Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Depresyondayken oruç tutmak ne kadar doğru sizce?

Collapse
This topic is closed.
X
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Depresyondayken oruç tutmak ne kadar doğru sizce?

Merhaba arkadaşlar... Ben aranıza bugün katıldım. Şans eseri buldum bu siteyi ama sanırım tam benim aradığım siteye denk geldim...

Mutsuzluk, yorgunluk, stres ve stresle gelen ağrılar. Özellikle sol kolumda en ufak streste ağrı ve uyuşma karıncalaşma oluyordu.. Bu zamanla tüm vücudumun titremesi ve dişlerimi sıkma ve çene ağrısıyla son buldu. Tabii bir senedir devam eden şikayetim üzerine ancak gidebildim doktora...
    Bana depresyonda olduğumu ve vücudumun artık son sinyalleri verdiğini söyledi..
    Laroxyl akşam ve Depreks sabahları kullanmaya başladım... Tabii daha bir etkisini gördüm mü dersek sadece bir sakinlik hali sanırım..

Yalnız bu içinde bulunduğumuz Ramazan ayında depresyonda olup orucuma devam etmekte zorlandığımı hissettim ve başından ve bugün sonlarından yakaladım Ramazan'ı...
    Ve gerçekten çok üzülüyorum tutamadığım için de..
    Siz nasılsınız oruç sizi etkiliyor mu?

ilk 8 gün oruç tuttum.uyuyamadığım için zaten bitkin düşüyordum ki açlıkla beraber dahada arttı bu durum.sonra bıraktım orucu.bişey yiyormuyum hayır.ama tutmuyorum.

ama herşeyden önce sağlık geliyor.bu konuda tut yada tutma diyemiyeceğim.karar sana ait.

ha unutmadan aramıza hoşgeldin zeyno.
    bu da geçer....

Yorum

Bence herkesler tutmalı .. ama hastalar tutmamalı zaten dinimiz onlara bu ayrıcalıgı verıyor ...

ben bu forumun delisi hosgeldin zeyno
      7/24 msnden canlı goruntulu sesli konusma ile psikolojik destek verilir ...<br />

Yorum

SON DERECE YANLIŞ.........................
        Doğum yapan herşey dişidir. Kadınların ezelden beri bildiği kainatin dengelerini erkekler de anlamaya başladıkları zaman, dünya daha iyi bir dünya olmak üzere degişmeye baslamış olacaktır.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: gothica
          gothica neye yanlıs dedıgını anlamadım .. hab kullananlar yada psi. bozuk olan ilacli olanlar oruc tutmalı mı tutmamalı mı ?
          7/24 msnden canlı goruntulu sesli konusma ile psikolojik destek verilir ...<br />

Yorum

bende okb ye baglı depresyon var ama hıc zorlanmıyorum ne olursa olsun tutarım cunku orucun verdıgı manevıyatı hıcbıseye degısemıyorum tabıkı tutup tutmamak senın hastalıgının agırlıylada dogru orantılı ben cok hasta olmadıgım ıcın zorlanmıyorum kısıye gore degısıyor tabıkı
            carp yıldızlara parcalan dunya

Yorum

3 hafta tutabildim sonra dayanamadim.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: gothica
                ideolojik bir cevap gibi geldi bana :?
                http://gidilecekmekanlar.blogspot.com

Yorum

bu sana bağlı bence.İlk depresyonumda tuttum 3 hafta kadar.Bir sorun olmadı.İlacı sahurda mı iftarda mı içtiğimi hatırlamıyorum.3 yıl önceydi bu.Bu yıl tutmadım.Aslında tutsam tutabilirdim çünkü iştahım kaçık.Kendini nasıl daha iyihissediyorsan öyle yapmalısın.

Yorum

İşleniyor...
                  X