Duyuru

Collapse
No announcement yet.

yaRdım edin.. yOkSa ' O ' ßeni ÇağırıyOr.. !

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• yaRdım edin.. yOkSa ' O ' ßeni ÇağırıyOr.. !

Merhaba arkadaŞLar ...

2 Senedir ßende depreSyon oLduğunu SöyLediLer iLaÇ verdiLer fakat ßen kuLLanmamakta ıSrar eTTim,pSikiyatRiye git DediLer Gitmedim..

2 Kez iNtihar eTTim.eN Sonunda 3 aY önCe erkek aRkadaŞımın ve aiLemin iSteği iLe pSikiyatriye gittim..DepreSyon dedi tabi yiNe..eFexor verdi 3 aYdır kuLLanıyorum ZORUNLU..

HEnüz 17 yaŞındayım LiSe öğrenCiSiyim Çevremdeki Herkes Çok iyi Zaten Sorun da ßu..ßeni Çok SeviyorLar aiLem,arkadaŞLarım ve erkek aRkadaŞım..ÖzeLLikLe o ßeni MutLU eTmek iÇin eLinden geLeni yaPıyor ama YetmiyOr yeTmiyor KahreTSin yetmiyOr iŞte offf :'(

ßen aRtık onLarın ßeni SevmeSini iStemiyorum..eVet Gerçekten iStemiyorum..Çünkü ßen Çok aSabiLeŞtim oLmadık Şeye bağırıyOr,kızıyOrum..onLarı Çok kırıyoRum..ÜzüyOrum..ßu da ßeni Tamamen ßitiriyor..

OnLar ßenSizken daha mutLuLarmıŞ gibi gELiyor..ßu da ßeni aDım aDım inTihara SürükLüyor..

Çok mutSuzum..yakLaŞık 10 kiLo verdim..Yemek Yemeye ßiLe takaTim yOk..AMa çevreme iYi görünmek iÇin ÇaLıŞıyorum..Çünkü ßen MutSuz oLunCa onLar da üzüLüyorLar..

Hap kuLLanıyorum ANcak 2-3 Gün mutLu oLduktan Sonra yine aYnı Somurtkan,SinirLi,Kırıp döKen eBru oLuyorum..ßir kaÇ kez ßırakmayı Denedim AMa Daha FazLa üzGün ve yOrgun oLuyorum..Sırf hapLar SayeSinde mutLu oLduğumu ßiLmek de ßeni mahfeDiyor..

ßir de rüyaLarımda ßirŞeyi görüyOrum..Gerçek Gibi aMa Yüzü oLmayan ßir VarLık ßeni SürekLi öLdürüyOr..Ona Yufi diyOrum..Hemen Her geCe geLiyor..Gerçek oLmaSından Korkuyorum..ßenimLe konuŞmuyor..Tek iStediği ßeni öLdürmek..Sokakta KarŞıma Çıkacak Gibi gELiyor..DıŞarı Çıkmak iStemiyorum..KimSeye SöyLeyemiyOrum,PSikiyatRime De Henüz DanıŞmadım..aMa Çok Korkuyorum..

Ne oLur Yardım eDin..Tekrar intihaR etmek iStemiyorum...
    Ne oLurSa oLSun Hayat GüzeL ( mi ) dir ?!

öncelikle yazı karakterlerin çok güzel. Kalk biraz oynayalım hissi verdi bana)

geçmiş olsun depresyon ciddi olabilir. Ama bak kendine biraz..
    bu foruma takıl. azıcık saçmala benim gibi. belki unutursun intihar düşüncesini..

