Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Ders calısmak...

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Ders calısmak...

Bu sene gelecegim için kendımı eve kapatım ders calısmayı planlıyorum...Ama cok korkuyorum suan kendımı eglendırerek guzel seyler yaparak hayata baglamıs durumdayım...Acaba bunlara son verıp evde oturup sureklı ders calısırsam ankxietem gerı gelmez mı depresyona gırmezmıyım? :RpS_unsure:

Dostum ders çalışmak iyidir. Kafanı ona takarsın anksiyeten 1 kere bile aklına gelmez. Konuyu çalışırsın, sonra ara verirsin ara verince hangi testi çözeceğini düşünürsün.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: 01234
      hayattan kendini kopartarak değilde eş zamanlı yap herşeyi bence
      O zaman kafam dagılıyo hersey mukemmel olmalı yapıosam tam yapmalıyım yani..

Yorum

Tıpatıp şu an ki durumum,benimde bu seneyi ders çalışarak geçirmem gerekiyor ve kendimi eğlendirdiğimde normal,istemediim şeyler yaparken büyük bir sıkıntı basıyor,dikkatim çok dağınık,ne yapıcam bilmiyorum,antidepresanda kullanmak istemiyorum sebebi de sürekli yorgunluk yapıyor,spor yapamıyorum.

Bu yüzden 2-3 doktora gittim forumda da yazmıştım ritalin yazsın diye (benim için son çare gibi görünüyor) ama kimisi anksiyeteden,kimisi sadece 18 yaş altına yazılıyor dedi vs. ritalinde yazdıramadım ne yapıcam bilmiyorum,yurtdışında peynir ekmek gibi verilen ilaç burada verilmiyor pfff....

Yorum

Sanırım en iyi ilaçları almamız gerekıyo bu surecteyken...ritalin ne alaka ya? ii mi o ilaç?

Yorum

Ne diyosun ders çalışma konusunda efsanedir o ilaç kırmızı reçete malesef...DEHB hastalığı olanlara verilir.

Yorum

Ben notları elime aldımı direk çöküyorum ya yapamazsam ya kalırsam gibilerdin ruh gibi dolaşıyorum evin içinde çalışamıyorum birtürlü okulda uzadıkça uzuyo

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Alcest View Post
                Ben notları elime aldımı direk çöküyorum ya yapamazsam ya kalırsam gibilerdin ruh gibi dolaşıyorum evin içinde çalışamıyorum birtürlü okulda uzadıkça uzuyo
                HMMMM benim durumumda benzer,kaç finale girmemişimdir böyle,son ana kadar bekletince böyle oluyo,ya yarısında bırakıp çalışmayı hiç girmiyorum finale ya da biraz başladıktan sonra aa bu kolaymış diyip yüksek not aldığım sınavlarda çoktur,ortam yok.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: rimax View Post
                  HMMMM benim durumumda benzer,kaç finale girmemişimdir böyle,son ana kadar bekletince böyle oluyo,ya yarısında bırakıp çalışmayı hiç girmiyorum finale ya da biraz başladıktan sonra aa bu kolaymış diyip yüksek not aldığım sınavlarda çoktur,ortam yok.
                  Aynen bende baya bi sınava girmedim bu yüzden zaten rezil olup 0 olcağıma girmem daha iyi

Yorum

alcest bölüm ve üni ne hocam?

Yorum

ders çalışmaktan nefret ediyorum ama çalışmazsam işe giremem ne iğrenç bir durum bu yaa

Yorum

Bir ilaç ismi falan söylemeyeceğim sana ama şunu önerebilirim
                        ders çalışmadan önce mutlaka olmak istediğin yerde olduğunu hayal et;
                        eğer bunu bir kaç dakika sürdürüp öyle çalışmaya başlarsan kendini derse daha iyi verdiğini göreceksin.
                        Sonra30 dk çalıştıktan sonra ya bir fincan kahve iç ya da çay içinde ki kafein depresyona iyi geldiği söyleniyor.
                        Ölü yaşayanlar,yaşayan ölüleri çekemezler. Özdemir ASAF

Yorum

İşleniyor...
                        X