Duyuru

Collapse
No announcement yet.

berbat yaşam

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• berbat yaşam

ben yasamaktan hiçbir zevk almıyorum hiçkimseyle konuşmak istemiyorum hiç arkadaşım yok sevenimde yok tabi dışarı zorunlu olmadıkça çıkmıyorum yemek yemekten zevk almıyorum uyumak istemiyorum herşey bana sıkıntı geliyor.Yasamın tek amacının bana zarar vermek oldugunu düşünüyorum.İnsanları sevmiyorum çünkü habire bana kötülük yapıyorlar bıktım artık.Sevmek bu kadarmı zor bana kötülük yapıyorsunuzda ne oluyor anlamıs değilim.Bu kadar zor hayatta mutlu olanlarıda anlamıyorum niye yasadıgımıda anlamıyorum hayat habire üstümüze bir yük atıyor yeni dertler getirip güya bizi sınıyor tam ondan kurtuluyoruz yine basa dönüyoruz.Sİzce dogru yasama olayı nasıl olur nasıl daha verimli ve mutlu yaşarız.

cgdm anlattıkların depresyon belirtileri dr'a gitip yardım almalısın bu konuda vereceği ilaçlarla rahatlayıp daha kolay başedebilirsin.
    Hayat bir uykudur, ölünce uyanır insan,
    Sen erken davran, ölmeden önce uyan...

Yorum

Re: berbat yaşam

Orjinal yazı sahibi: cgdm
      Sİzce dogru yasama olayı nasıl olur nasıl daha verimli ve mutlu yaşarız.
      Hoşgeldin arkadaş, ben senin kötülüğünü istemiyorum.

Doğru yaşamak kişiden kişiye göre değişen göreceli bir kavramdır diye düşünüyorum. Doğru yaşamak, daha verimli olmanın temelinde mutlu olmak yatar. Eğer mutluysan vücudun da buna uyum sağlayarak bazen inanılmaz şeyleri başarabiliyorsun.

Nasıl mutlu olunur? Aslında bu konu da göreceli bir durum.. Atıyorum, beni "A" takımının başarısı mutlu ederken, bir başkasını mutlu etmeyebilir hatta üzebilir.

Ayrıca insan yalnız başına da mutlu olmaz gibime geliyor. Arkadaşı, dostu, eşi, çocuğu, işi, okulu, öğretmeni, berberi, doktoru,... insanı mutlu edebilir. Sosyal olmak (az veya çok) bu açıdan önemli.

Tabi burada bazı hususları dile getirip hadi uygula demek çok kolay biliyorum :cry: düşündüklerimi paylaşmak istedim sadece..

Bence: Hayat bütün olumsuzluklarına rağmen, güzel ve yaşamaya değer.
      Hepinize kucak dolusu sevgiler gönderiyorum ve mutluluklar diliyorum. :arrow:

Yorum

kanoya öncelikle beni arkadasın olarak kabul ettigin için saol, yazdıkların insanın içini en azından şuan çok ii yaptı teşekkürler

Yorum

Ne mutlu bana.. Kendine iyi bak "cgdm" görüşmek üzere..

Bu arada "cgdm"nin açılımını merak ettim. Bir sakıncası yoksa öğrenebilirmiyim?

Yorum

acılımı çiğdem tabiki saol sende kendine ii bak

Yorum

Sevgili Çiğdem sana Behçet Necatigil'in çok sevdiğim bir şiirini gönderiyorum, okuduktan sonra düşüncelerini paylaşırsan sevinirim. :arrow:

Çaresizseniz, Çare sizsiniz

Sular yükselince, balıklar karıncaları yer..
              Sular çekilince de karıncalar balıkları yer..
              Kimse bugünkü üstünlüğüne ve gücüne güvenmemelidir...
              Çünkü kimin kimi yiyeceğine..
              'Suyun akışı' karar verir...

Gidene kal demeyeceksin...
              Gidene kal demek zavallılara,
              Kalana git demek terbiyesizlere,
              Dönmeyene dön demek acizlere,
              Hak edene git dimek asillere yakışır.
              Kimseye hak ettiğinden fazla değer verme,
              Yoksa değersiz olan hep sen olursun...

