Duyuru

Collapse
No announcement yet.

ölmek istiyorum ama ölümden korkuyorum

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• ölmek istiyorum ama ölümden korkuyorum

ölmeği çok arzuluyorum ama çok korkuyorum insan istediği şeyden korkarmı benim hayatım hep böyle asalakça geçti ve geçmeye devam ediyor bu durumdan hiç kurtulamıycam.hep istiycem ve korkucam başkasından onay bekliycem.yaşamak zorrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr hemde çokkkkkkkkkkkkkkkkkkk zorrrrrrrrr.
    iş görüşmesine gidicem yine başaramıycam sesim titriycek elim titriycek korkucam yapabilirmiyim diye ileriki günlerde başaramadıkça üzülücem yeni şeyler araştıramıycam tenbelliğim engel olucak hep benim sorunum galiba tenbelllik bentenbelim sadece nankör aptal ahmak daha ne varsa hepsi benim o kadar insan yerimde olmak ister ama ben ne yapıyorum takılıp kalıyorum .................................................. .....
    ÖLMEK TEK ÇARE

Zeynebim mücadele ettiğin kadar yaşam hakkın var .. neden
    çleceksinki .yaşamanı gerektiren bir sürü nedenler varken
    hastalığın ne bilmiyorum ama ..ilaçlarını düzgün almıyor olmalısın
    doktor kontrollerini aksatmıyorsundur umarım . yaşamı keyifli
    kılan yaşadığımız tecrübeler yaptığımız hatalarımızdır ..her hata
    dan sonra doğruları yapmak bir şeyler başarmak ne keyiflidir
    iş başvurusuna gitmeden kendini neden şartlandırıyorsun sesim
    titriyecek diye .. tam tersini beynine kumanda et .. kendi kendine
    defalarca tekrarla bu defa sesim titremiyecek kendimden emin
    olacağım ve başaracağım diye .. eminimki başaracaksın ..sevgilerimle
    <br /><br />&nbsp;&nbsp; Kuralları&nbsp; bilirseniz hayat oyununu&nbsp; biln&ccedil;li oynarsınız

Yorum

Re: ölmek istiyorum ama ölümden korkuyorum

Orjinal yazı sahibi: zeynebim_37
      ölmeği çok arzuluyorum ama çok korkuyorum insan istediği şeyden korkarmı benim hayatım hep böyle asalakça geçti ve geçmeye devam ediyor bu durumdan hiç kurtulamıycam.hep istiycem ve korkucam başkasından onay bekliycem.yaşamak zorrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr hemde çokkkkkkkkkkkkkkkkkkk zorrrrrrrrr.
      iş görüşmesine gidicem yine başaramıycam sesim titriycek elim titriycek korkucam yapabilirmiyim diye ileriki günlerde başaramadıkça üzülücem yeni şeyler araştıramıycam tenbelliğim engel olucak hep benim sorunum galiba tenbelllik bentenbelim sadece nankör aptal ahmak daha ne varsa hepsi benim o kadar insan yerimde olmak ister ama ben ne yapıyorum takılıp kalıyorum .................................................. .....
      Canım benim,dur bir sakin ol.Yüklenme kendine bu kadar.Herşeyin farkındasın,bu da demektir ki,çoğu insandan bir adım öndesin.

Bu kadar basit şeyler için yaşamdan vazgeçilir mi sence?Aslında keşke ölüm hiç olmasaymış demek varken.

İlkönce kendine inan,ardından güven.Sesinin neden titreyeceğini düşün.Karşındaki azrail mi?Bırak endişeyi.Tembelliğin neden engel oluyor.Kendini motive et canım benim.Hayal kur,hayallerine ulaşmak için çalışman gerektiğini,çalışırsan kendine daha fazla güveneceğini anlat kendine.

Ölüme değil yaşama bağlan.Tembelliğe değil,işe esir ol.Herşey gönlünce olsun,başarılar diliyorum canım

Yorum

zeyneb ne olursan ol yaşaman için o kadar neden varki..kendi kendine azap etme lütfen...seni seven aileni ve diğer insanları düşün...sesin titresin ..tembel ol ne olursan ol ....insanlar kendi içindeki değeri ve kıymeti göremezler.Elbet seninde bir yerden nasibin vardır.Dünyanın sonu değil ya.Rızkı veren Allah c.c dır. Senin o rızkını kesmeden kimse kesemez.İş görüşmelerini gözünde büyütme.Olursa olur olmazsa başka bir görüşme.Taa olasıya kadar.Ben televizyonlarda hergece yayınlanan yarışmaları takip ediyorum.İnsanlar o kadar borçlularki...50 milyar 1000 milyar borçlular hiç bir şey olmamış gibi yaşamaya devam edip gülebiliyorlarda.Herşeyi fazla kafana takma.Bu dünyada senden birtane daha yok...Moralini yüksek tut.Mutlaka birgün biryerden sende nasiplenirsin.yeterki gardını düşürme.Yaşama hayır demek kolaydır ama evet demek zordur.

Sağlıcakla kalasın...

