Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Hikayemin Özeti Bir Bİlen arıyorum ...

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• mazlumdanyana
    adlı üyemiz Hikayemin Özeti Bir Bİlen arıyorum ... konusunu başlattı

Hikayemin Özeti Bir Bİlen arıyorum ...

üniversiteyi kazanmamla başladı . lisedeyken şen şakrak esprili hayat dolu arkadaş cevresi cok geniş biriydim . üniversiteyi ilk kazandıgımda hayırlı oldugunu dusunmustum meğer oyle degilmis ömrümden ömür gitti ... 2004 yılında fakülteye kayıt yaptırdım ilk yıl orta halliydi ama 2.yıl olay koptu depresyon kapımı calmıstı yaklasık 1 yıl kimseye soylemeden kendi icimde zaman zaman hıckıra hıckıra aglayarak kendimi avutmaya calısıyordum ilk depresif yılım boyle gecti tabi bu zamanda butun arkadas cevrenizle kopuyorsunuz sonra cıkmak istediginizde yalnızlıgınız sizi tekrar depresyonun merkezine alıyor 2.sınıfta tek ders veremememide koymuyorum yanına ... o senenin yaz tatilinde ailem durumu fark etti doktora gittim depresif hastalardaki isteksizlik ordada beni buldu ilacları bir kullandım bir kullanmadım arada raporlandıkta ama yeterli bir ilac tedavisi almadım gelen kilolarda olmayan özgüvenimi sıfıra indirdi zaten ... 3.sınıf yine bunalımla yatakta gecti ... 4 yıla girdigimde kaydımı dondurdum oyıl memlekette kendimi daha iyi hissediyordum ... yine zamanı geldi üniversiteye gitmem gerek yine kalbim sıkısıyor yalnızlıkta cabası gittigimde koskoca sehirde kendimi yapayalnız hissediyorum ... bu okulu bitirmem lazım üstümdeki baskıyı anlatamam . bunu yasayıp uzmanlasmıs arkadaslar ve sayın hocalarımız lütfen bir yol gosterin bunu asabilirmiyim bu okulu tamamlayabilirmiyim ... artık cekilmez hale geldi ölmek icin defalarca kez dua ettim ama olmuyor bunları yazarken bile utanıyorum ...depresyon tek basına yeterli gelmedi sanki yanında sosyal fobi obs komp bozuk. anks. vb.. bunların bonusu oldu ... kocaelide tavsiye edebileceginiz gidebilecegim bir hastane varmı ? kullandıgım ilaclar ; xetanor , mirtaron , anafranil ... bunları bir arada kullanmıstım ... birde zaten ilk sınıftan tanıdıgım arkadaslarda gecen yıl mezun olmuslar simdi yapayalnızım okulda hepten bunalıyorum hic bilmiyorum ne yapacagım ...

not : son zamanlarda da durum biraz daha degisti anlık degisimler fazlasıyla arttı mesela 2 saat once aglayacak duruma geliyorum bir iki saat sonra sanki hicbir sey olmamıs gibi devam ediyorum

• sya
    replied
    öncelikle gecmiş olsun ben üniv. 2. sınıftayım ve senin yasadıgına benzer problemlerle savasıyorum sık sık aglama nöbetleri...gibi..

dr a gitmeyi kesininlikle ihmal etme cok faydasını gördüm hersey zamanla düzeliyor en azından ilaçlar insanı rahatlatıyor bende cok kilo aldım hatta ilacı kullanmayı bi ara bıraktım ama daha beter oldum kilo nasıl olsa verilir saglıgından vazgecme sakın

4. sınıfmıssınız okulu bitirebilmeye ne kalmıs ki sadece biraz daha sabır bu arada arkadas cevresi gercekten cok önemli yalnız kalmamaya calısın anlıyorum insan bu dönemlerde kimseciklerle konusmak istemiyor ama dedigim gibi sabır+tedavi+duadan baska yapapacak sey yok....

tekrar gecmiş olsun....

Leave a comment:

• littleclumsygirl
    replied
    ne kadar şaşırdığımı anlatamam sanki benim hikayem ya...şu an okula gidemiyorum evden çıkamıyorum...anlamadığım bişey var üstümde bir değersizlik hissi....

Leave a comment:

• beratko
    replied
    bak arkadaşım bu kolay geçebılecek bı hastalık değil.çok sabır gerekıyor bu hastalığa...dktrumda bana oyle dedı..sabırlı olacaksın dedı..ve ılaçlarını duzenlı kullanmalısın..yoksa tam ıyıleşemezsın...aslında senın okula gıdıp arkadaşlarınla olman lazım..ınsan ıçıne çıkman lazım.kafanı dağıtman lazım..oylece kurtulursun burde..arkadaşın dostun varsa derdını paylaş..buda çok rahatlatır ınsanı...ouldan kaçıpta bır kenara çekılıp hastalığa hapsetme kendını..anlıyorum senı..deprsyondayken kımseyle konuşmak ıstemezsın hıç bışey yapmak ıstemezsın ama ıyıleşmek ıın yapman lazım..beynın başka şeylerle meşgul ola ola o derpresyonu atıcak beyın..ben oyle yaptım hala daha yapıyorum ınankı faydası var...bırde muzuk dınle..zaten senın kafanı dağıtıcak bır okulun var...ıyıleşmeye bak ılaçlarını kesınlıkle kullan..onlar beynının kımyasını duzenler...

Leave a comment:

İşleniyor...
X