Düşün... Kim üzebilir seni senden başka?
              Kim doldurabilir içindeki boşluğu sen istemezsen?
              Kim mutlu edebilir seni, sen hazır değilsen?
              Kim yıkar, yıpratır seni sen izin vermezsen?
              Kim sever seni, sen kendini sevmezsen?
              Herşey sende başlar, sende biter...
              Yeter ki yürekli ol, tükenme, tüketme, tükettirme içindeki yaşama sevgisini...

Hep hatırla: 'Çaresizseniz, Çare 'sizsiniz'...

Yorum

Çok harika bir şiir çok teşekkür ederim bence gerçekçi saçma sapan şeylere deginmemis ve bence kendini benim gibi hisseden kişiler çok bunaldıkça bu şiiri okuyup güç ve güven bulabilirler.İşte tek sorun bunları hayata geçirmekte sanırım.Yine kendi hatalarımız sonucu mutsuz oluyoruz mutlu olmamıza yine engel bizmişiz gibi sanki bütün olumsuzluklara egilmemek korunmak bazılarına göre zor oluyor sanırım

Yorum

Orjinal yazı sahibi: cgdm
                  Çok harika bir şiir çok teşekkür ederim bence gerçekçi saçma sapan şeylere deginmemis ve bence kendini benim gibi hisseden kişiler çok bunaldıkça bu şiiri okuyup güç ve güven bulabilirler.İşte tek sorun bunları hayata geçirmekte sanırım.Yine kendi hatalarımız sonucu mutsuz oluyoruz mutlu olmamıza yine engel bizmişiz gibi sanki bütün olumsuzluklara egilmemek korunmak bazılarına göre zor oluyor sanırım
                  Ben de her gün bu şiiri okumaya çalışıyorum, beni çok etkileyen şiirlerden biridir.

Sevgili Çiğdem alıntı yaptığım yazında her şeyi çok güzel özetlemişsiniz. Kendinize iyi bakın, foruma güzel paylaşımlarınızla renk katacağınıza inanıyorum, görüşmek üzere..

Yorum

Hep hatırla: 'Çaresizseniz, Çare 'sizsiniz'...

Sayın Kanoya,

Ciğdem için gönderdiğiniz Behçet Necatigil'in 'Çaresizseniz, Çare 'sizsiniz'...şiirinin üzerimdeki faydalı tesirini tarif edemem. Tam zamanında yetişti, zira birkaç gündür çaresizliğin karanlığında boğulmaktaydım. Bu şiirdeki sözler depresyonumu yenmek için kendime olan güvenimi tazeledi. Birazdan yazıcı vasıtasıyle bir sayfaya basıp, sık sık okumak üzere çalışma masamın karşısındaki bir yere asacağım.

Çok, çok teşekkür ederim. U34
                    Çaresizseniz Çare sizsiniz. U34

Yorum

Sayın Umut34,

Mutlu olduysanız, ne mutlu bana Forumda "Siyah_Celenk"in açtığı bir başlık var: "Şiir severmisiniz? En son ne zaman şiir kitabı aldınız?" diye orada güzel şiirler olacağına inanıyorum. Sizi de oraya bekliyoruz. Kendinize iyi bakın, görüşmek üzere :arrow:

Yorum

kafamın içinde yangın başladı ,ayrıca kalp çarpıntısı ,nefes darlığı ve vücudumda kaşıntı başladı doktora gittiğimde beni nöro psikiyatr yolladı. sevk etti lustral adlı bir ilaç verdi depresyon olduğunu söyleydi.kendimi hiç iyi hissetmiyorum başım ağrıyor ve midem bulanıyor.gözlerim yanıyor ayrıca ben triod hastasıyım ve triod bezlerimin tamamı alınmış .sürekli levotrion kullanıyorum.

Yorum

Sevgili "panik" umarım her şey bir gün yoluna girer..

Yorum

bu güzel şiir için çok sağol kanolya kardeş :lol: Yazıcım olsa ben de hemen yazıcıdan çıkartıp cebime koyar her üzüldüğümde okurdum Şiir için tekrar teşekürler

Yorum

..

Seninle testere filmicilik oynayalım mı

Yorum

İşleniyor...
                              X