Duyuru

Collapse
No announcement yet.

ölmek istiyorum ama ölümden korkuyorum

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

bende bi ara düşünüodum ama korkuodm sonra yendim çok şükür eğer içinde biraz ALLAH korkusu varsa yapmazsın zaten etrafına bak bi şükret her şeye ve inadına YAŞA!!

Yorum

lan daha bowling oynıcaz,ztn sana yenilirsem beraber ederiz bekle eşek

Yorum

sadece hastasın o kadar..bu senin seçimin değil..ellerinin titremesi iş görüşmelerinin seni germesi ölmeyi istemen kendinden nefret etmen...hiçbiri senin seçimin değil..depresyon ya da bipolar ya da okb ya da yab hiçbiri kolay yaşanır hastalıklar değil..bu kadar olumsuz düşünmen normal bu durum dahilinde bakacak olursak..depresyonda olumsuz düşünceler otomatiktirler ve ardı ardına hiç durmadan ruhuna saldırarak onu paramparça ederler..hepsini biliyorum..hepsini yaşadım...şimdi bunun sen değil de hastalık olduğunun farkına var önce...mesela ben kesinlikle bir işte çalışamıyorum..ve bu yüzden kendi işimi yapıyorum..böyle bir şansım vardı ve kullandım..olmayabilirdi de..o zaman da hastalığıma en uygun iş hangisi diye düşünür onu bulmaya çalışırdım..mesela bir sekreter olurdum bir doktorun yanında atıyorum..fazla kalabalık olmazdı ve bu da beni rahatlatırdı..hemen bulamazdım böyle bir iş ama sonuna kadar kovalardım..eğer olmazsa da bir şekilde kredi çeker gene kendi işimi klurmaya çalışırdım..bütün ihtimalleri denerdim..bir işim olsun diye değil şu lanet okb fobilerim ve depresyonumun bana verdiği acıyı unutturabilecek bir meşgalem olsun diye...demek istiyorum ki kendin için mücadele etmek zorundasın..ölmek ölmek kolay da ölememek var...sakat kalmak var..bu çok büyük bir risk..doktorum bana bildiğin bir dünyada bildiğin acıları taşırken zorlanıyorsun bilmediğin bir hayatta bilmediğin acıları taşımaya hazırsan intihar et demişti...doktora daha sık git..görebildiğin kadar terapi gör..arkadaşlarına ailene durumunu anlat..onlardan destek iste..ve sana uygun bir iş bulmaları için konuş onlarla..durumunu anlayabilecek bnir yakının varsa onun işine kapak atmaya bak..iyice bak etrafına mutlaka bir çıkış yolu vardır..ama sakın kendini suçlama..yaşadıklarının sorumlusu sen değilsin depresyon ve bipolar sen değil..ve şunu bil ki her babayiğit bu hastalıkları taşıyamaz..sen güçlü olmasaydın eğer bugüne gelemezdin bile..gücünün farkına var ve kullan onu...

Yorum

arkadaşlar mütiş haberlerim var çok iyyim son günlerde herşey olumlu gidiyor inş sonundada böle oluur hepinize kucak dolusu sevgiler
          ÖLMEK TEK ÇARE

Yorum

başlığı ilk açtığında nasıl bir duygu halindeydin ,Ölmeyi istiyecek kadar çaresiz hislerin sende oluşturduğu devinimleri başlığıma yazarmısın.Ayrıca işlerinin yoluna girmesine çok sevindim Zeymebim-37.bir anlamda bu başlığa yazılan cevaplarla kendime çeki düzen verme açısından çözümü nasıl bulurum araştırıcam.
            Doğum yapan herşey dişidir. Kadınların ezelden beri bildiği kainatin dengelerini erkekler de anlamaya başladıkları zaman, dünya daha iyi bir dünya olmak üzere degişmeye baslamış olacaktır.

Yorum

İşleniyor...
            X