X