Yorum

CANIM BENİM KIYAMAM BEN SANA BAK BEN BİLE SEVDİM SENİ ŞİMDİDEN YOKSA BENDENDE Mİ KURTULMAK İSTİYCEKSİN AMA BAK TALIM SENİ SEVENLERDEN KURTULMAK ZORDUR ONLAR SENİ BIRAKMAK İSTEMEZLER KAFANDA YARATTIĞIN ŞEYLER SADECE SENİN SAPLANTILARAIN YAŞIN GEÇ DAHA NELER YAŞIYACAKSIN Bİ BİLSEN SENİ NELER BEKLİYO

HEPİMİZ BU YAŞLARDAN GEÇTİK BİZE NASIL AÇIK OLDUYSAN DOKTORUNADA ANLAT HERŞEYİ Kİ SANA YARDIMCI OLABİLSİN AMA ŞUNUDA UNUTMA İNSAN HERSEYİ ÖNCE KAFASINDA YENMELİ EMİNİM SEN ÇOK GÜÇLÜ Bİ KIZSIN İSMİNDEN BELLİ EBRUCUM BU İSMİ HERKES TAŞIYAMAZ KIYMETİNİ BİL İSMİNİNDE SENİ SEVENLERİNDE ARTIK ONLARI ÜZME YAŞIN GEÇMİŞ ÇOÇUK DEĞİL KOCA KIZ OLMUŞSUN VE İLERDE SENDE ANNE OLACAKSIN OZAMAN AİLENİN SENİN İÇİN NELER YAŞADIĞINI ANLAYACAKSIN

EBRU GENE GÖRÜŞELİM OLURMU BENİ UNUTMA TATLIM

Yorum

Yazından anladığım kadarıyla manevi olarak büyük bir boşluk içindesin...

Yoksa büyü , hayalet veya buna benzer türde görünmeyen varlıklar korkutmamalıydı seni. Bunlardan korkmak yerine dualar edip, Rabbimize sığınabilirsin...

O istemezse, bizi hiç bir güç koruyamaz zaten !

Ona tüm kalbinle sığınırsan, kalbin feraha erecektir inşallah...

Sen O'na bir adım at...o sana yürüyerek gelecektir.

Yorum

yOk hayır bu hayaLet faLan gibi birŞey değiL..ßen Raßßime her zaman Sığınırım..ßu Sadece rüyaLarımda gördüğüm birŞey..Sadece karŞıma çıkmaSından korkuyorum..Yani öyLe biLinçaLtıma yerLeŞmiŞ ki Sanki onunLa yaŞıyorum hayatımdan Çıkarmaya çaLıŞSam da çıkaramıyorum..uNutamıyorum..aNLatabiLdim mi

Yorum

Merhaba

Boboli depresyon hem kolay hem zor bir hastalık . kolay tedavisi
            var .. eğerki düzenli tedavi olsaydın seni uyardıkları zaman
            psikiatrise gitseydin kolayca atlatacaktın bu durmlara gelmeden
            bunları yaşamadan atlatacaktın .. güzel kızım hemen psikiatrise
            git ve neler olduğunu çok açık anlat ve lütfen verilen ilaçları
            düzenli kullan bir an önce bu depresyon illetinden kurtul .. görcek
            sin her şey çok kısa zamanda düzelecek .. etrafındaki insanları
            üzmeme düşüncesine gelince tipik bir depresyon belirtisi kendini
            suçlamak .. nolur çocuğum yarın psikiatrisine git ve derhal ilaçlarını
            almaya başla .. öpüyorumm
            <br /><br />&nbsp;&nbsp; Kuralları&nbsp; bilirseniz hayat oyununu&nbsp; biln&ccedil;li oynarsınız

Yorum

yazdıklarını abartılı ve inandırıcılıktıan çok uzak buldum eğer gerçek payı varsa depresyon değil ciddi bir kişilik bozukluğu var sende.

Yorum

Re: yaRdım edin..yOkSa ' O ' ßeni ÇağırıyOr..!

Orjinal yazı sahibi: BoBoLi
                Merhaba arkadaŞLar ...

2 Senedir ßende depreSyon oLduğunu SöyLediLer iLaÇ verdiLer fakat ßen kuLLanmamakta ıSrar eTTim,pSikiyatRiye git DediLer Gitmedim..

2 Kez iNtihar eTTim.eN Sonunda 3 aY önCe erkek aRkadaŞımın ve aiLemin iSteği iLe pSikiyatriye gittim..DepreSyon dedi tabi yiNe..eFexor verdi 3 aYdır kuLLanıyorum ZORUNLU..