Yorum

Zeynep; hayatın sana anlamsız, artık gereksiz, lüzümsuz bir angarya gelebilir, ölmek isteyebilirsin, daha da ileri gidip yaşamına son vermek isteyebilirsin hatta had dini aşıp intihar bile edebilirsin.
          sana yapma sakın gibi yaptırımlarda bulunmam,
          ama mademki buraya taşımışsın düşüncelerini, bize de fikirlerimizi söylemek düşer,

iş görüşmesi.. bırak titresin sesin, öyle geçsin görüşmen, korktuğun başına gelse bile, ikinci iş görüşmesinde antremanlı olacağın için, omuz silker bir tavırda yaklaşıcaksındır bu korkuna... ve belki bundan sonra karşına çıkıcak olan iş imkanı, yükselmen ve kendine güvenin için başlangıcın olucak.. olabilir,
          anladığım kadarı ile özgüven eksikliği yaşıyorsun,
          olabilir, hepimizin dönem dönem olmuştur.
          uyku uykunun mayasıdır derler ya tembellikte öyle, ne kadar oturursan yerinden kalkasın gelmiyor, aslında bunu kırmak bizim elimizde,
          mesela; spor salonuna yazılmak ile bir adım atabilirsin,
          tembellik edip gitmek istemediğin zamanlar, olsun tembel tembel de olsa gidicem de! emin ol başlarsan mutlaka gerisi gelicektir,

salona git, uzman yardımı al, rahatlatıcı kullan, yap bişeler "kendin için", bu döngüden kurtulmak için, özgüvenini kuvvetlendirmek için de senin lider olabileceğin arkadaş grupları edin mümkünse,
          kalk hadi ...!! kendindeki enerjiye ve pırıltıya sen bile inanamayacaksın

Yorum

..

korkmalısın çok kork hemde. kork ki böyle bir şeye girişme. ölmek kolay bi olay değil çünkü korkuların en büyüğü bence. lacını aldoğın ölçüde bu his zamanla silnecek aklından. nerden biliyorsun deme. ilaçlar söktü attı kökleimden ölme isteğini.
            düştüysek kalkarız daha ölmedik ya

Yorum

sevgili ZEYNEBİM ....

BAK ÇOK CİDDİ YİM ..

SEN EGİTİMİNİ .NE MEZUNU OLDUGUNU ..YABANCI DİLİN FALAN VARSA

İŞ İÇİN İSTERSEN BANA YAZ ...İSTERSEN PM DEN MSJ AT ...

BEN UYARSA SENİ OFİSE ALIRIM ...SIKMA CANINI ...

SEVGİLER

Yorum

cevap yazan herkese çok teşekkürler dün iş görüşmem çok güzel geçti tanıdık vasıtası ile gitmiştim bugün kesin haber gelicek hayırlısı diyorum artık.doktora gittim bugün depresyon+bipolar teşhisi depakin 500mg verdi akşamları kullan 10 gün sonra gel dedi.iyiyim şimdi rahat kafam en azından.
                &Ouml;LMEK TEK &Ccedil;ARE

Yorum

Zeynep sana ilaçlarla birlikte iyi bir terapist gerekiyor, yada bu konular hakkında ehil biriyle uzun sohbetler...

Yorum

calismassan en kotu ne olabilir?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: zeynebim_37
                      cevap yazan herkese çok teşekkürler dün iş görüşmem çok güzel geçti tanıdık vasıtası ile gitmiştim bugün kesin haber gelicek hayırlısı diyorum artık.doktora gittim bugün depresyon+bipolar teşhisi depakin 500mg verdi akşamları kullan 10 gün sonra gel dedi.iyiyim şimdi rahat kafam en azından.
                      aramıza hoş geldin geçmiş olsun diyorum öncelikle; bende bipolarım bipolar ilaçlarla düzelen dengelenen fazla sıkıntı yaratmayan bir hastalık, iyi bak kendine canınıda herşeye sıkma. iş bulman iyi olmuş insan meşkul olunca abuk subuk şeyler düşünücek zaman bulamıyor, iyi oluyor. olumsuz şeyler düşünmemeye çalış aklına o tip şeyler gelince bir kitap al eline onu oku, yada radyo dinle tv aç hemen başka şeye geç, bilinçaltını olumlu şeylerle besle

Yorum

geçmiş olsun..

iş istediğin gibi olur dilerim..

ama dikkatimi çeken depresyon atağı geçiriyorsan antidepresan da eşlik eder.
                        ben kaç yılın sonunda ancak 500 mg depakine düştüm..onca ilaçtan sonra..
                        yani dr değilim ama ilaç düzenlemesi değişik geldi..

Yorum

SEVGİLİ azemarenc yazdıkların için sağol sadece depakin değil cipralexte kullanıyorum.dün akşam çok kötü oldum bilmiyorum ya budurum yüzünden kendimden nefret etmeye başladım

Yorum

eğer bipolarsan duygularında iniş çıkışlrın olması çok normal..bu hastalık böyle ne yazık...

fakat ; bu duygular arasına kendinden nefret girmesin lütfen...

nefret etmeden hastalığını yaşa..

Yorum

yani bir gün her zamanki gibi ben dipteyim o kadar sıklaştıki ataklarım bazen kendimi tanıyamıyorum şuan kasılşdım ve beynimdeki tek düşünce ölmek

Yorum

İşleniyor...
                              X