Duyuru

Collapse
No announcement yet.

berbat yaşam

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

Orjinal yazı sahibi: derinsessizlik
    bu güzel şiir için çok sağol kanolya kardeş :lol: Yazıcım olsa ben de hemen yazıcıdan çıkartıp cebime koyar her üzüldüğümde okurdum Şiir için tekrar teşekürler
    "derinsessizlik" beğendiğine sevindim arkadaşım, hoşuma giden şiirleri siz şiir sever forum üyeleri ile paylaşmaya devam edeceğim.. :arrow:

Yorum

Re: ..

Orjinal yazı sahibi: Sponteite
      Seninle testere filmicilik oynayalım mı
      8O :?: :?

Yorum

bence herşey bizde bitmiyor biz okadar güçlü ve mutlu yaşamamıza ragmen hayat bir şekilde gerçek yüzünü gösteriyor ve bence biz buna engel olamıyoruz bizde olmasa bile çevremizde oluyor birşeyi değiştiremiyorsan engel olamıyorsan neye yarar ben çok güçlüyüm bak bu olaydan çıkabildim herşeye ragmen mutluyum demek bu bence biraz pembe gözlük takmakla oluyor.Herşeyi görmezden gelip mutluluk oynu oynamak kendimizi kandırmak değilmi.Biz mutlu iyi yaşamaya çalışsakta hayat buna izin vermez bu bir gerçektir.Bu durumdan ancak çok güçlüler ve duygusuz duyarsız insanlar çıkabilir.Ya da herşeye kulagını tıkayanlar ki ama bu mümkün değil çünkü uzayda yaşamıyoruz tek yapabildiğimiz avunmak ama avunmak hiçbir sorunu çözmüyor malesef

Yorum

Bir Tapınak Yazıtı

Orjinal yazı sahibi: cgdm
          1- Bizde olmasa bile çevremizde oluyor birşeyi değiştiremiyorsan engel olamıyorsan neye yarar ben çok güçlüyüm bak bu olaydan çıkabildim herşeye ragmen mutluyum demek bu bence biraz pembe gözlük takmakla oluyor.

2- Herşeyi görmezden gelip mutluluk oynu oynamak kendimizi kandırmak değilmi.

3- Biz mutlu iyi yaşamaya çalışsakta hayat buna izin vermez bu bir gerçektir.

4- Bu durumdan ancak çok güçlüler ve duygusuz duyarsız insanlar çıkabilir.Ya da herşeye kulagını tıkayanlar ki ama bu mümkün değil çünkü uzayda yaşamıyoruz tek yapabildiğimiz avunmak ama avunmak hiçbir sorunu çözmüyor malesef
          BİR TAPINAK YAZITI

"Gürültü patırtının ortasında sükûnetle dolaş, sessizliğin içinde huzur bulunduğunu unutma.

Başka türlü davranmak açıkça gerekmediçe herkesle dost olmaya çalış.

Sana bir kötülük yapıldığında verebileceğin en iyi karşılık unutmak olsun. Bağışla ve unut. Ama kimseye teslim olma. İçten ol, telâşsız, kısa ve açık seçik konuş.

Başkalarına da kulak ver. Aptal ve cahil oldukları zaman bile dinle onları; çünkü, dünyada herkesin bir öyküsü vardır.

Yalnız planlarının değil, başarılarının da tadını çıkarmaya çalış. İşin ne kadar küçük olursa olsun ilgilen; hayattaki dayanağın odur. Seveceğin bir işi seçersen yaşamında bir an bile çalışmış ve yorulmuş olmazsın. İşini öyle seveceksin ki başarıların bedenini ve yüreğini güçlendirirken verdiklerinle de yepyeni hayatlar başlatmış olacaksın.

Olduğun gibi görün ve göründüğün gibi ol.

Sevmediğin zaman sever gibi yapma.

Çevrene önerilerde bulun ama hükmetme.

İnsanları yargılarsan onları sevmeye zamanın kalmaz.

Ve unutma ki, insanlığın yüzyıllardır öğrendikleri, sonsuz uzunlukta bir kumsaldaki tek bir kum taneciğinden daha fazla değildir.

Aşka burun kıvırma sakın; o çöl ortasında yemyeşil bir bahçedir. O bahçeye lâyık bir bahçıvan olmak için her bitkinin sürekli bakıma ihtiyacı olduğunu unutma.

Kaybetmeyi ahlâksız bir kazanca tercih et. İlkinin acısı bir an, ötekinin vicdan azabı bir ömür boyu sürer. Bazı idealler o kadar değerlidir ki, o yolda mağlup olman bile bir zafer sayılır. Bu dünyada bırakacağın en büyük miras dürüstlüktür.

Yılların geçmesine öfkelenme; gençliğe yakışan şeyleri gülümseyerek teslim et geçmişe. Yapamayacağın şeylerin yapabileceklerini engellemesine izin verme.

Rüzgârın yönünü değiştiremediğin zaman, yelkenlerini rüzgâra göre ayarla. Çünkü dünya, karşılaştığın fırtınalarla değil, gemiyi limana getirip getirmediğinle ilgilenir.