HEnüz 17 yaŞındayım LiSe öğrenCiSiyim Çevremdeki Herkes Çok iyi Zaten Sorun da ßu..ßeni Çok SeviyorLar aiLem,arkadaŞLarım ve erkek aRkadaŞım..ÖzeLLikLe o ßeni MutLU eTmek iÇin eLinden geLeni yaPıyor ama YetmiyOr yeTmiyor KahreTSin yetmiyOr iŞte offf :'(

ßen aRtık onLarın ßeni SevmeSini iStemiyorum..eVet Gerçekten iStemiyorum..Çünkü ßen Çok aSabiLeŞtim oLmadık Şeye bağırıyOr,kızıyOrum..onLarı Çok kırıyoRum..ÜzüyOrum..ßu da ßeni Tamamen ßitiriyor..

OnLar ßenSizken daha mutLuLarmıŞ gibi gELiyor..ßu da ßeni aDım aDım inTihara SürükLüyor..

Çok mutSuzum..yakLaŞık 10 kiLo verdim..Yemek Yemeye ßiLe takaTim yOk..AMa çevreme iYi görünmek iÇin ÇaLıŞıyorum..Çünkü ßen MutSuz oLunCa onLar da üzüLüyorLar..

Hap kuLLanıyorum ANcak 2-3 Gün mutLu oLduktan Sonra yine aYnı Somurtkan,SinirLi,Kırıp döKen eBru oLuyorum..ßir kaÇ kez ßırakmayı Denedim AMa Daha FazLa üzGün ve yOrgun oLuyorum..Sırf hapLar SayeSinde mutLu oLduğumu ßiLmek de ßeni mahfeDiyor..

ßir de rüyaLarımda ßirŞeyi görüyOrum..Gerçek Gibi aMa Yüzü oLmayan ßir VarLık ßeni SürekLi öLdürüyOr..Ona Yufi diyOrum..Hemen Her geCe geLiyor..Gerçek oLmaSından Korkuyorum..ßenimLe konuŞmuyor..Tek iStediği ßeni öLdürmek..Sokakta KarŞıma Çıkacak Gibi gELiyor..DıŞarı Çıkmak iStemiyorum..KimSeye SöyLeyemiyOrum,PSikiyatRime De Henüz DanıŞmadım..aMa Çok Korkuyorum..

Ne oLur Yardım eDin..Tekrar intihaR etmek iStemiyorum...
                kmse sana yardım edemez en büyük yardim edicek kişi ve kişilerde bizim söyleyeceklerimizi sana söylemiş bundan snrası senin elinde ...

Bu yaşadıgın durumu anlayana da rastlayacagını sanmıorum... çunku senin iç çatışmanı çözecek bir tek insan pisiyatr olucaktır... Tabi sende onu anlamalısın... bence takvimdeki her gün bir taş gibi her gün beynine düşeceğine bir doktora git ve durumu anlaatki biraz yaşayabilecek günün kalsın ... Ölsen ne değişcekki ? düşün bakalım... çektiğin acı mı biticek ?
                hayır hiç affedilmeyecek cehennemde ateşler içinde yanıcaksın ... Ve öldün diyelim... Ailen sevdiklerin kardeşlerin... düşünsene senin için neler yaptıklarını ?

Git aileni al karşına durumu anlat gururundan ve isteksizliğinden vagecki kısa zamanda kurtul... yksa ertelenmiş bir depresyon seni öldürmez ömür boyu süründürür... bunu unutma sakın...!

geçmiş olsun biraz ağır oldu ama iyi düşün :?

Yorum

geçmiş olsun arkadaşım umarım en kısa sürede eski sağlığına kavuşursun bence ilaçlarına devam edemeli,iyi bir uzmandan yardım almalısın.yufi ye gelince
                  bende ilk hastalık zamanında senin gibi idim.insanların beni öldüreceklerini düşünüyordum.herkesden kaçıyordum ama tedavi olunce bu düşüncem çok ama çok büyük oranda kayboldu.
                  tekrar geçmiş olsun.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: kraft
                    yazdıklarını abartılı ve inandırıcılıktıan çok uzak buldum eğer gerçek payı varsa depresyon değil ciddi bir kişilik bozukluğu var sende.

