Duyuru

Collapse
No announcement yet.

evden çıkmaya korkan varmı

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• evden çıkmaya korkan varmı

evden çıkaya insanlar arasına karışmaktan korkuyorum sanki herkes bana bakıyormuş gibi geliyor ve çok kilo aldım çok utanıyorum
    ÖLMEK TEK ÇARE

Kiloyu ilaçlardan dolayımı aldınız? Eğer öyle ise bende almıştım ama verdim geri(tabi yarısını ) Ama zamanla aldığı kiloları geri verebiliyor insan. Birde kendini tutman lazım, her ne kadar insan depresyondayken kendini yemeğe vursada...

Dışarıya çıkmak için kendini zorlamalısın... Mesela ben depresyonun en ağır halini yaşarken işe başladım, benim dışarı çıkma korkum yoktu ama, canım çıkmak istemiyordu, sürekli uyusam istiyordum. Normal zamanda uyku ile alakam olmasa bile depresyon döneminde hep uyumak istiyordum... Eğer dışarı çıkarsan bir süre zorlanarakta olsa, göreceksinki bir süre sonra o sıkıntın kaybolacak.
    Hayat Dediğin, Allah İçin Değilse; Ne Çıkar Kainat Önünde Eğilse!...

Yorum

Re: evden çıkmaya korkan varmı

Orjinal yazı sahibi: zeynebim_37
      evden çıkaya insanlar arasına karışmaktan korkuyorum sanki herkes bana bakıyormuş gibi geliyor ve çok kilo aldım çok utanıyorum

Evet ben varım. Dışarıda korktuğum herhangibir obje yok ama genede çıkmak istemiyorum.

Bu bir fobi adı ; AGORAFOBİ
      <div>------------SEMAVER DE HAKLI--------------</div><br />

Yorum

sosyal fobi

selam zeynebim bendede var bu sıkıntılar aynısı msn adresini bana yaz senle nu konuyu ayrıbtılı biçimde konuşalım olurmu?ve bu konuyu konuştuktan sonra silerim adresini eger istiyosan benimde ihtiyacım var senin gibilere paylaşmak bamında tabiözel msj la gönderebilirsin adresini

Yorum

hy

seni şişman seni yedin bütün yemekleri şimdi dışarı çıkamıyosn dahada şişman olmaya çalış bakalım rekor kırabilecekmisin

Yorum

bazı insanların ne kadar derin espiri anlayışları var

Yorum

kg olayından bende müzdaripim.ilaçlardan dedikleri için doktoruma söledim durumu.1yıl içinde 12 kg aldım iştah durumum aynı olsada.doktorum testler istedi ve yaptırdım.sonucunda tiroid oranım düşük çıktı yani az çalışıyormş buda kg,yorgunluk,sinir yapıyor.
              tiroid uzmanına gittim.oda ayretten testler istedi şimdi sonucu bekliyorum tedavisi için tekrar gidicem.doktor kullandığım lithuril ilacının yaptığını söledi.
              araştırdığıma görede zn süre ilaçları kullananlar kg alıyor bu demekki tiroid i tetikliyor.
              bence kan testinden geçmelisiniz...başımıza gelince anlıyoruz nedense bu ülkede :roll:
              x/X/x{paranoid dunya}x/X/x

Yorum

Re: hy

Orjinal yazı sahibi: goyem
                seni şişman seni yedin bütün yemekleri şimdi dışarı çıkamıyosn dahada şişman olmaya çalış bakalım rekor kırabilecekmisin
                :evil: :twisted: :evil:
                bulutlar ağlamazsa yeşillikler nasıl güler ....

Yorum

kilo aldıysan verebilirsin .sakın üzülme .utanılacak bişey değil.utanılacak bişeyde yapmıyorsun.devlet hastenelerinde diyetisyenler var gidebilirsin .ve bide bir psikiyatristen destek al derim..
                  sevgiler.
                  bulutlar ağlamazsa yeşillikler nasıl güler ....

