Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Depresyon ile geçen 2,5 yıl

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

Ve doktor Paxil başladı...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: meddah View Post
      Ve doktor Paxil başladı...

Benim de anlatmak istediğim buydu

Paxil,paxera,zedprex,lustral,ileri ki safhalar için xanaz,olfrex,ciplarex hep aynı şeyler.

Ne demiştim dayıyorlar serotonin geri alım engelleyicilerini diye.

Okuyun ilacın prostektüsünü ya da üzerini

SSRI diye bir şey yazar.

Seçici serotonin Reuptuke İnhibitör

Yani seçici serotonin geri alım inhibitörü.

Daha da açarsam;

Serotonin isimli mutluluğa etkili olan nörohormon'un geri alınmasını engelliyor.Beyinde gereksiz olan hormonlar geri alınır yahut yıkılır.İçtiğin ilaç bunu engelliyor.Yani belli bir süre "dünyayı su basmış,ördeğin umrunda mı" durumu yaşıyorsun.

Karnın aç olduğun halde iştahsızlık,zor idrar yapma,uyku bozuklukları ve ilk dönemlerde mutluymuş düzelmiş hissi yaşatır.

Yani dertlerini belli bir süreliğine erteler,kesin çözüm sağlamaz.

İnşAllah ben yanılıyorumdur da,iyileşirsin.

ALLAH şifa versin..!

Yorum

Kesin çözüm olmayacağının ben de farkındayım;size katılıyorum. Ancak hiç yoktan iyidir değil mi? Çevresinde destek görebileceği kişi sayısı az olan insanlar için bu tür ilaçların kullanılması oldukça önemli.Ha bugün bunu doktorla da konuştuk:Tam anlamı ile çözüm olmayacağını o da söyledi. Biraz mizaç ile ilgili durumlar olduğunu, kimi insanın depresif mizaçlı olduğunu; böyle insanlarda da bu hastalığın dalgalar halinde varlığını sürdürdüğünü anlattı.

Bu arada ben de sana şifalar diliyorum.

Yorum

Doktorun haklı bence kendimizin durumunu zorda olsa biraz kabullenip hayat boyunca gelgitler yasayabilecegimizi ve bununda belki karakterimizin icinde oldugunu dusunmek belki de en iyisi..kotu oldugumuz donemlerde de ilacla iyi olmaya calisicaz yapicak bisey yok acil sifalar diliyorum..

Yorum

Çok teşekkürler size de

Yorum

Orjinal yazı sahibi: meddah View Post
              Kesin çözüm olmayacağının ben de farkındayım;size katılıyorum. Ancak hiç yoktan iyidir değil mi? Çevresinde destek görebileceği kişi sayısı az olan insanlar için bu tür ilaçların kullanılması oldukça önemli.Ha bugün bunu doktorla da konuştuk:Tam anlamı ile çözüm olmayacağını o da söyledi. Biraz mizaç ile ilgili durumlar olduğunu, kimi insanın depresif mizaçlı olduğunu; böyle insanlarda da bu hastalığın dalgalar halinde varlığını sürdürdüğünü anlattı.

Bu arada ben de sana şifalar diliyorum.
              Ama o ilaçları iyi olsan bile bırakma.Dozlara dikkat et.Fazla almaktan ya da iyileştiğini sanıp bir anda bırakmaktan kaçın.Tekrardan uyarmak istiyorum.Mutluluk,beyindeki serotonin oranıyla ilişkili.İLaç,o serotonin düzeyinin yüksek olmasını sağlıyor.Ancak o yüksek düzey,anlık olarak değişirse eşekten düşmüş karpuz gibi oluyor insan.Aman dikkat...

Yorum

Ben varım . Evet sizi mutsuz eden faktör ortadan kalkmadıkça hep aynı döngü devam ediyor bende 225 mg efexor 150 mg tegretol alıyorum. İnsanlara söylesem de ne kadar yorulmuş olduğumu göremiyorlar ya da görmek istemiyorlar sizde kendinizi mutsuz edecek insanlardan,olaylardan kaçmaya bakın

Yorum

antidepresanlar konsantre bozukluğuna yol açyor. depresyonunda bir semptomu ben çok daha uzun yıllar depresyon tedavisi gördüm tedavim devam ediyor. efexor ve lamictal ile çözüm gelmeye başladı. fakat çok züen olaylarda depressyon beklediği pusudan çıkıveriyor.

hayat ta zaten bir iniş bir çıkış. dönem dolap işte düpedüz.

Yorum

Depresyon tekrarladikca düzelme de daha zaman aliyo bende boyle oldu yani. o yüzden simdi 300mg efexor,lamictal ve remeron kombinasyonuyla depresyondan cikmaya calisiyorum ama hala etkisini tam olarak gostermedi ilaclar..

Yorum

Çok teşekkürler herkese,benim Paxil'le birinci haftam dolacak bu arada.Uzun zamandır antidepresan kullanmadığımdan unutmuşum yan etkilerini.İki gündür bir mide bulantısı,bir uyku bastırması anlatamam;esneyerek dolaşıyorum tüm gün neredeyse.

Yorum

İşleniyor...
                      X