Pardon Ama;ßen ßuraya ßunLarı,İnSanLarın Dikkatini Çekmek,Kendimi aCındırmak,Ya da İnandırmak iÇin Yazmadım ÖnCeLikLe ßunu biLin iSterim..
                    SadeCe normaLde aiLem,aRkadaŞLarım ve DoktorumLa payLaŞamadıkLarımı;ßurada SizLerLe,ßeni anLayabiLeCeğinizi DüŞünerek AnLattım..

...

13 Gün Sonra Tekrar Gideceğim,O zaman Zaten DoktorumLa ßunLarı konuŞmayı DüŞünüyorum...

ßana İnanıp Yardım eTmek iSteyen arkadaŞLara teŞekkürLer..! :roll:

Yorum

..

depresyonunun bipolarla ilgisi varmı acaba diye düşünmedim değil.
                      düştüysek kalkarız daha ölmedik ya

Yorum

psikiatristine her gece aynı kabusu gördüğünü anlattınmı kabusundaki şeyi anlattınmı ve sana depresyonmu dedi

Yorum

merhabalar..geçmiş olsun öncelikle..

yineleyen kabuslardan mutlaka dr.unuza bahsedin..bu öenmli bir ayrıntı..antidepresanlar,canlı ve uzun rüyalara neden olabiliyor,fakat,dr.unuza ayrıntılı anlatmanız daha doğru olacaktır..

sitede melodika nickli bir arkadaş var,o da sizin gibi 3 ay önce efexor a başlamış..belki bağlantıya geçerseniz,destek verici olabilir..

bir de ,anlatımınız esnasında,her kelimede büyük harf kullanmışsınız,küçük harfler arasında..bunun özel bir nedeni var mı?..yazarken zorlayıcı bir işlem..

Yorum

KURTULAMAK İSTİYORSAN

BAK GÜZEL KARDEŞİM İNTİHAR ETMEK İSTİYOSAN SENİ TUTMAYAYIM BU SENİN SEÇİMİN AMA SONRA KAYBEDECEKLERİNİ BİLSEYDİN AKLINDAN BİLE GEÇİRMEZDİN bu halin geçici merak etme geçtiği zaman çok mutlu olacaksın inşallah
                            kendini rahatsızlığı iyi anlatan bir mail edresi yazarsan sana yardımcı olurum
                            alparslan97@hotmail.com

Yorum

yOrum Yazan ßütün ArkadaŞLara TeŞekkürLer..DeğiŞen ßirŞeyLEr oLDu..

ßen iLaCı bırakTım Ve Şu an Çok mutLuyum eN azından Sevmediğim ßirŞeyi Yapmıyorum Ve eN azından ŞimdiLik Memnunum HaLimden (iLLa ßiLdiğimi okuyaCağım ya )..

O Yufiyi De eSkiSi kadar Çok GörmüyoRum..Çünkü Çok FazLa Şey iLe YüzLeŞecek Vakti ßuLdum..Ve yOLun inTihar OLmadığını Yaptığımın anLamSız oLduğunu Öğrendim..O YuFinin de ßiLinçaLtıma yerLeŞmiŞ öLüm TemSiLciSi oLDuğu KanıSına Vardım :roll: ..Doktora Gitmeyi ßıraktım..Ne kadar Doğru Ne kadar YanLıŞ yaptığımı iLeride GöreCeğiz aNCak baŞ dönmeLerim ve ağrıoLarım hariCinde Şikayetim yOk eSkiSi gibi Surat aSmıyorum eN Azından aZ da oLSa mutLuyum

ßu dönemde ßana yardımCı oLan ve haLa da oLmaya devam eDen aBi,abLa ve doStLarıma TeşekkürLer...

HerkeSe MutLu Ve SağLıkLı GünLEr

Yorum

İşleniyor...
                              X