Duyuru

Collapse
No announcement yet.

sanırım sona geldim

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• benlikbenim
    adlı üyemiz sanırım sona geldim konusunu başlattı

sanırım sona geldim

yaşamak yaşamak sıkıldımmmmmm

• Guest's Avatar
    Guest replied
    ya anlatıyorum o kadar

ew okul aile sewgili iş

ne çıktıysa karsıma zorlandım

ama kopmadım umutlarımdan bi qün bile

hep bişiler değişecek dedim

hersey değişti artık

aile ew iş sewqiiliiiiiii

dua edin inancınızı ve umudunuzu yitirmeyin arkadaslar

inanın bana neyi ne kadar istersek oluyo dirayet ve azim bide sabır

kendimizz için ...

Leave a comment:

• Guest's Avatar
    Guest replied
    ben nasıl çıktım içimdeki çocuğu özlemiştim

küçüklüğümü (çok mutluydum çocukken ben)

bi gece rüyamda onu gördüm

ikimizdik ve ailem vardı

o korunmaya ihtiyac duyuyodu

evin ortasında cocuksu çığlıklarıyla dolasıyodu onu gördüğümde

bana kostu beni qörünce

ben korktum ondan bendi o bana sarıldı

sonra o nede olsa bi çocuk deyip bende ona sarıldım

onun bana ihtiyacı vardı

bi kaç gün düsündüm bu rüyayı arkadaslar

sonuctada sunu anladım beni içimdeki çocuk kurtardı ...

hepinize sewqiler...

Leave a comment:

• ruhsuzkiz
    replied
    Sence yasamak zorunda olabılır mısın? Hiç dusundun mu yani bız bku bkuna mı yasıoruz ya!? Ölmek diye birşey yok!! mücadele var!! Kendı cabanla cıkcaksn depresyondan..

Leave a comment:

• cardelln
    replied
    hayat

bu hayat bana çok sıkıçı geliyor boş bi dünyada gibi yaşıyorum hayatdaa böyle bi yaşam olmaz bedne ama bende bilmiyorum kendimi yanlız hissetiyorumm

Leave a comment:

• Guest's Avatar
    Guest replied
    hiçbirşey yapmayın en sonda bile olsanız intihar etmeyin..ben defalarca etmiş biri olarak söylüyorum..yıllarca yanlız yaşayın hastalığın acısını çekin hiçbir şey düzelmesin ama intihar etmeyin..etmeyelim..ağlayalım bağıralım delirelim ama yaşayalım..yaşayalım iyi ya da kötü yaşayalım..bir an mutlu hissediyoruz ya ara sıra o an için yaşayalım..o saniye için..kim bilir ki bizden iyi o anın keyfini çıkarmayı..yok kardeşim ben ölmeyeceğim belki sürüneceğim belki hiçbir şey başaramayacağım ama ölmeyeceğim..inat değil mi ölmeyeceğim

Leave a comment:

• meselem
    replied
    slm

işte depresyonun insan hayatına açtığı belki en büyük yara hayattan zevk alamamak
    işte bu insanı asosyal hale getiriyor fobiler de ardırdan geliyor
    ağacı çiçeklerinden koparır gibi insanı en yakınlarından ve onu en sevenlerinden bile uzaklaştırabiliyor bu çok acı verici
    ama bu bir son değl
    biz içimzdeki enerjiyi kaybedip dışarıdan gelen ne varsa alıyoruz
    bize dışarısı lazım değl asıl iç enerjimizi düzeltmeliyiz
    ama kim yada nasıl bir tıp yada nasıl bir teknoloji
    yanlız değiliz ve yanlız değlsinz
    sağlıcakla

Leave a comment:

• benlikben
    replied
    hepinize teşekkür ediyorum beni yalnız bırakmadığınız için.inş.atlatırım bu sıkıntıları

Leave a comment:

• aysnr
    replied
    walla bnde sıkıldım suan ölsem hiç fark etmez

Leave a comment:

• gecmiseozlem
    replied
    selam benlikbenim

Ayı sorunları bende yaşıyoum dostum.ve ne yapacağımı bilmiyorum.Bende sondayım galiba.Zaman zaman doktora gittim,ilaç kullandım.Ama birşey değişmedi.İlaçlar belki biraz rahatlatıyor fakat sorunları ortadan kadırmıyor.

Bana msn'den ulaşırsan dertleşiriz.Benimde çok ihtiyacım var içimi dökmeye.

Leave a comment:

• Umut34
    replied
    Depresyon yenmesi başarılabilecek hastalıktır.

Merhaba Benlikbenim,

Herkes ünivesiteye girmeyi dahi başaramazken sizin üniversiteyi bitirmeniz, arzu ettiğiniz zaman bir çok şeyi başarabileceğinizin kanıtı.

Kendinizi ifade etmekte zorlanmanız, küçümsemeniz, hiç bir şeye ilgi duymamanız, ve başka negatif düşünceleriniz zamanla sizi terkedecek olan depresyon hastalığınızın etkileridir.