Yorum

Bence bu sorunu senden baska cozecek yok zeynep...korkularının uzerine gitmelisin yoksa bu omur korkularla kolay gecmez.hayatını bunları dusunerek geciremezsın dimi...ilk isin dısarı cıkıp guvenle yurumek olsun kımseden utanmana gerek yok dısarıda butun rezillikleri yapıp da gerine gerine dolasanlardan neyşn eksik...

Yorum

Ben şunu anladımki eve ne kadar kendini kapatırsan o kadar çok dışarıya çıkma isteğin azalıyor kendini dışarı dünyadan soyutluyorsun çünkü...eğer bu durumun yeni başladıysa fazla ilerleyip saplantı şekline dönüşmüden mutlaka çaresine bak kendini zorlamalısın eğer çevrende anlaşabildiğin dost ve arkadaş çevren varsa onlarla daha çok zaman geçirmeye bak mutlaka...Ne kadar yanlız kalırsan çünkü o kadar çok batıyor insan batağa..Kilo meselesine gelince kendini üzme hele biraz kendine gel özellikle açık havada yürüyerek bunları atabilirsin

Yorum

mrb bende çok fena bişekilde eve kapandım kimseyi görmek konuşmak istemiyorum esrarda içmeye başladım bişey almak için bile zor çıkıyorum evden ve kimseniin yüzüne bakamıyorum ölüyorum galiba yavaş yavaşş

Yorum

ya belki çok saçma gelicek okuyunca ama bana da sizin yazdıklarınızı okuyunca çok saçma geliyo yaw gelip alıyım valla ya ya da alalım gelmek istiyen varsa benimle birlikte seni ya da sizi kim varsa çıkamıyan evden içime afakan bastı valla okuyunca yazıyı : D bi kahve içmeye filan gidelim böle hayat mı geçer be yaw,napıosunuz siz..ben de eşek gibi kiloluydum ama fink atıyodum her yerde kime ne yaw he en fazla nolur 1-2 gördüğün zibidi p.ç laf eder güler,bi güzel (kız-erkek) görürsün,yüzüne bakmaz,salla geç yaw..takmıyın kafaya anı yaşıyın yaw,kime ne benim g.tümden,göbeğimden alla alla ciddi anlamda bi hobi bulun bi spora başlıyın mutlaka bu ikisi sizi kendinize getiricektir arkadaşlar..

Yorum

bende kilolu biriyim..ve bilenler vardır vermeye çalışıyorum...yazın tüm yaz evden çıkmadım millet beni şehir dısında zannediyormuş...hiç bi şekilde çıkmazdım çünkü kendimi en rahar evde hissederdim...ama şunu anladımki evde durmaya beni iten kilolarım,kilo vermem içinde dışarı çıkmam gerekiyor...evde diyet yok hareket olmuyor...3 ay denedim olmadı...ama ağustosun sonunda spora başlamaya karar verdim ve suan 6 kiloyu attım üzerimden tabi daha vermem gereken çok kilo var ama damlaya damlaya göl olur misali yavaş yavaş...oluyor...1 beden küçüldüm daha güzel şeyler giyiyorum ve kendime güvenim geliyor...spora başla ve sağlıklı beslen bi kaç kilo verince dışardan içeri girmek istemiyceksin=))başarılar
                            <br /><br /><br />kotuleri alkıslıyorum hayatları mahvetmek konusunda cok basarılılar!!!!

Yorum

mecbur kalmadıkça evden çıkmak istemiyorum .kiloyla falan alakası yok ,öyle bir problemim yok.sebepsiz.en çok üzüldüğüm oğluma parka çıkarmak isteyip de çıkaramamak .kızımın kırtasiye ihtiyaçları için mecbur çıkıyorum.nedensiz mutsuzluk var içimde ,yani herşeyi mecbur olduğum için yapıyorum.enteresan olan geçmiş de yaşadıklarım hariç.şu anda hiç bir problemim olmadığı halde buna bir anlam veremiyorum.

Yorum

İşleniyor...
                              X