Duyuru

Collapse
No announcement yet.

7 sene oldu hala acı!

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• maverick7881
    replied
    Son 5 senedir efexor bünye iyiyimiş esinefe,onu ben de kullandım ama ne çare kaldırmadı bünye ,artık ilaçları beynim kaldırmıyor kullanamıyorum,bu da devamlı 6 senedir kimyagerlerin bulduğu en iyi kimyasalları yutturdular bize beyin kalmadı ki kullanamıyorum hepsinin tadını biliyorum .Ha bu arada antidepresan bağımlılık yapmazdı ya peki bende niye yaptı ne denedilerse paroksetin(paxil) i bıraktırmadılar sayın dr larımız xanax i bile paxil kadar aramıyorum ama artık bi şeyi öğrendim düzenli ilaç tedavisi yok 6 ay kullan sonra nüksleri inlemek için bir 6 ay daha bunlar ilaç firmalarının palavraları bu antidepresan üzerine dönen parayı bir de siz düşünün tabi ki bize yutturacaklar,hani beni düzeltti mi ve benim gibi milyonları tıp bir bilim ama beyin işini çözemiyorlar orda bir duruyorlar ne yazıyor bizim ilaçlarda etki mekanizmasının da ordan olduğu düşünülmektedir,düşünsünler bakalım bize de yuttursunlar ama ben artık bunlara inanmıyorum ya düşünün xanax ı çıkartırım hayatımdan ama paxil i asla.bu arda xanax da bir mücize alkölden bile iyi ama tedavi etmiyomuşşş diğerleri etti ya.Herkese şifalar,

Leave a comment:

• esinefe
    replied
    maverick7881

Arkadaşlar,
    maverick7881 gibi değilseniz onu anlayamayız belki de. Son 5 yılı efexorla devam eden 6 yıllık mücadele artık beni de bitirdi. Neler denemedik ki... Efexoru çok seven ve ondan bi türlü vaz geçmeyen doktorum, düşünsel ya da duygusal nitelikli denemek istediklerimizi (beyin dalgaları, bilinçaltı mesajları, kişisel gelişim ve mücadeleye dönük yöntem ya da kitaplar) duyduğunda hep aynı şeyi söyledi:"Anlamıyor musun senin hastalığın biyolojik, söylediğin yöntemlerle bi alakası yok ancak çok istiyosan yine de deneyebilirsin". Ve etrafta mücadeleyi bırakma diyen bi ton değerli insan...

Leave a comment:

• maverick7881
    replied
    Sadece depresyon geçebilir ama benim sorunum daha da farklı yani depresyon iyileşir ama ben de obsesyon da var bu tam iyileşmiyor nasıl bir beyiin yapısı varsa tam herşey iyiyken kendime yeni bir sorun buluyorum otamatikmen yani bi şeyler iyi gitsede değişmiyor.Yani ilk başıma geldiğinde bu olay çok korkunç bir şey ya bu üniversite 2. sınıfda dağıttı beni öle bir hale geldim ki tabiri buysa zıplattı.Ama bakıyorum da başlangıç oydu ama çocukken bile vardı bu bende ilkokula giderken 5-6 kere çantamda kitapları kontrol ederdim 300 m lik mesafede.Daha neler neler ama o zamanlar böyle şeyleri bilmediğim için fark etmiyodu,sonum bakırköyde şok a benziyor : gibi.Herşeyin dibine mutlu ol diyorum ama çare yok,bazı şeyler bizim elimizde değil.

Leave a comment:

• pozitifherif
    replied
    cvp

7 yıl

Leave a comment:

• ismailix
    replied
    yeniden sevmeyi dene ve odaklan

Leave a comment:

• reyhann
    replied
    maverick..anlatması belki çok kolay ama yaşaması çok zor şeyler bunlar..ama inanki eski şiddetini kaybediyor zaman içinde..yinede umudunu kaybetme..geçiyor..

Leave a comment:

• Guest's Avatar
    Guest replied
    evet maverick umutsuz olma herşeyin başı umut. İyileşebileceğine inanıyorsan mutlaka başarırsın.Nike nin dediği gibi olumlu düşenerek işe başla ve hiç pes etme gerisi çorap söküğü gibi gelir.

Acil şifalar diliyorum.

Leave a comment:

• Guest's Avatar
    Guest replied
    merhaba,
    benim depresyondan kurtulan bir arkadaşım var. hatta üniversitede bölüm birincimiz olmuştu. sanırım duygular beyin üzerinde çok etkili. pozitif düşünerek yaşamayı öğrenmelisin bence. ilaç tedavisi de gerekliyse ihmal etmemelisin. bununla mücadele etmenin yolları var. kendini salıverme. ilaçlar da doktorlar da ancak sen sağlam durursan yardım edebilir sana. geçmiş olsun.

Leave a comment:

İşleniyor...
X