Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Bu tablo neye işarettir ?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Bu tablo neye işarettir ?

merhaba,
    Çok değer verdiğim bir arkadaşım var.. Çok güzel olan bir birlikteliği yaşarken nedensiz yere benden soğumaya başladı.Birçok araştırmalar yaptım,bazı bulgular elde ettiysem de tam olarak işime yaramadı.Beni çok sevdiğini söylüyor.Ben onun bu sevgisine karşılık verip de kucak açtığımda bir müddet çok güzel giden ilişki yine onun anlaşılmaz tavrı ile sona eriyor..Artık seni sevmiyorum,aramızda herşey bitti diyor.. Ben de üzerine gitmiyorum..Aradan biraz zaman geçiyor,mailler ve telefonların arkası kesilmiyor.. Seni çok seviyorum neden böyle yapıyorsun ,benden iyisi mi bulacaksın vs.. buna benzer birçok cümle yazıyor ve telefonda söylüyor. Ben de kendisine ilişkiyi kendisinin bitirdiğini hatırlaması gerketiğini söylediğimde benim sağım solum belli olmaz diyor. Bunu son zamanlarda sıklıkla yaşamaya başladık.Ve ben her seferinde ona yeşil ışık yakıyorum.Çünkü kendisi yetiştirme yurdunda büyümüş sevgiye aç bir bayan..Orta yaşında insanlarız.Doktora gitmeyi önerdim beni salaklıkla ve hastalıkla suçladı.. Ne yaptıysam başarılı olamadım. Dün ak dediğine 3 gün sonra kara diyor.. Kendisine daha önce söylediklerini hatırlattığımda ise "yani dün ak demiştin,bugün kara diyorsun" dediğimde bana çok kızıyor.Bunları benim yüzüme vurma sinir oluyorum diyor.. Bana yardım edebilecek veya konu hakkında fikir verebilecek arkadaşlardan ciddi anlamda destek bekliyorum.. Teşekkür ederim..

.......

merhaba bipolar olabilir çünkü bende bipolarım günüm günüme uymuyor...normalde manik ve depresif durumlar uzun sürer ama bazen mix yani karşık olabiliyor veya kişilik ekseninde düşünce bozukluğu olmuş olabilir...kesinlikle doktor tavsiyesi lazım yoksa ilişkinizi yürütemezsiniz..

Yorum

Arkadaşınızın tedavi görmesi gerekiyor. İhmal etmeyin

Yorum

psikolojik sorunları olduğu belli..
        aynı durum bende de var..benimde bir günüm diğerine uymuyor
        ama hatırlıyorum tabiki..düşüncelerim sıklıkla değişir.ben depresyon hastasıyım.ama mutlaka doktora gitmeli ılımlı yaklaşın zaman tanıyın mutlaka gidecektir
        x/X/x{paranoid dunya}x/X/x

Yorum

Bu tablo neye işarettir ve ne yapabilirsiniz?

Sayın Teacher09,

Bana göre, size karşı yaptığı anormal davranışları nedeniyle, benim sağım solum belli olmaz diyen bir bayanla merhametinize istinaden ilişkinizi devam ettirmekle kendinizin geleceğini tehlikeye sokmakta, bir nevi ateşle oynamaktasınız. Doktora gitmeyi önerdiğinizde, sizi salaklıkla ve hastalıkla suçlayarak size karşı saygısızlık yapması da cabası.

Mazallah bu bayının hamile olduğunu, ve netincesinde mecburen evlendiğinizi düşünün, Evlenişinize hayat boyu pişman olacağınızdan eminim, çünkü kendisi anormal bir insan.

Diyelimki kendisi tedavi gerektiren bir ruh hastası ve tedavi olmayı şimdi veya evlendikten sonra kabul etti. Ruh hastalıklarının tedavisi çok uzun süre alabilir, ve tekrar nüks edebilir. Ruh hastası bir kadından doğacak çocuklarında ilerde ruh hastası olma riski vardır.

Bu nedenlerle ve vakit yakınken bir an evvel, ağlasada sızlasada, kendisine katı yürekle davranıp, ilişkinizi kesip ateşle oynamaya son verin, anormal olmayan bir bayanla arkadaşlık kurmaya çalışın derim.

Ayrıca Bonie’nin yorumunda yazdıklarına tamamen katılmakta olduğumu ifade ederim.

Bu başlığınızı neden ilişkiler yerine depresyon forumunda açtığınıza merak ettim. Ne dersiniz, yoksa bu bayanla olumsuz ilişkileriniz yüzünden, daha şimdiden kendinizi depresyona mı sürüklediniz? Yoksa arkadaşınızda manik-depressif (bipolar) hastalığı olabileceğinden mi şüphelendiniz? Bipolar hastalığı belkide ömür boyu, ilaç tedavisi gerektirebilecek bir hastalıktır.

:idea: U34
          Çaresizseniz Çare sizsiniz. U34

Yorum

....

Ben genel anlamda bir sorunu iletmeye çalıştım. Bu soruna uygun bir kategori elbette ki vardır. Bu sorunun kaynağını bulmak ve destek almak için yardım istedim. Konu hakkında yardımcı olan herkese teşekkür ederim..

Yorum

İşleniyor...
            X