Duyuru

Collapse
No announcement yet.

ilaçlar yüzündenmi kilo aldım :(

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• ilaçlar yüzündenmi kilo aldım :(

uzun zamandır depresyonla yaşayan bir bayanım.
    uzun zamandırda ilaç kullanıyorum arada kessekte..şuan 1yıldır içiyorum..
    sabah akşam toplam 4.efexor ve lithuril kullandım hep.
    moralimi bozan şey 1yıl içinde 12 kilo almam
    iştah durumum aynı normal.herkes derdi kilo almıyorsun negüel normalsin diye neoldu anlamadım.eskisi gibi yiyorum.ilaçlardanmı neolur bişey söyleyin
    doktorum da farketti.bazı testler istedi benden.7-8 tane test ismi.tahlil olucam inşallah bişey çıkmaz.kilo aldım diye yaptır dedi.yakında yaptırcaz bakalım
    kilo alan varmı böyle yani kafam karıştı :roll:
    x/X/x{paranoid dunya}x/X/x

Merhaba

Merhaba arkadaşım ..Bende 18 yıldır ilaç kullanıyorum .lamictal
    lithuril ve efexor ..38 bedenle başlamışken 44 bedene çıktım
    Fakat şu varki diyet ve spor yaparsanız mutlaka kilo veriyor
    sunuz .çok zor olsada ..antidepresanlar metabolizmayı yavaşlatı
    yor ..Bu ilaçları kullananların ortak sorunu fazla kilolar ..etraf
    takilerde bunu anlamadıkları için her gören ayy bu ne kilo
    dedikçe psikolojimiz iyice bozuluyor ..ben çok sıkı diyet özellikle
    sporla şu anda 6 kg verdim ..hiç dert etmeyin kafanıza taktıkça
    hiç kilo veremezsiniz rahat olun ilaçlarla alınan kilolar veriliyor
    ben sırf bu kilo problemi nedeniyle ilaçları bıraktım ve depresyon
    başladı .. o kilolar veriliyor kafanıza takmayın sevgilerimle
    <br /><br />&nbsp;&nbsp; Kuralları&nbsp; bilirseniz hayat oyununu&nbsp; biln&ccedil;li oynarsınız

Yorum

Re: Merhaba

Orjinal yazı sahibi: Beyazgece
      Merhaba arkadaşım ..Bende 18 yıldır ilaç kullanıyorum .lamictal
      lithuril ve efexor ..38 bedenle başlamışken 44 bedene çıktım
      Fakat şu varki diyet ve spor yaparsanız mutlaka kilo veriyor
      sunuz .çok zor olsada ..antidepresanlar metabolizmayı yavaşlatı
      yor ..Bu ilaçları kullananların ortak sorunu fazla kilolar ..etraf
      takilerde bunu anlamadıkları için her gören ayy bu ne kilo
      dedikçe psikolojimiz iyice bozuluyor ..ben çok sıkı diyet özellikle
      sporla şu anda 6 kg verdim ..hiç dert etmeyin kafanıza taktıkça
      hiç kilo veremezsiniz rahat olun ilaçlarla alınan kilolar veriliyor
      ben sırf bu kilo problemi nedeniyle ilaçları bıraktım ve depresyon
      başladı .. o kilolar veriliyor kafanıza takmayın sevgilerimle
      teşekkür ederim rahatladım.duyuyordum kilo alınıyor diye ama inanmazdım çünkü başıma gelmemişti.şimdi olunca farkedemedim.bilen bilmeyen yorum yapıyor tabi kafasına göre..

Yorum

ben 1 senedir reaktif depresyon ve boderline tedavisi görüyorum ve bittabi ilaç ta kullanıyorum.bu ilaçlar böbreklerinize dolayısıyla boşaltım sisteminize etki ediyor.metabolizma yavaşlarken yeyip yatma durumu oluşuyoryapabileceğiniz bir şey yok.bol sebze yiyin

Yorum

malesef ilaçlar kilo yapıyor.Ama bize düşen şey hayat biçimimizi düzeltmek,düzenli spor yapmalı ki bu yapılan spor zihni dinlendiriyor enerjımızı düşünceye değil de yaptıgımız egzersizlere vermiş oluyoruz.Açılan iştahı kapatamıyoruz ama kilolanıncamıdır ne ınsanın aklı basına gelıyor Atıştırmak için sebze vemeyve dolduruyorum kuruyemiş v.s. Bu arada bende Paxille birlikte 3 yıllık donemde 10 kılo almıs bulunuyorum 8O her gören daha alma diyor zapzayıf kızdın ne olmus sana deselerde ben hayatımdan memnunum Benı böyle kabul edenler yanımda kalsın yoksa güle güle :P
          GELSİN HAYAT BİLDİĞİ GİBİ

Yorum

Bildiğim kadarıyla psikolojiki laçların bazıları kilo aldırıyor..Tedavi bittikten sonra ilaçları kestiğin zaman alınan tüm kiloları geri veriyorsun..İlaçlarla alınan kilolar çabuk veriliyor..Ama sakın kilo vereyim diye ilaçlarını kesme..Tedavin bitince zaten o kiloları otomatikmen vereceksin
            Öyle bir düşe daldım bir baktım ki aa sahiden ben

Yorum

Orjinal yazı sahibi: MaLTtTt
              Bildiğim kadarıyla psikolojiki laçların bazıları kilo aldırıyor..Tedavi bittikten sonra ilaçları kestiğin zaman alınan tüm kiloları geri veriyorsun..İlaçlarla alınan kilolar çabuk veriliyor..Ama sakın kilo vereyim diye ilaçlarını kesme..Tedavin bitince zaten o kiloları otomatikmen vereceksin
              yorumuna teşekkür ederim.ama ben hastalığın biticeğine inanmıyorum yani bunlar çok sinsi hastalıklar.bitti dediğimizde de bianda geri geliyor.oyüzden ilaçlar ve kilolar yaşayıp gidiyoruz :?

Yorum

Önce iyi olacağına inanmalısın..Sen iyi oldukça doktorun ilaçların dozunu azaltır ve kilo vermeye başlarsın merak etme..
                Öyle bir düşe daldım bir baktım ki aa sahiden ben

Yorum

Orjinal yazı sahibi: MaLTtTt
                  Önce iyi olacağına inanmalısın..Sen iyi oldukça doktorun ilaçların dozunu azaltır ve kilo vermeye başlarsın merak etme..

ben iyim,inanıyorumda.ama geçmicek bu hastalıklar geçti gibi oluyor ama sırtından vuruyor.2yıl önce başıma geldi.mafoldu hayatım,üniversitem..
                  10 yıl oldu ben bununla yaşıyorum.alıştım mutluyum.ama geçmez biliyorum.o ilaçlar azalıyor yükseliyor.ama doktorda kesemiyor tamamen..bir kere oldu çünkü..yineleyici depresyon işte

Yorum

bende 1yıla yakın lustral paxil aldım bende de kilo yaptı10 kilo aldım sanki şişirilmiş gibi abartılı duruyordum alçtan sonra çok ta veremedim.ilaçlar yapıyor bence......
                    testinin içinde ne varsa dışınada o sızar

Yorum

İşleniyor...
                    X