Ara sıra isyana yönelecek olsan da hatırla ki, evreni yargılamak imkânsızdır. Onun için kavgalarını sürdürürken bile kendi kendinle barış içinde ol.

Hatırlar mısın doğduğun zamanları; sen ağlarken herkes sevinçle gülüşüyordu. Öyle bir ömür geçir ki, herkes ağlasın öldüğünde, sen mutlulukla gülümse.

Sabırlı, sevecen, erdemli ol. Eninde sonunda bütün servetin sensin.

Görmeye çalış ki, bütün pisliğine ve kalleşliğine rağmen dünya yine de insanoğlunun biricik mekânıdır."

XSENTUS
          İ.Ö. 9. YY

Yorum

Yine güzel bir yazıyı paylaşmışsın teşekür ederim özellikle şu söz çok güzel ; Rüzgârın yönünü değiştiremediğin zaman, yelkenlerini rüzgâra göre ayarla. Çünkü dünya, karşılaştığın fırtınalarla değil, gemiyi limana getirip getirmediğinle ilgilenir. Bu bence herşeyi özetliyor evet dünya sonuca bakıyor o yolda çekilen şeylerin bizi mahvetmesine izin verirsek neye yarar.Şunu merak ediyorum sen bunları kendi hayatında uygulayabiliyormusun

Yorum

Yine güzel bir yazıyı paylaşmışsın teşekür ederim. Şunu merak ediyorum sen bunları kendi hayatında uygulayabiliyormusun
              Öncelikle rica ederim..

Zaman zaman uygulayabiliyorum, her zaman uygulayabildiğim söylenemez :cry: ama hayat beni üzmeye çalıştığında sana gönderdiklerimi aklıma getirip olabildiğince uygulamaya çalışıyorum. En nihayetinde hepimiz insanız.. Doğrularımız ve yanlışlarımızla birlikte..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: kanoya
                Yine güzel bir yazıyı paylaşmışsın teşekür ederim. Şunu merak ediyorum sen bunları kendi hayatında uygulayabiliyormusun
                Öncelikle rica ederim..

Zaman zaman uygulayabiliyorum, her zaman uygulayabildiğim söylenemez :cry: ama hayat beni üzmeye çalıştığında sana gönderdiklerimi aklıma getirip olabildiğince uygulamaya çalışıyorum. En nihayetinde hepimiz insanız.. Doğrularımız ve yanlışlarımızla birlikte..
                Düşenin halinden düşen anlarmış bende diyorum bu insan heralde çok ii yaşıyor bunları yazdıgına göre ama tabiki herkesin sorunu var.Şu bir gerçek insana çok güzel moral veriyorsun bu bile mutlu olmaya yeter çünkü başkalarını mutlu etmek çok güzel birşey kalbi güzel arkadaşım keşke herkes senin gibi duyarlı olabilse seni kucaklıyorum

Yorum

[/quote]
                  Düşenin halinden düşen anlarmış bende diyorum bu insan heralde çok ii yaşıyor bunları yazdıgına göre ama tabiki herkesin sorunu var.Şu bir gerçek insana çok güzel moral veriyorsun bu bile mutlu olmaya yeter çünkü başkalarını mutlu etmek çok güzel birşey kalbi güzel arkadaşım keşke herkes senin gibi duyarlı olabilse seni kucaklıyorum[/quote]

Sevgili Çiğdem seninle tanışmak ve yazışmak çok güzeldi. Forumdaki son mesajımı sana yazmak istedim. Artık ayrılıyorum bazı tartışmalar beni yaraladı (PM'den yazdım)

Biraz olsun mutlu olduysan ne mutlu bana, ben de seni saygı ve sevgi ile kucaklıyorum arkadaşım, yolun açık, şansın ve bahtın bol olsun.

Allah'a emanet ol.

Yorum

Demek bizi güzel yazılarından mahrum bırakıyorsun üzüldüm sende Allah'a emanet ol böyle çirkinliklerin senin moralini bozmasına izin vermemeliydin ama yinede yolun açık olsun

Yorum

Gidene kal demeyeceksin...

Behçet Necatigil / "Çaresizseniz, çare sizsiniz"

Yorum

Hoşçakal ... arkadaşım hayat hep sana gülsün

Yorum

arkadaşlar benimle aynı bu derdi paylaşanlar ,bu durum geçici değil mi?buna inanmak istiyorum.kafam öyle meşgul ki bu durum beni hırpalıyor ve yoruyor.

Yorum

diyebilecek fazla bişeym yok

beni anlatmışsın benim duygu ve düşüncelerimi anlatamadıklarımı
                            ben biran ne zannetm biliyomsn bu yazıyı ben mi yazdm diye düşündm ve rumuzuna baktm ben yazmamışm dedim kendime
                            ben .....bilmyrm zor ve katlanacak gbi değl ...... ağır ve sancılı........
                            herşeye rağmen yaşamaya çalışyrm

Yorum

Bende de aynı sorun var cigdem...yasamaktan acı cekıorm artık ınsanları dınleyemıorm bazen dalıyorum..herkes mutlu ve sınırım bozuluo...bence ii anlasırız=))

Yorum

İşleniyor...
                              X