Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Depresyonla İlgili Bilmeniz Gerekenler

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Depresyonla İlgili Bilmeniz Gerekenler

Kullandığım antidepresan ilaçlar bağımlılık yapar mı? Antidepresan grubu ilaçlar bağımlılık yapmaz. Ülkemizde alışkanlık yapıcı özelliği olan ilaçlar yeşil, bağımlılık yapanlar kırmızı reçete ile verilir. Antidepresanlar ise beyaz reçete ile satılan ilaçlardır.

İlaçları kullanmaya başlayınca mide bulantısı, sersemlik hissi ve huzursuzluk ortaya çıktı Bunlar gerçek mi? Bütün antidepresan ilaçlarda başlangıçta bazı hastalarda benzeri yan etkilere sebep olabilir. Bu yan etkiler genellikle geçicidir ve ilk on günde kaybolur. Doktorunuzu arayıp onunla endişelerinizi paylaşın.

Benim sorunum uykusuzluktur. Antidepresan ilaçlarda uykum düzelecek mi? Neden bana uyku ilacı verilmedi? Uykusuzluğunuz depresyonun bir parçası. Depresyon düzeldikçe uykunuz da yavaş yavaş kendi düzenine dönecektir.

Benim ağrılarım için doktor bana antidepresan ilaç yazdı Ağrı ilacı niçin verilmedi? Doktorunuz ağrıları depresyonun bir parçası olarak düşünmüştür. Depresyonunuz düzeldikçe ağrılarınızda hafifleyecektir. Yapılan çalışmalar ağrı çeken insanların yaklaşık %30’unun depresyonda olduğunu göstermektedir. Müzmin başağrısı çekenlerin ise %40’ı depresyondadır.

Kendimi iyi hissettiğimde ilaçları bırakabilir miyim? Depresyon tedavisinde, tedaviyi yarım bırakmak hastalığın alevlenmesine yol açar. Bir süre daha devam etmeli ve bırakırken de aniden kesmemelisiniz. Doktorunuzun tavsiyesi olmadan ilaçlara ara vermeyin.

O kadar çok derdim var ki doktorun verdiği ilaçlarla mı düzeleceğim? Gerçekten depresyonda o kadar çok şikayet olur ki hasta “bin derdi” varmış gibi hisseder ama hepsi depresyonun belirtisidir ev depresyon iyileştikçe hepsi geçer. En iyi tedavi en az ilaçla yapılanıdır.

kaynak: http://emma2571.azurewebsites.net/de...erekenler.html

Tesekkurler bu guzel aciklayici paylasimin icin.

Yorum

rica ederim https://www.tvizle.space/

Yorum

İşleniyor...
      X