Bu etkilerin kalkmasını hızlandırmak tamamen sizin arzunuza ve bunun için göstereceğiniz çabaya bağlıdır.

Kendinizi korunmaya ihtiyacı olmayan ve zayıf yerine güçlü olarak gören, depresyon etkisiyle ölümü çare olarak düşünmeyen, bilakis yaşamaktan zevk alan bir insan yapmak istiyorsanız, hemen ve yeniden tedavinizi başlatın.

1) İlk fırsatta sizde güven yaratacak insancıl ve tecrübeli bir Psikiyatrist seçin. Hissettiklerinizi ve kullanmakta olduğunuz tüm ilaçları ve dozlarını (Alkol vb dahil) açıklayın.

2) Yazacağı ilaçları tamamen doktorun tarifine göre ve dozlarda kullanmağa başlayın.

3) İlk bir iki ay için 15 günde bir kendisine görünün. Sonrası için onun luzum gördüğü aralıklarda görünmeğe devam edin.

Bu suretle depresyonunuzu yenme başarısına ilk ve acil adımı atmış olacaksınız.

Diğer adım psikoterapi, meditasyon, hobi gibi ruhsal tedavi imkanlarını ve doğru beslenmeyi öğrenip uygulamanız olacaktır.

Yukardaki tavsiyelerimi yerine getirmenizi canı gönülden dilerim.

Görüşmek üzere,

:idea: Umut34

Leave a comment:

• privatewoman
    replied
    canım inanki bu yaşadıklarını bende yaşıyorum hatta fazlasını bile.Babama büyük bir öfke var içimde kimse ile derdimi parlaşamıyorum.Bazen o kadar fene oluyorum ki kendimden bile korkuyorum.Sonra kendimi bir meşgaleye veriyorum.Sahile iniyorum.Müzik dinliyorum.Bu bir süreç oluyor ve geçiyor inan kendin için bir şeyler yap.Spora yazıl.Yada yogaya.Bak ben karakalem çalışmasına gitmeyi o kadar çok istiyorum ki gidemiyorum.Bunun için hüngür hüngür ağladım.Şimdi birine anlatsam diyecek ki aman bunada ağlanırmı.Oysa buna ihtiyacım var.Ama gidemem işte ve kurs evin 50 mt yakınında bazen herşeyi bitirmek bile istedim ama olmamalı hayat devam ediyor.o kadar ruh dünyamda üzgünüm ki.Ruhum zincire vuruldu benim.Ama bedenim özgür.Kendimi fanusa kapatılmış sinek olarak görüyorum.Biri, fanusu hafif eğse kaçacam özgür olucam.Ama özgür olmamıda anlatamam bu zor yani ben istediğimi yapmak istiyorum.Başka birinden izin almak değil.
    benlikbenim yapacağın o kadar çok şey varki.Benimse herşey bitmiş gibi geliyor bana

Leave a comment:

• *FORE*
    replied
    pekı bır rahatszlıgıın varmı guatr felan..
    mesela bende var ve bu davranıslarımın bazıları guatr dan kaynaklanıyor..

Leave a comment:

• benlikbenim
    replied
    fore işin kötüsü aileme de öfke duyuyorum. anneme öfleniyorum ne biçim yetiştirdin diye ben onun yerinde olsam ne yapabalirdim ki bu sefer anneme öfke duymama kızıyorum böyle bir kısır döngü yaşıyorum

Leave a comment:

• *FORE*
    replied
    olayların ustesınden gelıyorum cunku hangı konu benı sıkıyorsa ustune gıdıyorum..
    mesela diyelımkı bır kalabalıga gırdım sıkıldım bunaldımmı fakat kacmıyorum dahada cok kalabalık olan yere gıdıyorum konusmaya calısıyorum ...
    sohbete atlıyorum..
    katılmaya calısyorum zamanla dahada cok yenecegıme ınanıyorum.
    inanclıyım aslında kendıme guvenıyorum bu konu benı mutlu edıyor ...
    bırazda psıkolojı yazıları okuyorum mesela etkili iletişim konularını okurum...

eskıden bır ınsanla konusurken yuzune bakmazdım ama sımdı konusurken bu huyumun ınadına karsımdakı ınsanın dırek gozlerının ıcıne bakarak konusuyorum...

paatronum benımle toplantı yaptıgında agrasif olduum hemen parladımı soyledı..
    buna karslık kendısıyle konusurken gayet neselı gayet duzgun cumle kuran etkılı cumleler kuran bırı oldumu soledı...
    mesela örneklemelerım felan cok hoslarına gıdıyor..

ıletısımımın super oldunu kendı agzıyla soyledii..
    ama neden baska bır ortamda boyle degılsın kabuguna cekılıyorsun dıyor..
    bak sımdı benım yanımda cikcik konusuyorsun lütfen bunu dısarıdada yap dıyor..
    yapmaya calısıyorum işte ama zorlanıorum bırz... :?
    baslamak bıle bıtırmenın yarısıdır...

Leave a comment:

İşleniyor...
X